Prasy ROLL BALER - New Holland |Raitech.pl

ROLL BALER

EWOLUCJA PRASY BELUJĄCEJ ROLL BALER DAJE PRZEWAGĘ

Cechy

Galeria

ROLL BALER

ROLL BALER

EWOLUCJA PRASY BELUJĄCEJ ROLL BALER DAJE PRZEWAGĘ.

Nowe modele pras zwijających stałokomorowych Roll Baler 125 oraz Roll Baler 125 Combi oraz istniejący model Roll Baler 135 Ultra oferują gospodarstwom hodowlanym oraz usługodawcom najlepszy wybór wśród pras belujących ze stałą komorą prasowania. Solidna konstrukcja oraz ogólna prostota idą w parze ze znakomitymi osiągami w najbardziej wymagających warunkach. Nowe modele pras belujących Roll Baler 125 charakteryzują się istotnymi udoskonaleniami podnoszącymi wydajność i łatwość obsługi, stanowiąc istotny postęp. Wyróżniające się nową stylistyką prasy belujące Roll Baler 125 oraz Roll Baler 125 Combi będą pierwszym wyborem dla osób poszukujących pras belujących odpowiednich do pracy w najbardziej w wymagających warunkach. Prasa belująca Roll Baler 135 Ultra pozwala na wiązanie większych bel o średnicy 1,35 m; jej zaletą jest również alternatywny elektrohydrauliczny układ gęstości beli. Sprawdzona i preferowana, gdy pożądana jest produkcja gęstych bel o większej średnicy, prasa Roll Baler 135 Ultra została opisana na stronach 22 do 23. Najważniejsze nowości w nowych modelach pras Roll Baler 125 i Roll Baler 125 Combi obejmują:

NOWY, SZERSZY PODBIERACZ MARKI NEW HOLLAND

Wykorzystując najlepsze rozwiązania stosowane w modelach pras New Holland BigBaler i Roll-Belt, najnowsze modele pras Roll Baler 125 cechuje najszerszy podbieracz o szerokości 2,3 m (Roll Baler 135 Ultra posiadają podbieracz 2,2 m). Prasa jest wyposażona w udoskonaloną osłonę wałka podbieracza z serii BigBaler, z możliwością wyboru kół stałych i obrotowych, które można w czasie transportu zdemontować w miejscu dedykowanym na osłonie podbieracza.

NOWA OPUSZCZANA PODŁOGA I WYSPRZĘGLANIE WIRNIKA

Modele Roll Baler 125 są teraz wyposażone w opuszczaną podłogę gwarantującą szeroki prześwit. Aktywowana z kabiny ciągnika podłoga opuszczana posiada niepowtarzalną konstrukcję osi przegubu, która pozawala na obniżenie do 120 mm od przodu oraz 60 mm z tyłu. Funkcja wysprzęglania napędu rotora umożliwia hydrauliczne wysprzęglenie napędu rotora i podbieracza w przypadku poważnego zablokowania. Połączenie tych dwóch układów pozwala na skrócenie czasu przestoju w wypadku zablokowania prasy do minimum i pozwala na wydajną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

GRUPOWY WYBÓR NOŻY

Modele pras belujących Roll Baler 125 są wyposażone w 20 noży gwarantujących najwyższą wydajność cięcia. Operator może teraz ręcznie wybrać 10 noży, przełączając pomiędzy zestawem A i zestawem B bez konieczności przerywania pracy w celu naostrzenia ostrzy.

AUTOMATYCZNE WSUWANIE NOŻY, ZAPEWNIAJĄCE GŁADSZĄ BELĘ

Gdy bela jest już prawie ukończona, można wsunąć noże na czas tworzenia ostatniej warstwy. To skutkuje gładszą powierzchnią beli, lepszą odpornością na warunki atmosferyczne i pomaga w scaleniu materiału całej beli podczas owijania.

AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE NOŻY I OCHRONA POSZCZEGÓLNYCH OSTRZY

W modelu Roll Baler 125 Combi dodatkowa funkcja umożliwia automatycznie podnieść i opuścić noże zawsze kiedy następuje otwarcie klapy tylnej. Ta prosta czynność sprawia, że noże pozostają czyste i gotowe do użycia, gdy będą znów potrzebne. Wszystkie ostrza są w ten sposób chronione przed uszkodzeniami w trakcie pracy maszyny.

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA WALCÓW KOMORY BELOWANIA

Prasy Roll Baler 125 są wyposażone w 18 rolek o wysokiej wytrzymałości, formowane na zimno walce wyróżnia nowa powierzchnia profilu dla zapewnienia odpowiedniej przyczepności beli podczas obracania, redukcji strat i wyższej gęstości beli. Na powierzchni wałka nie ma spoin, dzięki czemu materiał w komorze belowania przemieszcza się płynnie, a podczas owijania beli siatka lub folia nie ulegają uszkodzeniu.

ISOBUS

Modele pras belujących Roll Baler 125 są w pełni przystosowane do podłączenia do złącza ISOBUS w ciągnikach obsługujących tę technologię. Prasa może być wyposażona w duży, 26,4 cm monitor dotykowy New Holland IntelliView™ IV w przypadku ciągników nie posiadających złącza ISOBUS. Prasa belująca Roll Baler 135 Ultra nadal jest oferowana ze standardowym terminalem.

CAŁKOWICIE NOWY WYGLĄD

Obydwa modele pras belujących Roll Baler 125 mają całkowicie zmienioną stylistykę, z nowymi panelami zapewniającymi wygodniejszy dostęp serwisowy. Pod nowym, bardziej eleganckim wyglądem modeli Roll Baler 125 kryje się jeszcze więcej funkcji zwiększających wydajność, redukujących potrzeby konserwacji i wydłużających żywotność maszyn.