Joskin SOLODISC - raitech.pl
Osprzęt do rozlewania Joskin SOLODISC

SOLODISC

Galeria

Filmy

Uwagi ogólne

Aplikator do łąk Solodisc jest idealnym osprzętem do precyzyjnej aplikacji na pastwiskach. Ponadto, dzięki dużej średnicy talerzy (Ø 406 mm), może on również pracować na ściernisku lub na polach młodego zboża.

Budowa

Aplikator Solodisc składa się z elementów nadążnych, całkowicie ocynkowanych - na każdym z nich osadzona jest para talerzy, za którymi znajdują się dwupozycyjne stożki wprowadzające. Talerze oddalone są od siebie o 21,5 cm. Stożek wprowadzający składa się z ocynkowanej końcówki dozującej, zacisku blokującego wyciekanie oraz miękkiego gumowego kołnierza.

Głębokość robocza jest regulowana (max. 6 cm), a wytworzenie stałego nacisku na podnośnik pozwala utrzymać ją na tym samym poziomie. Aby zmienić głębokość roboczą, wystarczy zmienić nacisk za pomocą pokrętła.

Resory pełnią funkcję mechanicznych amortyzatorów i wywierają pewien nacisk na talerze tnące glebę, ograniczając zmiany głębokości aplikacji i umożliwiając ugięcie pionowe elementów w zakresie ± 14 cm, tak by dostosowały się do nierówności terenu. W opcji, sprężyny można zstąpić hydraulicznym, poprzecznym systemem dociskającym, który utrzymuje nacisk na podłoże, identyczny dla każdego elementu (system naczyń połączonych).

Talerze

Aplikator Solodisc ma talerze, które jest łatwo wymienić, adaptując w ten sposób maszynę do różnych potrzeb. Samoostrzące talerze o Ø 406 mm i grubości 19 mm są montowane standardowo we wszystkich maszynach. Odlewane ze stali, są niezwykłe wytrzymałe, a w związku z tym nie zużywają się. Inny model jest dostępny w opcji: Ø 300 x 3 mm z lemieszem. Zmniejszają one nieco ciężar aplikatora. Przy tych talerzach znajdują się lemiesze rozszerzające bruzdę, tak aby ilość rozprowadzanego nawozu była odpowiednio duża.

Talerze są montowane na piastach o szczelnych, stożkowych łożyskach (dociskanych) o dużych wymiarach Wytrzymałość łożysk do talerzy o średnicy Ø 406 mm sprawia, że koszty eksploatacji maszyny są minimalne i działa ona wiele lat.

Rozdzielacz

Rozdrabniacz rozdzielający umożliwia równomierne rozprowadzanie gnojowicy na całej szerokości aplikatora. Dzięki systemowi tnącemu z tarczowymi nożami samoostrzącymi stałe składniki gnojowicy (kiszonka, słoma, drobne kawałki drewna itp.) są cięte i rozdrabniane, co zapobiega zatykaniu się węży. Poza tym jeśli do rozdzielacza trafią większe cząstki, które nie mogą przejść przez węże, system zmienia kierunek obrotów noży rozdzielacza, zapewniając ciągłość rozdrabniania.
Wysyłanie zapytania o maszynę - SOLODISC

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.