Unia Sp. z o.o. PŁUG OBRACALNY IBIS XM - raitech.pl
Pługi Unia Sp. z o.o. PŁUG OBRACALNY IBIS XM

PŁUG OBRACALNY IBIS XM

Galeria

Filmy

Konstrukcja

HYDRAULICZNA REGULACJA PIERWSZEGO KORPUSU
Wyposażając w siłownik pierwszego korpusu zapewniamy sobie lepszy komfort i skrócony czas nastawień pługa korygując bezpośrednio z kabiny traktora.

SIŁOWNIK ODCHYLENIA-PROSTOWANIA RAMY
Wyposażając w siłownik odchylenia ramy uzyskujemy kilka bardzo ważnych paramertrów:
-podczas obrotu zintegrowany jest z siłownikiem obrotu pługa. Po uruchomieniu dzwigni sterowania hydrauliką w traktorze, w pługu prostuje się rama , korpusy odwracają się i rama wraca do położenia ustawienia do pracy

-podczas poruszania się po drogach publicznych, możemy wyprostować ramę, a transport staje sie wygodniejszy, bezpieczniejszy, ponieważ rama nie wystaję za obrys traktora
-odciążamy układ obrotnicy
-odciążamy uklad hydrauliczny
- ułatwia nastawienia pługa w przygotowaniu do pracy

BELKA DO NARZĘDZIA DOPRAWIAJĄCEGO -CIĄGANEGO
Pługi  możemy wyposażyć w ramię do narzędzia ciąganego, prowadzonego z boku pługa.
Oferujemy dwa ramienia ; mechaniczną belkę do narzędzia oraz hydrauliczną belkę do narzędzia ciąganego wypinaną siłownikiem

KORPUS LONG
Doskonale sprawdzają się na wszystkich rodzajach gleb. Konstrukcja korpusu oraz specjalnie wyprofilowana odkładnica zapewnia doskonałe przykrycie resztek pożniwnych czy rozrzuconego obornika. Optymalne kąty skrawania lemiesza, kształt i odpowiednie położenie skrzydła odkładnicy zmniejsza opory pracy do minimum. Pozwala na odkładanie szerokiej bruzdy, co nie powoduje zagniatania skiby przez koła traktora.
KORPUS AŻUROWY -LISTWOWY LONG
Sprawdza się na glebach bardzo ciężkich, gliniastych i zwięzłych, Listwowa konstrukcja charakteryzuje się bardzo dobrym kruszeniem gleby przy jednoczesnym zmniejszeniu oporów występujacych w czasie pracy. Polecane na gleby lepiące, mocno przylegające do elementów roboczych, np skrzydła odkładnicy.
KOŁO PODPOROWE BOCZNE OGUMIONE
Wyposażeniem standardowym każdego pługa jest koło podporowe boczne. W pługach IBIS XM  montowane jest koło z ogumieniem 200/60 – 14,5 .
W wyposażeniu za dopłatą oferujemy możliwość zmiany ogumienia na szersze, np 10.0/80-12 lub szersze ogumienie 320/60-12 , a w  modelach 3+1 i 4+1 możemy zmienić koło podporowe boczne na podporowe tylne z regulacją mechaniczną lub hydrauliczną. Zastosować koło podporowo-transportowe tylne lub koło podporowo transportowe boczne.

ZABEZPIECZENIE BEZPIECZNIKOWE
Skuteczne zabezpieczenie ze śrubą ścinaną .Specjalna konstrukcja śruby z dwoma nacięcięciami oddalonymi od siebie, gwarantuje szybkość działania po napotkaniu przeszkody. Pamietaj stosuj tylko oryginalne śruby zabezpieczajace.

ZABEZPIECZENIE RESOROWE (wersja S)
Bezobsługowe zabezpieczenie NON STOP oparte na stalowych resorach piórowych, które umożliwiają skuteczne wychylenie korpusu oraz
powrót do zadanej głębokości pracy. Rekomendowane na mocno zakamienione gleby ze sporą ilością przeszkód na polu.
Siłę oporu zabezpieczenia można zwiększyć dokładając dodatkowe pióra do danego modelu pługa, np. do podstawowego 5 piórowego zabezpieczenia możemy dołożyć dodatkowy pakiet 2 piór wzmacniających, tworząc pakiet 7 piórowy polceany na gleby średnie i średnio ciężkie .
ZABEZPIECZENIE HYDRAULICZNE (wersja H)
Bezobsługowe rozwiązanie umożliwiające hydrauliczną regulację zwiększenia działania siły uzależnionych od  warunków na polu bezpośrednio z traktora.Odkręcamy śrubę zaworową napełniamy układ olejem z traktora zwiekszając ciśnienie w układzie hydraulicznym .Cisnienie panujace w butli to 70 bar.
Regulacja ciśnienia w przedziale od 80 do 140 bar. Zalecane na gleby mozaikowate, gleby ciężkie, zwiężłe trudne w uprawie
Specyfikacja techniczna
Wysyłanie zapytania o maszynę - PŁUG OBRACALNY IBIS XM

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.