Pöttinger NOVACAT ALPHA MOTION kosiarki czołowe - raitech.pl

NOVACAT ALPHA MOTION kosiarki czołowe

Nowa kosiarka przednia NOVACAT ALPHA MOTION MASTER ma skrócony bok zawieszenia i znajduje się 34 cm bliżej ciągnika. Dzięki przełożeniu punktu ciężkości na tylną oś traktora poprawiają się właściwości jezdne. Zapotrzebowanie mocy jest mniejsze, dzięki czemu możliwa jest praca z mniejszymi ciągnikami. Tak zaoszczędzisz paliwo Zyskasz również na tym, że nowa kosiarka jest lżejsza. Model ten nie może być wyposażony w spulchniacz. Nowa kosiarka przednia NOVACAT ALPHA MOTION PRO ujmuje swoim nowoczesnym wyglądem, przekonuje pierwszorzędnym kopiowaniem nierówności terenu i ułatwi Ci pracę: Centralne listwy smarowania na koźle zawieszenia ułatwiają konserwacje. Dla lepszego dostępu do sprężyn odciążających przednią osłonę można złożyć i zablokować. Koszenie bez spulchniacza, z formierzem pokosu lub ze spulchniaczem. Wideo Prospekty

Belka kosząca PÖTTINGER

Sercem kosiarek dyskowych PÖTTINGER jest od lat ceniona belka nożowa. Belki koszące kosiarek NOVACAT zostały w całości skonstruowane i wyprodukowane w głównej fabryce firmy w Grieskirchen – są więc czysto austriackim produktem o wysokiej jakości. Najwyższa jakość cięcia, lekkość uciągu i wytrzymałość są znakami firmowymi kosiarek dyskowych PÖTTINGER. Konstruktywne detale zapewniają Państwu niezawodne działanie i w istotny sposób przyczyniają się do wydłużenia żywotności.

Optymalny przepływ masy zielonej – czysta pasza

Optymalny przepływ masy zielonej
Optymalny przepływ masy zielonej


Zaokrąglona, spłaszczona przednia część pozwala lekko prowadzić belkę nad ziemią, odzielając czysto paszę od darni. Spłaszczona powierzchnia stożków dysków koszących polepsza przepływ masy zielonej. Pasza płynie lekko i równomiernie niezależnie od warunków pracy. Skrobaki zapewniają czystą górną powierzchnię belki. PÖTTINGER zapewnia płynne koszenie na stoku również na stromych zboczach.

Perfekcyjna jakość cięcia

Płaskie, wąskie belki
Płaskie, wąskie belki


Płaska i wydłużona forma belki ma 28 cm, przez co zapewnia idealne warunki do doskonałego kopiowania nierówności terenu. Ostrza poruszają się przy tym w niewielkim odstępie od górnej krawędzi belki i przeciwostrza. Optymalne pokrywanie się torów pracy noży zapewnia czysty i regularny obraz koszenia.

Szczegóły, które stawiają kropkę nad „i“

Dyski koszące
Dyski koszące


Wytrzymałe dyski koszące

Owalne, płaskie dyski nożowe wykonane z hartowanej stali drobnoziarnistej. System szybkiej wymiany noży ułatwi Państwu obsługę.

Stożki wspomagające
Stożki wspomagające


Stożki wspomagające jako opcja

Elementy te polepszają przepływ masy zielonej i wspomagają formowanie pokosu.

Czop wału
Czop wału


Wytrzymałe końcówki wałka

Końcówki są przykręcone do kół zębatych i przez dają się łatwo wymienić.

Mocne łożyskowanie

Żywotne, dwurzędowe skośne łożyska kulkowe przy teoretycznym odstępie 60 mm odznaczają się nadzwyczajną wytrzymałością.

Optymalizacja kół zębatych TRI DRIVE

Para kół zębatych
Para kół zębatych


Efektywne przenoszenie siły

Napęd przez koła zębate jest prostoliniowy. Koła są zbliżonej wielkości. Wszystkie koła zębate są hartowane i szlifowane, co gwarantuje dużą żywotność i spokojną pracę.

 • Nowe pary kół zębatych o równiej średnicy 39/50

 • Trzy aktywne zęby – lepsza przenoszenie siły – płynniejsza praca.

 • Nowa wierzchnia warstwa kół zębatych zapewnia spokojna pracę – redukcja hałasu.

Wytrzymałe płozy ślizgowe

Gleitkufen
Gleitkufen


Płoza wysokiego cięcia
Płoza wysokiego cięcia


Płozy robocze
Płozy robocze


Szerokie płozy ślizgowe wykonane z hartowanej stali borowej zapobiegają gromadzeniu się ziemi i przejmują uderzenia. Gładka, dolna strona belki z zaokrąglonymi płozami ślizgowymi na zewnątrz i wewnątrz zapewnia zawsze najlepszą ochronę darni, również w wąskich zakrętach.

Jako wyposażenie na życzenie do ochrony dolnej strony belki można zamontować dodatkowe płozy robocze. Przykręcone płozy można w razie potrzeby łatwo wymienić.

Przy pomocy płóz wysokiego cięcia występujących w opcji, można zwiększyć wysokość koszenia do 30-120 mm. Duży promień i szeroka powierzchnia sprawiają, że płozy są odporne na zużycie.

 • Płozy wysokiego ciecia +20 mm, uniwersalne płozy specjalne na zakamienione łąki.

 • Płozy wysokiego cięcia +40 mm, specjalne dla wyższych wysokości cięcia.

 • NOWOŚĆ: Płozy wysokiego cięcia również dla obydwu zewnętrznych płóz ślizgowych.

Wysoka jakość

Belka kosząca z wysokiej jakości stali
Belka kosząca z wysokiej jakości stali


Belka kosząca jest wykonana z najlepszej jakości stali. Lasery i roboty spawalnicze w Centrum Obróbki CNC precyzyjnie wycinają i spawają blachę.

 • Sworznie noży są przykręcone do dysku. W razie konieczności dysk można niedrogo wymienić.

 • Przeciwostrze jest zakleszczone, przez co łatwo podlega wymianie.

Prosty system szybkiej wymiany ostrzy

Wymiana ostrzy
Wymiana ostrzy


Wymiana noży jest więc łatwa i szybka. Do wymiany trzeba tylko nacisnąć kluczem na ramię sprężyste. Kolejny krok to już wymiana.

 • Ostrze jest skutecznie zabezpieczone przy pomocy mocnego sprężystego ramienia.

 • Długie, intensywne użytkowanie wymaga noży najwyższej jakości, dlatego oryginalne noże PÖTTINGER są wykonane z najwyższej jakości stali nożowej.

 • Praktyczna skrzynka na narzedzia doskonale nadaje sie na zapasowe nożyki.

 • Sworznie noży są przykręcone do dysku. W razie konieczności dysk można niedrogo wymienić.

Przyjazny serwis

Łatwy dostęp
Łatwy dostęp


Prosta konstrukcja
Prosta konstrukcja


Praktyczna konstrukcja modułowa

Kołnierz łożyska i połączenie śrubowe są chronione przez gumowe pierścienie uszczelniające. Koła zębate i łożyskowanie są wymieniane jako całość. Również międzykola są łatwe do wyjęcia przez otwory - prościej już nie można.

Koszenie bez ograniczeń

NOVACAT ALPHA MOTION w pracy
NOVACAT ALPHA MOTION w pracy


Przemyślana kinematyka ramienia nośnego jest podstawą rozwiązania technicznego przedniego zawieszenia ALPHA MOTION. W porównaniu do innych systemów zaczepu na nierówność terenu reaguje tu nie tylko samo ramię skrętne, ale również cała rama nośna. Dzięki temu w przypadku natrafienia na wzniesienie agregat koszący podciągany jest do góry, zaś w przypadku jego obniżenia — opuszczany w dół.

Kozioł zawieszenia

Kozioł zawieszany
Kozioł zawieszany


Możecie Państwo podłączyć kosiarkę do każdego ciągnika mocy od 60 do 360KM niezależenie od rodzaju i wielkości konstrukcji. Różnorodne podnośniki nie mają wpływu na prowadzenie kosiarki. Przemyślana geometria zaczepu ustawia punkt ciężkości we wszystkich pozycjach roboczych możliwie blisko ciągnika.

Wyjątkowe kopiowanie nierówności terenu

Kopiowanie chroniące darń i maszynę
Kopiowanie chroniące darń i maszynę


Jedyne w swoim rodzaju kopiowanie terenu oraz ochrona darni i maszyny. Dwie sprężyny dużych rozmiarów zintegrowane są z kozłem zawieszenia. Sprężyny służą równomiernemu rozłożeniu odciążenia agregatu koszącego w przypadku skoku roboczego rzędu 500 mm. Proste i skuteczne odciążenie w każdych warunkach pracy. Dzięki temu na wzniesieniu terenu agregat koszący podciągany jest do góry, zaś w przypadku jego obniżenia — opuszczany w dół.

Zalety ALPHA MOTION

NOVACAT ALPHA MOTION
NOVACAT ALPHA MOTION


Dopasowanie do podłoża
Dopasowanie do podłoża


 • Bardzo skuteczne odciążenie na całej drodze roboczej 500 mm.

 • Dopasowanie pochylenia od 12° w góre i 9° w dół zapobiega uderzeniu o podłoże. Darń i maszyna są optymalnie chronione.

 • Możliwe duże prędkości jazdy bez podnoszenia belki koszącej.

 • Duży prześwit od podłoża 350 mm na uwrociu i pozycji transportowej.

 • Dzięki niecodziennemu wyglądowi kosiarki mają Państwo zapewniony dobry widok na belkę koszącą.

 • Kosiarka porusza się w pionie, zapewnia krótką drogę suwu wałka przegubowego i wyraźnie mniejsze obciążenie dynamiczne.

Modele ze spulchniaczem

Spulchniacz palcowy ED

EXTRA DRY
EXTRA DRY


Rotor z zębami
Rotor z zębami


Demontaż spulchniacza
Demontaż spulchniacza


Spulchniacz EXTRA DRY wspólne rozwiązanie z Instytutem Techniki Rolniczej IMAG – DLO w Wageningen (Holandia) wyznaczył w roku 1997 nowy trend. Dzięki regulowanej intensywności spulchniania i szerokości odłożenia pokosu, państwa pasza schnie zdecydowanie szybciej.

Palce w formie V z hartowanej stali gwarantują płynny przepływ masy zielonej i dużą żywotność. Palce są elastyczne i łozyskowane przez gumowe elementy. Na walcu są uporządkowane spiralnie.

EXTRA DRY przyspieszenie efektu schnięcia

Rotor palcowy przepuszcza paszę przez blachę uderzeniową o regulowanym ustawieniu. Blachy rozdzielają strumień paszy na całej szerokości koszenia. Pasza jest rozkładana luźno i równomiernie. Blachy rozdzielają strumień paszy na całej szerokości koszenia. Formowanie pokosu odbywa się przez wychylne blachy pokosu.

Jeszcze większa elastyczność

Napęd rotora następuje od napędu belki nożowej przez paski klinowe napinane przez sprężyny. Gdy spulchniacz nie jest potrzebny, można go wymontować.

 • Przy demontażu rotora wystarczy wyjąć paski klinowe.

 • Napęd jest skutecznie chroniony przed zabrudzeniami.

 • Możliwość skontrolowania napięcia pasków klinowych od zewnątrz.

 • Aby zapewnić sobie dobry dostęp, listwę smarowania można wysunąć na zewnątrz.

Zgniatacz walcowy RCB

Zgniatacz walcowy RCB
Zgniatacz walcowy RCB


Dobre wyniki w produkcji bydła mlecznego można osiągnąć tylko dzięki wysokowartościowej paszy. Wysokiej jakości pasza podstawowa zwiększa wydajność mleka i obniża koszty paszy treściwej. Do zielonek o dużej ilości liści zalecamy zgniatacz walcowy.

Zgniatacz walcowy dzięki swojej ochronnej obróbce nadaje się szczególnie do lucerny i kończyny. Zazębiające się walce równomiernie zgniatają źdźbła i odkładają równomierną warstwę paszy.

Profil walca
Profil walca


Niezawodnie i długowiecznie

Wytrzymała rura centralna ma średnicę 140 mm i grubość ścianki 5,6 mm. Profil walca z poliuretanu został naniesiony wulkanizacyjnie na rurę centralną. Średnica zewnętrzna wynosi 200 mm. Profil zgniatacza jest mocniejszy niż guma, a przez to szczególnie odporny na pękniecia.

Skuteczny napęd

 • Obydwa walce są napędzane Obydwa walce są napędzane.

 • Niebrudzący się, nie wymagający dużego nakładu prac konserwacyjnych napęd zgniatacza walcowego przez paski klinowe.

 • Zazębiające się walce równomiernie zgniatają źdźbła i odkładają równomierną warstwę paszy.

 • Górny walec ma opcje przestawiania wysokości, odstęp walców jest regulowany.

 • Nacisk spulchniania regulowany jest po obu stronach poprzez sprężyny spiralne.

 • Możliwość skontrolowania naciągnięcia pasków klinowych od zewnątrz.

 • Aby zapewnić sobie dobry dostęp, listwę smarowania można wysunąć na zewnątrz.

NOVACAT ALPHA MOTION

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


NOVACAT ALPHA MOTION kosiarki czołowe

Pobierz plik PDF