Pöttinger TERRASEM - raitech.pl

TERRASEM

Pneumatyczny siewnik do siewu po orce, w mulcz i siewu bezpośredniego

Siewnik do siewu po orce, w mulcz i do siewu bezpośredniego TERRASEM łączy w sobie wszystkie kroki robocze, uprawę, ugniecenie wtórne i wysiew w jednej maszynie. Efektywna krótka brona talerzowa, niepowtarzalny wał oponowy Packera, jak również perfekcyjna szyna wysiewająca gwarantują optymalny efekt pracy.

Recepta na sukces

Uniwersalny siewnik zapewniający perfekcyjne wschody

Siewnik TERRASEM firmy PÖTTINGER jest przemyślaną koncepcją od dyszla po zagrabiacz. Łącząc bronę talerzową z efektywnym wałem oponowym i perfekcyjną szyną wysiewającą PÖTTINGER zamyka w ramach jednej maszyny uprawę, ugniecenie wtórne i wysiew na szerokości roboczej od 3 m - 9 m.

Uniwersalne siewniki TERRASEM idealnie dają się wpasować w każdą koncepcję uprawy gleby zapewniając jednocześnie oszczędność kosztów - niezależnie od tego czy jest to siew w mulcz czy siew tradycyjny. Maszyny te charakteryzują się precyzyjnym rozłożeniem ziarna przez równolegle prowadzone podwójne redlice talerzowe z rolkami utrzymania na głębokości. Gwarantują one unikatowe dopasowanie do nierówności podłoża i stałą głębkość odłożenia ziarna.

Centralna regulacja nacisku redlic od 40 do 120 kg/redlicę, wielkowymiarowy zbiornik na ziarno i inteligentna obsługa w istotny sposób przyczyniają się do osiągniącia wysokich plonów.

Zastosowanie tego systemu umożliwia jednoczesny siew nasion oraz podsiew nawozu, który zapewnia glebie mikro- i makroelementy. W ten sposób we wczesnej fazie rozwoju ziarniak ma zapewnione optymalne warunki wzrostu przez co zwieksza się jego wydajność generatywna. Podsiew nawozu w siewniku TERRASEM FERTILIZER odbywa się przez redlicę do wysiewu precyzyjnego DUAL DISC.

Nowe faliste kroje talerzowe WAVE DISC o średnicy 510 mm zapewniają zredukowaną uprawę gleby. WAVE DISC nie przesuwają gleby, lecz ją spulchniają pasowo. Dzięki temu nie tworzy się podeszwa w warstwie wysiewu. Możliwy rozstaw rzędów to 12,5 lub 16,7 cm.

Przygotowanie gleby do siewu

przy pomocy dwurzędowej, lekkiej w uciągu brony talerzowej

Nie wymagające konserwacji, łożyskowane przy pomocy gumowych elementów talerze spulchniają i mieszają glebę. Powierzchnia przygotowana pod wysiew ma optymalną gruzełkową strukturę.

Ugniecienie wtórne

Czynność tę wykonuje kombinowany oponowy wał packera

Podwozie jest wyposażone w ogumienie 425/55 R17. Ugniecenie wtórne następuje przed wysiewem, każdorazowo na czterech rzędach wysiewu. Sposób toczenia się opony zapewnia samoczyszczenie i poprawę gruzełkowatej struktury gleby. Na uwrociu wszystkie koła unoszą maszynę, chroniąc w ten sposób glebę. Rama jezdna zawsze pozostaje w tej samej pozycji. Podnoszone są brona i szyna wysiewająca.

Siew

Precyzyjny siew przez podwójne redlice talerzowe DUAL DISC

Nie wymagające konserwacji podwójne redlice talerzowe z ustawieniem talerzy typu Offset są zawieszone pojedyńczo w równoległoboku. Ich zadaniem jest formowanie rowka wysiewu. Wszystkie redlice prowadzone są za pomocą rolek dociskowych aby zapewnić równą głębokość odkładania.

Obsługa inteligentna

ARTIS i ARTIS PLUS

kompatybilne z ISOBUS

ARTIS i ARTIS PLUS
ARTIS i ARTIS PLUS


Wytrzymała obudowa z 2-komponentowego tworzywa sztucznego z gumowym obramowaniem. Wszystkie sterowniki z podświetlonym graficznym wyświetlaczem. Wypukła, podświetlona klawiatura optymalnie sprawdzająca się w ciemności. Łącznie 22 przyciski zapewniają najwyższy komfort pracy siewnikiem TERRASEM POETTINGER.

ARTIS

Do maszyn bez hydraulicznego włącznika wyboru. Obsługa funkcji bezpośrednio przez zawór ciągnika.

  • Zawór jednostronnego działania z wolnym spływem oleju lub Load Sensing do napędu dmuchawy

  • Trzy zawory podwójnego działania do wszystkich pozostałych funkcji.

  • Ręczny wybór przez 3-drożny zawór.

ARTIS PLUS

Do maszyn z hydraulicznym włącznikiem wyboru:

  • Zawór jednostronnego działania z wolnym spływem oleju lub Load Sensing do napędu dmuchawy

  • Sterowanie wszystkimi pozostałymi funkcjami przez zawór dwustronnego działania.

Kolejne funkcje objęte ARTIS i ARTIS PLUS

  • Dozowanie wstępne

  • Elektryczna próba kręcona

  • Płynna regulacja ilości wysiewu

  • Pomiar stanu wypełnienia

  • Kontrola dmuchawy i wałka dozującego

  • Kontrola przepływu nasion (opcja)

  • Biblioteka nasion

EXPERT 100

CCI 100
CCI Terminal
CCI Terminal


Nowy sterownik obsługi EXPERT 100 nie tylko zawiera wszystkie funkcje terminalu ARTIS PLUS, ale również umożliwia profesjonalną obsługę wszystkich maszyn pracujących w systemie ISOBUS różnych producentów.

  • Mocna obudowa z tworzywa sztucznego.

  • Kolorowy wyświetlacz 8,4" TFT z ekranem dotykowym.

  • Przyciski Softkey z lewej i prawej strony

  • Czujnik światła i oświetlenie przycisków funkcyjnych.

  • Obsługa przy pomocy przycisków i dotykowego ekranu.

  • Scroll do bezpośredniego wprowadzania i ustawiania wartości prawidłowych.

Rolnictwo precyzyjne – SEED COMPLETE

SEED COMPLETE
SEED COMPLETE


Ilość wysiewu może być automatycznie precyzyjnie dopasowana do warunków glebowych poszczególnych parceli przy pomocy kart aplikacji przygotowanych wcześniej na PC gospodastwa. W celu późniejszej identyfikacji dane na PC moga być stale aktualizowane. Zmienna ilość wysiewu to kolejny krok do podniesienia plonowania.

  • Sterowane przez GPS stop/star dozowanie na uwrociu.

  • Uwzględnianie zróżnicowania gleby i zdolności plonowania w obrębie jednego pola podczas wysiewu.

  • Dopasowana do pola ilość nasion / m² dla zoptymalizowanie plonu.

  • Dzięki precyzyjnemu zastosowaniu siewnika, nawozu i oprysku oszczędność kosztów zmiennych od 5% lub do € 50,– / ha.

Modele

TERRASEM R3 / R4

TERRASEM R
TERRASEM R


Modele sztywne

Elementy robocze są montowane na sztywnej ramie. Szerokość transportowa jest taka sama jak szerokość robocza 3,0 m lub 4,0 m.

TERRASEM C4 / C6 / C8 / C9 modele składane

TERRASEM C
TERRASEM C


Do transportu po drodze boczne elementy modeli TERRASEM C są podnoszone w górę, przez co szerokość transportowa wynosi 3,0 m. Tródzielna budowa zapewnia w modelach TERRASEM C perfekcyjne kopiowanie nierówności terenu. Elementy zewnętrzne mają duża swobodę ruchu.

Zaczep i transport po drodze

Zaczep
Zaczep


Sprawdzone przez praktyków zawieszenie

Wahliwy zaczep ma podwójnie podparty sworzeń Kat. 2 / 2 i kat. 3/3. Skrętny przegub na dyszlu umożliwia kąt skrętu do 90°. Jako opcja dostępny jest dyszel teleskopowy dający się wydłużyć o 50 cm. To rozwiązanie zapewnia uzyskanie małego kąta skrętu na uwrociu i podczas transportu. Również przy ogumieniu bliźniaczym lub przy szerokich oponach. Dyszel teleskopowy występuje również w wersji do podłącznia z zaczepem dolnym ciągnika. Dlatego siewnik może być połączony z każdym ciągnikiem.

Uchwyt na węże
Uchwyt na węże


Praktyczne uchwyty na węże

Wszystkie węże i kable sa zebrane w wiązki i w sposób uporządkowany prowadzone do ciągnika. Przy odstawianiu węże można odwiesić w przewidzianych do tego uchwytach.

Bezpieczna i komfortowa jazda

Podwozie
Podwozie


Podczas jazdy maszyna jest niesiona przez cztery koła. Koła środkowe są uniesione i zwiększąją w ten sposób stabilność maszyny. Dzięki temu możliwe jest rozwijanie większych prędkości jazdy. W opcji dla pary kół nośnych są oferowane hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne. Zapewnia to bezpieczne hamowanie również przy maksymalnie dopuszczalnej prędkości 40 km/h.

Kombinacja jednostki ugniatającej i układu jezdnego

Wał oponowy
Wał oponowy


TERRASEM C8
TERRASEM C8


Kombinowany wał oponowy pełniący rolę podwozia jest osadzony między broną talerzową i jednostką wysiewającą. Zoptymalizowana geometria zawieszenia zwiększa prześwit na uwrociu i przy transporcie. Wał oponowy zapewnia precyzyjne i równomierne ugniecenie wtórne przed redlicami wysiewu. Na uwrociu wszystkie koło unoszą siewnik chroniąc w ten sposób glebę. Rama jezdna zawsze pozostaje na tej samej wysokości, tylko brona talerzowa i szyna wysiewająca są podnoszone w góre

  • Podwozie jest wyposażone w ogumienie 425/55 R17. Ugniecenie wtórne następuje przed wysiewem, każdorazowo na czterech rzędach wysiewu.

  • Sposób toczenia się opony zapewnia samoczyszczenie i poprawę gruzełkowatej struktury gleby.

  • Przesuniete uporządkowanie kół (Offset) sprawia, że Packer jest lekki w uciągu i spokojnie pracuje.

  • Indywidulane zawieszenie kół umożliwia swobodne obracanie wszystkich kół - bez boksowania w zakręcie.

  • W opcji dostępne są skrobaki do kół packera.

W transporcie po drodze nośne pary kół mogą być wyposażone w hamulec. Nawet przy dużej prędkości jazdy wyposażenie w opcjonalne hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne zapewnia bezpieczne hamowanie.

Perfekcyjne przygotowanie gleby

Dla precyzyjnego siewu

TERRASEM
TERRASEM


Wymagania praktyków: uprawa górnej warstwy gleby z odkłożeniem ziemi o gruzełkowej strukturze na powierzchni wysiewu dla zapewnienia rónomiernych wschodów. Za przygotowanie gleby w siewniku TERRASEM odpowiedzialna jest dwurzędowa brona talerzowa z gładkimi lub ząbkowanymi talerzami. Brona doskonale sprawdza się również na ciężkich glebach i przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Kompletna brona talerzowa zapewnia idealną uprawę gleby.

TERRASEM siewnik do siewu w mulcz
TERRASEM siewnik do siewu w mulcz


TERRASEM ustawienie głębokości
TERRASEM ustawienie głębokości


Niewymagające konserwacji, łożyskowane przez elementy gumowe talerze o średnicy 510 mm spulchniają glebę na całej górnej powierzchni. Pole przygotowane do wysiewu tworzy obraz gleby o optymalnej drobnej struktrze. Również na ciężkich glebach i przy dużej ilości resztek pożniwnych brona talerzowa pracuje perfekcyjnie.

  • Płynna, hydrauliczna regulacja głębokości roboczej - pierwszy rząd talerzy jest przestawiany niezależnie od drugiego.

  • Dla uzyskania równomiernego, płaskiego obrazu pracy, maszyna jest standardowo wyposażona po obu stronach w sprężynowane blachy skrajne.

  • Jako opcja przed broną talerzową może być zamontowana blacha przednia i przed wałem packera blacha wyrównująca.

Nie wymagające konserwacji łożyskowanie talerzy

Łożyskowanie talerzy
Łożyskowanie talerzy


Specjalne dwurzędowe skośne łożyska kulkowe zostały przejęte z przemysłu ciężkiego. Charakteryzując sie potężną budową i dużą wytrzymałością. Obciążenia sa perfekcyjne przejmowane.

  • Stale smarowane, dwurzędowe skośne łożyska kulkowe są absolutnie szczelne.

  • Uszczelka kasetonowa absolutnie szczelnie zamyka łożyska kulkowe.

  • Metalowa pokrywa dodatkowo chroni uszczelkę kasetonową od zewnątrz.

Zabezpieczenie przeciwkamieniowe NONSTOP

Narzędzia towarzyszące
Narzędzia towarzyszące


Od lat sprawdzone i uznane, nie wymagajace konserwacji zabezpieczenie przeciwkamieniowe Non Stop z gumowymi elementami grubości 40 mm. Obejmy zaciskowe są zamontowane na grubościennym profilu i są łożyskowane przez gumowe elementy. Mocowanie szerokich obejm na czterech gumowych elementach gwarantuje bezpieczne zagłębianie talerzy.

Talerzowy spulchniacz śladu do śladu ciągnika

  • Każde dwie pary talerzy za śladem ciągnika mogą być opcjonalnie regulowane na głębokość.

  • Dzięki temu zagęszczony ślad ciągnika jest intensywnie spulchniany i górna wartwa gleby jest równa i płaska.

WAVE DISC

Uprawa zredukowana

WAVE DISC
WAVE DISC


WAVE DISC
WAVE DISC


TERRASEM z talerzami falistymi WAVE DISC do przygotowania gleby do siewu

Ekonomiczna, elastyczna w zastosowaniu i komfortowa w obsłudze – tak prezentuje się nowa sekcja WAVE DISC przygotowująca glebę do siewu. Zarówno na glebach suchych jak i mokrych – WAVE DISC wykazuje swoje zalety i jest idealnym przykładem na uprawę uproszczoną przy jednoczesnym zwiększeniu plonu. Zasada, aby wykonać tyle zabiegów uprawowych ile jest koniecznych i jednocześnie tak mało jak jest to możliwe znalazła zastosowanie w rozwiązaniu WAVE DISC.

Przekrój WAVE DISC
Przekrój WAVE DISC


To narzędzie do inteligentnej zredukowanej uprawy gleby.

Technologia WAVE DISC umożliwia chroniącą wodę pasową uprawę gleby: uprawiany jest tylko pas o szerokości 50 mm rzędu wysiewu. Reszta powierzchni pozostaje nie nieuprawiona. Dodatkowo WAVE DISC jest doskonałym narzędziem w regionach, gdzie występuje oporność na stosowane herbicydy.

Bezobsługowe talerze faliste WAVE DISC mają średnicę 510 mm i są dostępne z rozstawem rzędów 12,5 cm lub 16,7 cm Rozstaw 16,7 cm jest zalecany przede wszystkim na regiony o ekstremalnych warunkach glebowych: gleby ciężkie, mokre, kleiste.

Głębokość robocza jest regulowana, tak jak w bronie talerzowej hydraulicznie i bezstopniowo.

Ekonomia i elastyczność zastosowania

WAVE DISC
WAVE DISC


Istnieje pięć podstawowych sytuacji, w których zastosowanie inteligentnej uprawy zredukowanej WAVE DISC jest konieczne i uzasadnione.

WAVE DISC
WAVE DISC


Aspekty agrotechniczne

  • Zredukowana płytka uprawa na glebach suchych, aby jak w najmniejszym stopniu naruszyć strukturę gleby i zapobiec utracie wody

  • Na glebach wilgotnych, gdzie ingerencja w strukturę musi być bardzo ograni-czona, aby nie dopuścić do nadmiernego zagęszczenia gleby w warstwie siewu

  • Zwiększenie skuteczności walki z opornymi na herbicydy chwastami. Niewielkie wzruszenie gleby nie pozostawia szczelin w uprawianym obszarze i tworzy niekorzystne warunki do kiełkowania chwastów szczególnie dla fotoblastów dodatnich.

Aspekty ekonomiczne

  • Redukcja siłu uciągu - mniejsza powierzchnia do uprawy

  • Redukcja erozji - uprawa chroniąca strukturę gleby

Zredukowana uprawa powierzchniowa w regionach suchych

WAVE DISC umożliwia chroniącą wodę pasową uprawę gleby: uprawiany jest tylko pas o szerokości 50 mm rzędu wysiewu, reszta powierzchni pozostaje nie nieuprawiona. W ten sposób gleba jest poruszana tylko w niewielkich zakresie i zostaje zahamowany proces parowania. Woda jest zatrzymywana w nieuprawionej glebie.

Zminimalizowana ingerencja w strukturę na glebach wilgotnych

Wilgotne lub bardzo mokre gleby nie powinny być naruszane, ponieważ istnieje zagrożenie powstania podeszwy ślizgowej w warstwie odłożenia nasion, co mocno ogranicza efektywność siewu. Wcześniejszy siew , kiedy gleba jest jeszcze bardzo mokra.

Zredukowana płytka uprawa zmniejsza presje chwastów herbicydoopornych

Nieuprawiona między rzędami gleba nie sprzyja kiełowaniu chwastów. Niewielkie wzruszenie gleby powoduje niekorzystne warunki do kiełkowania chwastów szczególnie dla fotoblastów dodatnich (przykład wyczyniec polny).

Na stanowiskach z wysoką presją ze strony chwastów zredukowana uprawa jest znakomitym instrumentem do zabezpieczenia plonu. Dzięki niej możliwe jest ograniczone stosowanie herbicydów.

Ekonomia

Mniejsza siła uciągu dzięki mniejszej intensywności uprawy gleby. Nie jest uprawiana cała powierzchnia tylko pas o szerokości 50 mm. Szybsze wejście na pole, nawet do jednego tygodnia wcześniejszy siew

Odporna na erozję

Mniej intensywna uprawa pozostawia mniej rozbitych brył gleby, przez to mniejsza powierzchnię wystawiona na zjawiska erozji. Mniejsze zamulenie przy silnych deszczach. Mniejsza erozja wietrzna gleby.

Komfort

WAVE DISC
WAVE DISC


  • Płynna regulacja głębokości roboczej - bezpośrednie sterowanie

  • Bezobsługowe łożyskowanie talerzy

  • Talerz z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniom NONSTOP

Spulchniacz śladu amortyzowany przez sprężynę

Spulchniacz śladów
Spulchniacz śladów


Idealne w maszynach WAVE DISC

Każdy spulchniacz jest zabezpieczony przez sprężynę. Prosta regulacja głębokości roboczej.

Wymienna końcówka w obszare narażonym na zużycie jest pokryta hartowanym metalem.

Na jeden ślad możde być zablokowanycb do trzech spulchniaczy i indywidualnie dostosowanych do szerokości śladu.

Podnoszenie na uwrociu przez podniesienie w górę palców

Spulchniacz śladów
Spulchniacz śladów


Korzyści dla klienta

  • Spulchnianie gleby w twardym i zagęszczonym śladzie ciągnika.

  • Na polu z dobrze przygotowaną glebą do siewu można zmniejszyć intensywność pracy brony talerzowej - oszczędność paliwa.

  • Przestawianie zawsze analogicznie do narzędzi roboczych.

Duża wydajność na hektar

Wielkowymiarowy zbiornik na ziarno

Zbiornik siewny
Zbiornik siewny


Napełnianie zbiornika może się odbywać przy pomocy ładowarki, Big Baga lub opcjonalnie przy pomocy hydraulicznego ślimaka. Zwijana plandeka zapewnia absolutnie szczelne przykrycie przed kurzem i deszczem. Nawet przy utrudnionym napełnianiu zbiornika, np. z niestabilnego Big Bag, plandeka pozostaje nieuszkodzona.

  • Standardowa platforma załadunku pozwala na komfortowe otwieranie pokrywy zbiornika, jak również kontrolę procesu napełniania.

  • Kratownica w zbiorniku chroni dozowanie przed ciałami obcymi.

  • Kontrola stanu wypełnienia stanowi wyposażenie standardowe.

  • W opcji istnieje możliwość zwiększenia zbiornika na ziarno.

  • Duża skrzynka narzędziowa jest schowana pod platformą załadunkową.

Pojemność zbiornika na ziarno

3000 litrów TERRASEM R3 / R4 / C4 / C6

4000 litrów TERRASEM C8 / C9

Pojemność zbiornika na ziarno w opcji z nakładką

3950 litrów TERRASEM R3 / R4 / C4 / C6

5100 litrów TERRASEM C8 / C9

Boczny pomost

Boczny pomost
Boczny pomost


Boczny pomost jest automatycznie składany do pozycji transportowej przy podnoszeniu bocznej strony siewnika. Boczny pomost jest wyposażeniem w opcji.

Ślimak zamontowany bezpośrednio na maszynie

Ślimak do napełniania zbiornika na ziarno
Ślimak do napełniania zbiornika na ziarno


Lejek ślimaka znajdujący się z prawej strony z przodu może być po skręceniu dyszla napełniany z wywrotki Napęd ślimaka następuje z systemu hydraulicznego siewnika. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych przyłączy do ciągnika. Dzielony ślimak po zakończeniu procesu napełniania jest składany hydraulicznie do góry, a następnie zamykany automatycznie przez klape zamykąjącą

  • Duża przepustowość do 500 litrów na minutę.

  • Nasiona są prowadzone bezpośrednio do środka zbiornika na ziarno, w ten sposób zagwarantowane jest optymalne wypełnienie zbiornika.

Najwyższa precyzja

Dmuchawa

Filtr przeciwkurzowy
Filtr przeciwkurzowy


Wielkowymiarowa dmuchawa jest napędzana hydraulicznie. W średnim przedziale obrotów wytwarza duży strumień powietrza zapewniający spokojną pracę. Duży strumień powietrza dostarcza również przy spadku obrotów wystarczajacą ilość nasion do dozowania, tak aby zachować precyzję w dokładności wysiewu. Filtr przeciwkurzowy dmuchawy w TERRASEMACH od R do C6 stanowi wyposażenie dodatkowe, w C8/C9 jest w standardzie.

Dozowanie i koła wysiewające

Wymiana kół dozujących
Wymiana kół dozujących


Przełożenie w systemie dozowania
Przełożenie w systemie dozowania


System dozowania TERRASEM jest tak skonstruowany aby zapewnić najwyższą precyzję dozowania każdego rodzaju nasion, w każdych warunkach pracy.

  • Siewniki TERRASEM R3 do C6 są wyposażone w jeden, siewniki C8, C9 w dwa systemy dozowania.

  • W zależności od ilości wysiewu koła dozujące do nasion normalnych lub małych mogą być szybko i łatwo wymienione.

  • Przełożenie umożliwia napęd dozowania w optymalnych zakresach liczby obrotów.

  • Napęd dozowania następuje elektrycznie i jest sterowany przez czujniki radarowe lub sygnał ISOBUS z ciągnika.

  • Możliwości ilości wysiewu wynoszą od 0,6 kg do 350 kg. Regulacja ilości wysiewu może być przeprowadzona z kabiny ciągnika.

  • Automatyczny włącznik kół wysiewających z seryjnym dozowaniem wstępnym zapewnia wysiew bez pozostawiania luk.

Przyjazna obsługa

Próba kręcona
Próba kręcona


Opróżnianie zbiornika z resztek ziarna
Opróżnianie zbiornika z resztek ziarna


  • Prosta próba kręcona z praktycznym workiem. Pokrywa jest kontrolowana przez czujnik.

  • Zasuwa wylotowa zapewnia całkowite usunięcie materiału siewnego ze zbiornika.

Dozowanie elektryczne dostępne we wszystkich modelach TERRASEM daje wiele korzyści.

  • Dozowanie wstępne

  • Elektryczna próba kręcona

  • Płynna regulacja ilości wysiewu

  • Zmienne koła dozujące ze złączem zatrzaskowym do wszystkich rodzajów nasion

  • Pomiar stanu wypełnienia

  • Kontrola dmuchawy i wałka dozującego

Głowice rozdzielacza

Głowica rozdzielacza
Głowica rozdzielacza


Duży strumień powietrza i mała prędkość z jaką się przemieszcza chronią matariał siewny przed uszkodzeniem i starciem zaprawy. Dzięki precyzyjnemu systemowi dozowania i dużej głowicy rozdzielacza następuje równomierne odłożenie ziarna.

  • Gwarancja dobrego plonowania i ekonomicznego sukcesu.

  • Standardowy odstęp w rzędzie wynosi 12,5 cm.

  • Specjalne nakładki rozdzielacza pozwalają na wysiewanie w różnych odstępach rzędów.

Modele R3 / R4 / C4 / C6 są wyposażone w jedną głowice rozdzielacza, TERRASEM C8 / C9 w dwie głowice. Proces zamykania obydwu głowic rozdzielacza w siewnikach TERRASEM C8 / C9jest automatyczny i hydrauliczny.

Nasiona są prowadzone rurą wznoszącą w wirującym strumieniu powietrza do głowicy rozdzielacza. Duża średnica głowicy rozdzielacza gwarantuje dokładne rozdzielenie na pojedyńcze rzędy wysiewu.

  • W opcji oferowane są nakładki rozdzielacza dla uzyskania większych odstępów rzędów.

Poprzeczne rozdzielanie głowicy rozdzielacza

We wszystkich pneumatycznych siewnikach POETTINGER jest przeprowadzany pomiar poprzecznego rozdzielenia ziarna, diagram i wartości pomiaru są zapisywane w bazie danych maszyny.

Włączenie ścieżek technologicznych

Przełącznik ścieżek technologicznych
Przełącznik ścieżek technologicznych


Wyłączanie połowy siewnika
Wyłączanie połowy siewnika


Standard TERRSEM R3 / R4 / C4

W opcji w TERRASEM C6 / C8 / C9

Włączenie ścieżek technologicznych następuje elektrycznie przez silniczki. Włącznik ścieżek technologicznych jest symetryczny lub asymetryczny, opcjonalnie również jako włącznik scieżek specjalnych i połowy siewnika.

  • Pokrywy na rozdzielaczu zamykają 3-5 przewodów na ślad.

  • Nadmiar ziarna jest prowadzony z powrotem do rury wznoszącej a ilość wysiewu jest redukowana - oszczędność ziarna do 6%.

  • Precyzyjne rozdzielenie poprzeczne również przy aktywnych ścieżkach technologicznych.

W opcji dostępna jest kontrola przepływu z czujnikiem optycznym na każdy pojedyńczy rząd. Na pulpicie pokazuje się komunikat, który rząd jest zablokowany.

Perfekcyjny siew

Redlice precyzyjne DUAL DISC

TERRASEM w pracy
TERRASEM w pracy


Podwójne redlice talerzowe
Podwójne redlice talerzowe


Regulacja głębokości wysiewu
Regulacja głębokości wysiewu


Dobry wysiew jest uwarunkowany dopasowanymi do siebie narzędziami roboczymi, odpowiedzialnymi za utworzenie rowka wysiewu, odłożenie i przykrycie ziarna. Dobrze uformowany rowek wysiewu jest warunkiem udanego siewu. Gwarancja optymalnego przygotowania gleby i równomiernych wschodów.

  • Wielkowymiare podwójne redlice talerzowe DUAL DISC tną resztki roślinne i formują czysty rowek wysiewu, bez wciskania resztek pożninwych w glebę.

  • W kombinacji z położonym wewnątrz elementem wysiewu, nasiona są równomierne rozkładane, przykrywane glebą o drobnoziarnistej strukturze i dociskane rolką.

  • Dzięki kierowaniu nasion na przód redlicy, każde ziarno jest precyzyjnie odkładane w rowek wysiewu,

Szerokie rolki dociskowe

Każda redlica talerzowa jest zawieszona w równoległoboku i dzięki temu dobrze kopiuje nierówności terenu. Wszystkie redlice są prowadzone za pomocą rolek dociskowych w celu zapewnienia równomiernej głębokości odkładania.

  • Dżwignie szyny wysiewającej są równej dlugości, co gwarantuje taki sam nacisk na każdy element wysiewu.

  • Równomierna precyzyjna głębokość wysiewu.

  • Centralne ustawienie głębokości przez przestawienie szyny wysiewającej z wbudowanym kluczem - grzechotką.

  • Regulacja nacisku redlicy następuje centralnie i hydraulicznie w zakresie od 40 do 120 kg.

  • Bezobsługowe łożyskowanie części siewnych na elementach gumowych zapewnia ich optymalną elastyczność.

  • Krok redlicy 320 mm, naprzemienne uporządkowanie pozwala przy małym odstępie w rzędzie 12,5 cm na optymalne rozdzielenie ziarna.

trójdzielna budowa;

Dopasowanie do podłoża
Dopasowanie do podłoża


TERRASEM C6
TERRASEM C6


Trójdzielna budowa w modelach C siewnika TERRASEM zapewni perfekcyjnie kopiownaie nierówności terenu na całej szerokości roboczej.

Boczne, składane elementy są utrzymywane w swojej pozycji przez ciśnienie ze zbiornika azotu. W ten sposób na całej szerokości roboczej, w każdej pozycji występuje równomierne rodzielenie ciśnienia.

Boczne składane elementy brony talerzowej, packera i szyny wysiewającej umożliwiają dopasowanie do konturów gleby do 5 stopni w górę i w dół.

  • Zapewnia to obróbkę gleby na całej powierzchni.

  • Głębokość odłożenia ziarna może być regulowana centralnie na każdej z trzech części.

Dopasowanie do konturów terenu

Prowadzenie po konturze
Prowadzenie po konturze


Prowadzenie po konturze
Prowadzenie po konturze


Prowadzenie po konturze
Prowadzenie po konturze


Podłączenie pojedyńczych jednostek wysiewających przez 3-punktowy zaczep na ramie packera.

  • Połączenie pojedyńczych jednostek wysiewających przez 3-punktowe zawieszenie na ramie packera pozwala na precyzyjne dopasowanie do konturów gleby.

  • Jednoskta wysiewająca może dopasowywać się do nierówności terenu wzdłuż kierunku jazdy.

Poczwórny przegub między szyną wysiewającą i wałem oponowym Packera

  • Precyzyjne kopiowanie nierówności terenu przez wał oponowy Packera i ustawiony nacisk na jednostkę wysiewającą.

  • Dźwignie szyny wysiewającej są równej długości, ponieważ konsole do mocowania są przesuniete w przód i tył.

  • To zapewnia dokłanie taki sam nacisk redlicy na każdym elemencie wysiewu i przez to dokładne równej głębokości odłożenie ziarna.

Kolekcja fotograficzna


Video

PÖTTINGER TERRASEM cztery podstawowe funkcje [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM kalibracja radaru [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu alarmow [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM konfiguracji maszyny [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM sciezek technologiecznych [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu set [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu start [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu test [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu trybu awaryjnego [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM menu work [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM podlaczenie [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM proba krecona [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM regulacja jasnosci [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM ustawienia zgrubne [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM ustawienie dawki [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM wymiana walka wysiewajacego [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM znaczenie przyciskow [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM znaczniki sladu [pl]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM Mulch seed drills [en]

Obejrzyj film na YouTube

PÖTTINGER TERRASEM WAVE DISC mulch seed drills

Obejrzyj film na YouTube


Prospekty

TERRASEM

TERRASEM

Pobierz PDF
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Pöttinger TERRASEM

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.