Pöttinger NOVACAT kosiarki dyskowe tylne - raitech.pl

NOVACAT kosiarki dyskowe tylne

z zawieszeniem centralnym o szerokości 2,62 do 4,30 m

Kosiarki tylne NOVACAT oferują niezawodną i wydajną pracę. Nasz kosiarki NOVACAT z centralnym zawieszeniem odznaczają sie znakomitą praca w koiowaniu nierówności tereny i bardzo dobrym odciążeniem. Dzięki temu zyskujecie Państwo najlepszą jakość paszy o bardzo małym stopniu zabrudzenia!

Belka kosząca PÖTTINGER

Sercem kosiarek dyskowych PÖTTINGER jest od lat ceniona belka nożowa. Belki koszące kosiarek NOVACAT zostały w całości skonstruowane i wyprodukowane w głównej fabryce firmy w Grieskirchen – są więc czysto austriackim produktem o wysokiej jakości. Najwyższa jakość cięcia, lekkość uciągu i wytrzymałość są znakami firmowymi kosiarek dyskowych PÖTTINGER. Konstruktywne detale zapewniają Państwu niezawodne działanie i w istotny sposób przyczyniają się do wydłużenia żywotności.

Optymalny przepływ masy zielonej – czysta pasza

Optymalny przepływ masy zielonej
Optymalny przepływ masy zielonej


Zaokrąglona, spłaszczona przednia część pozwala lekko prowadzić belkę nad ziemią, odzielając czysto paszę od darni. Spłaszczona powierzchnia stożków dysków koszących polepsza przepływ masy zielonej. Pasza płynie lekko i równomiernie niezależnie od warunków pracy. Skrobaki zapewniają czystą górną powierzchnię belki. PÖTTINGER zapewnia płynne koszenie na stoku również na stromych zboczach.

Perfekcyjna jakość cięcia

Płaskie, wąskie belki
Płaskie, wąskie belki


Płaska i wydłużona forma belki ma 28 cm, przez co zapewnia idealne warunki do doskonałego kopiowania nierówności terenu. Ostrza poruszają się przy tym w niewielkim odstępie od górnej krawędzi belki i przeciwostrza. Optymalne pokrywanie się torów pracy noży zapewnia czysty i regularny obraz koszenia.

Szczegóły, które stawiają kropkę nad „i“

Dyski koszące
Dyski koszące


Wytrzymałe dyski koszące

Owalne, płaskie dyski nożowe wykonane z hartowanej stali drobnoziarnistej. System szybkiej wymiany noży ułatwi Państwu obsługę.

Stożki wspomagające
Stożki wspomagające


Stożki wspomagające jako opcja

Elementy te polepszają przepływ masy zielonej i wspomagają formowanie pokosu.

Czop wału
Czop wału


Wytrzymałe końcówki wałka

Końcówki są przykręcone do kół zębatych i przez dają się łatwo wymienić.

Mocne łożyskowanie

Żywotne, dwurzędowe skośne łożyska kulkowe przy teoretycznym odstępie 60 mm odznaczają się nadzwyczajną wytrzymałością.

Optymalizacja kół zębatych TRI DRIVE

Para kół zębatych
Para kół zębatych


Efektywne przenoszenie siły

Napęd przez koła zębate jest prostoliniowy. Koła są zbliżonej wielkości. Wszystkie koła zębate są hartowane i szlifowane, co gwarantuje dużą żywotność i spokojną pracę.

 • Nowe pary kół zębatych o równiej średnicy 39/50

 • Trzy aktywne zęby – lepsza przenoszenie siły – płynniejsza praca.

 • Nowa wierzchnia warstwa kół zębatych zapewnia spokojna pracę – redukcja hałasu.

Wytrzymałe płozy ślizgowe

Gleitkufen
Gleitkufen


Płoza wysokiego cięcia
Płoza wysokiego cięcia


Płozy robocze
Płozy robocze


Szerokie płozy ślizgowe wykonane z hartowanej stali borowej zapobiegają gromadzeniu się ziemi i przejmują uderzenia. Gładka, dolna strona belki z zaokrąglonymi płozami ślizgowymi na zewnątrz i wewnątrz zapewnia zawsze najlepszą ochronę darni, również w wąskich zakrętach.

Jako wyposażenie na życzenie do ochrony dolnej strony belki można zamontować dodatkowe płozy robocze. Przykręcone płozy można w razie potrzeby łatwo wymienić.

Przy pomocy płóz wysokiego cięcia występujących w opcji, można zwiększyć wysokość koszenia do 30-120 mm. Duży promień i szeroka powierzchnia sprawiają, że płozy są odporne na zużycie.

 • Płozy wysokiego ciecia +20 mm, uniwersalne płozy specjalne na zakamienione łąki.

 • Płozy wysokiego cięcia +40 mm, specjalne dla wyższych wysokości cięcia.

 • NOWOŚĆ: Płozy wysokiego cięcia również dla obydwu zewnętrznych płóz ślizgowych.

Wysoka jakość

Belka kosząca z wysokiej jakości stali
Belka kosząca z wysokiej jakości stali


Belka kosząca jest wykonana z najlepszej jakości stali. Lasery i roboty spawalnicze w Centrum Obróbki CNC precyzyjnie wycinają i spawają blachę.

 • Sworznie noży są przykręcone do dysku. W razie konieczności dysk można niedrogo wymienić.

 • Przeciwostrze jest zakleszczone, przez co łatwo podlega wymianie.

Prosty system szybkiej wymiany ostrzy

Wymiana ostrzy
Wymiana ostrzy


Wymiana noży jest więc łatwa i szybka. Do wymiany trzeba tylko nacisnąć kluczem na ramię sprężyste. Kolejny krok to już wymiana.

 • Ostrze jest skutecznie zabezpieczone przy pomocy mocnego sprężystego ramienia.

 • Długie, intensywne użytkowanie wymaga noży najwyższej jakości, dlatego oryginalne noże PÖTTINGER są wykonane z najwyższej jakości stali nożowej.

 • Praktyczna skrzynka na narzedzia doskonale nadaje sie na zapasowe nożyki.

 • Sworznie noży są przykręcone do dysku. W razie konieczności dysk można niedrogo wymienić.

Przyjazny serwis

Łatwy dostęp
Łatwy dostęp


Prosta konstrukcja
Prosta konstrukcja


Praktyczna konstrukcja modułowa

Kołnierz łożyska i połączenie śrubowe są chronione przez gumowe pierścienie uszczelniające. Koła zębate i łożyskowanie są wymieniane jako całość. Również międzykola są łatwe do wyjęcia przez otwory - prościej już nie można.

Zaczep i zabezpieczenie przeciwnajazdowe

Łatwe ustawienie

Wahliwe cięgła dolne
Wahliwe cięgła dolne


Hydrauliczne cięgło dolne

Hydrauliczne cięgło dolne gwarantuje łatwe sprzęganie bez obracania ramion podnośnika przy traktorze. Dzięki temu zawsze występuje prawidłowe odciążenie a duży prześwit na uwrociu jest zagwarantowany. Śruba rzymska w NOVACAT 262 i 302 bez spulchniacza zapewnia prawidłowe ustawienie.

Montaż
Montaż


Łatwe zaczepienie

Kosiarki te można dzięki regulowanym sworzniom zaczepu szybko i prosto dopasować do Państwa ciągnika. Dzięki temu wykorzystujecie Państwo całą szerokość cięcia.

 • Specjalny uchwyt na wałek przegubowy ułatwia podłączenie.

 • Praktyczna skrzynka na narzędzia doskonale nadaje się na zapasowe nożyki.

 • Klucz do noży stanowi wyposażenie maszyny.

Zabezpieczenie przeciwnajazdowe

Zabezpieczenie przeciwnajazdowe
Zabezpieczenie przeciwnajazdowe


Przy napotkaniu na przeszkodę belka nożowa może daleko wychylić się w tył. Siła wyzwalania jest regulowana. Jako opcja możliwe dostępne jest hydrauliczne zabezpieczenie przeciwnajazdowe.

Kosiarki tylne z pionową pozycją trnasportową

NOVACAT 262 / 262 ED / 262 RC / 302 / 302 ED / 302 RC

NOWOŚĆ: NOVACAT 352 V

Napęd

Napęd
Napęd


Skutecznie działający zespół napędu jest realizowany od wałka przegubowego na przekładni kątowej i przez podwójny przegub w bębnie wewnętrznym na koło czołowe pierwszego dysku tnącego. Dzięki temu zagwarantowana jest spokojna praca.

 • Sprzęgło ślizgowe i wolne koło chronią przed uszkodzeniami.

 • Przekładnie pracują w kąpieli olejowej.

Obustronne zawieszenie belki nożowej

Obustronne zawieszenie belki chroni ją przed skręceniem. Koła zębate i łożyska są dzięki temu odciążone, co sprzyja spokojniejszej pracy i większej żywotności.

Doceniona przez praktyków pozycja transportowa

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


Podnoszenie odbywa się przez zawór jednostronnego działania. Dzięki wychyleniu kosiarki o kąt 115° możliwe jest uzyskanie małej wysokości transportowej. Dwa zewnętrzne lusterka umożliwiają obserwacje tego, co dzieje sie z tyłu. Punkt ciężkości leży blisko ciągnika.

Perfekcyjne dopasowanie do podłoża
Perfekcyjne dopasowanie do podłoża


Patent PÖTTINGER – „pływające cięcie“.

W połowie lat 80- tych projektując kosiarki postawiliśmy na "pływające cięcie". Optymalne kopiowanie nierówności terenu i ochrona darni dzięki małej sile nacisku na podłoże to wymagania stawiane przez praktyków każdej kosiarce.

Zawieszenie centralne dla optymalnego dopasowania do podłoża

NOVACAT Zawieszenie centralne
NOVACAT Zawieszenie centralne


W NOVACAT z centralnym zawieszeniem belka kosząca na całej szerokości koszenia jest równomiernie odciążona. Dzięki temu zmniejsza się zapotrzebowanie siły ciągu - bardzo istotna zaleta przy kosiarkach ze spulchniaczem! Duży zakres wychylenia od +/- 22,5 stopnia umożliwia łatwe koszenie na nierównej powierzchni oraz na stoku.

Skuteczne odciążenie

Odciążenie
Odciążenie


Odciążenie hydrauliczne zapewnia równomierne rozłożenie nacisku na całej szerokości belki nożowej. Rozłożenie nacisku belki jest płynnie regulowane w zależności od stanu koszonej łąki i wyposażenia w formierz pokosu lub spulchniacz. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego węża a stopień odciążenia możecie Państwo odczytać na manometrze. Na suchych, twardych glebach stopień nacisku jest zwiększony, aby kosiarka mogła spokojnie pracować przy dużych prędkościach jazdy. Wilgotne, miekkie podłoże wymaga zmniejszczenia nacisku, aby zapewnić najlepsze z możliwych kopiowanie nierówności i ochronę darni.

Kosiarki tylne z pionową pozycją transportową

NOVACAT 352 / 352 ED / 352 RC

NOVACAT 402 / 442

Pełna wydajność w pracy z tyłu

Montaż do traktora
Montaż do traktora


Nowe w rodzinie kosiarek tylnych NOVACAT są modele 402 i 442 o szerokości roboczej wynoszącej 3,88 m i 4,30 m. NOVACAT 402 i 442 t zapewniają dużą wydajność zwłaszcza we współpacy z ciągnikami bez wałka przedniego.

NOVACAT 352 i 352 ED koszą na szerokości 3,46 m. Nasze kosiarki NOVACAT 352 ze spulchniaczem lub zgniataczem pokosu pozwalają na utworzenie kombinacji przód / tył o szerokości cięcia 6,20 m.

Perfekcyjny montaż

Wahliwe cięgła dolne
Wahliwe cięgła dolne


Hydrauliczne wahliwe cięgło dolne gwarantuje również w tych szerokich kosiarkach łatwe podłączenie i duży prześwit na uwrociu.

Belka wzmocniona HEAVY DUTY

HEAVY DUTY
HEAVY DUTY


Specjalnie na zakamieniowe powierzchnie oferujemy jako wyposażenie na życzenie wzmocnioną belkę kosząca. Standard w NOVACAT 402 / 442.

Bębny wspomagające
Bębny wspomagające


Bębny zgrabiające zapewniają dobre odkładanie pokosu oraz czystą drogę po przejeździe. Podział uzyskuje się dzięki dwóm bębnom transportowym (na życzenie). Tym samym traktor nie jedzie po pokosie, tylko czystym śladem przejazdu.

Węższy, niższy transport

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


Podczas transportu drogowego kosiarki przechylane są hydraulicznie do tyłu. Mechanizm obrotowy służy jednocześnie jako zabezpieczenie przed najazdem. Podczas podnoszenia belka kosząca jest dodatkowo stabilizowana przez odpowiedni siłownik.

Elastyczność zastosowania

Przez przekręcenie elementu podłączenia belki o 180° możliwe jest dopasowanie do kosiarki przedniej 3,0m i 3,50 m.

50 cm prześwit od podłoża

Prześwit od podłoża
Prześwit od podłoża


Na uwrociu prześwit od podłoża wynosi 50 cm. Podczas podnoszenia belka kosząca jest dodatkowo stabilizowana przez odpowiedni siłownik. Ułatwia to Państwu przejeżdzanie po pokosie i zapewnia stabilność podczas transportu.

Łatwość serwisowania

Najlepszy dostęp

Przyjazna konserwacja jest w firmie PÖTTINGER zawsze na pierwszym miejscu. Dzięki składanej osłonie dostępność do belki nożowej jest optymalna. W ten sposób wymiana ostrzy jest szybka i łatwa.

Przyjazny serwis oszczędza Państwa czas

Skrzynka na narzędzia
Skrzynka na narzędzia


Szybka wymiana noży wspomaga czyste i efektywne cięcie

 • Do wymiany trzeba tylko nacisnąć kluczem na ramię sprężyste. Kolejny krok to już wymiana.

 • Ostrze jest skutecznie zabezpieczone przy pomocy mocnego sprężystego ramienia.

 • Sworznie noży są przykręcone do dysku. W razie konieczności dysk można niedrogo wymienić.

 • Długa, intensywna praca wymaga najlepszej jakości noży. Noże PÖTTINGER są wykonane z wysokiej jakości stali nożowej.

 • Praktyczna skrzynka na narzędzia doskonale nadaje sie na zapasowe nożyki.

Napęd nie wymagający dużego nakładu pracy na konserwację
Napęd nie wymagający dużego nakładu pracy na konserwację


Interwały smarowania wałka przegubowego wydłużyły się do 150 godzin. Same wałki są łatwodostępne. Konserwacja jest więc bezproblemowa. Specjany uchwyt na wałek przegubowy ułatwia podłączenie.

Bez konieczności wysiadania z ciągnika z pola na drogę

Wytrzymała osłona boczna
Wytrzymała osłona boczna


Osłony boczne są wykonane z masywnych, wytrzymałych prasowanych elementów stalowych. Na życzenie osłony są składane hydraulicznie.

Przechowywanie nie wymagające dużo miejsca

Podpory
Podpory


NOVACAT 262, NOVACAT 302 i NOVACAT 352 V

Przy wykorzystaniu stóp podporowych przestrzeń przechowywania jest zredukowana do minimum.

Stopy podporowe mają certyfikat CE.

Modele ze spulchniaczem

Spulchniacz palcowy ED

EXTRA DRY
EXTRA DRY


Rotor z zębami
Rotor z zębami


Demontaż spulchniacza
Demontaż spulchniacza


Spulchniacz EXTRA DRY wspólne rozwiązanie z Instytutem Techniki Rolniczej IMAG – DLO w Wageningen (Holandia) wyznaczył w roku 1997 nowy trend. Dzięki regulowanej intensywności spulchniania i szerokości odłożenia pokosu, państwa pasza schnie zdecydowanie szybciej.

Palce w formie V z hartowanej stali gwarantują płynny przepływ masy zielonej i dużą żywotność. Palce są elastyczne i łozyskowane przez gumowe elementy. Na walcu są uporządkowane spiralnie.

EXTRA DRY przyspieszenie efektu schnięcia

Rotor palcowy przepuszcza paszę przez blachę uderzeniową o regulowanym ustawieniu. Blachy rozdzielają strumień paszy na całej szerokości koszenia. Pasza jest rozkładana luźno i równomiernie. Blachy rozdzielają strumień paszy na całej szerokości koszenia. Formowanie pokosu odbywa się przez wychylne blachy pokosu.

Jeszcze większa elastyczność

Napęd rotora następuje od napędu belki nożowej przez paski klinowe napinane przez sprężyny. Gdy spulchniacz nie jest potrzebny, można go wymontować.

 • Przy demontażu rotora wystarczy wyjąć paski klinowe.

 • Napęd jest skutecznie chroniony przed zabrudzeniami.

 • Możliwość skontrolowania napięcia pasków klinowych od zewnątrz.

 • Aby zapewnić sobie dobry dostęp, listwę smarowania można wysunąć na zewnątrz.

Zgniatacz walcowy RCB

Zgniatacz walcowy RCB
Zgniatacz walcowy RCB


Dobre wyniki w produkcji bydła mlecznego można osiągnąć tylko dzięki wysokowartościowej paszy. Wysokiej jakości pasza podstawowa zwiększa wydajność mleka i obniża koszty paszy treściwej. Do zielonek o dużej ilości liści zalecamy zgniatacz walcowy.

Zgniatacz walcowy dzięki swojej ochronnej obróbce nadaje się szczególnie do lucerny i kończyny. Zazębiające się walce równomiernie zgniatają źdźbła i odkładają równomierną warstwę paszy.

Profil walca
Profil walca


Niezawodnie i długowiecznie

Wytrzymała rura centralna ma średnicę 140 mm i grubość ścianki 5,6 mm. Profil walca z poliuretanu został naniesiony wulkanizacyjnie na rurę centralną. Średnica zewnętrzna wynosi 200 mm. Profil zgniatacza jest mocniejszy niż guma, a przez to szczególnie odporny na pękniecia.

Skuteczny napęd

 • Obydwa walce są napędzane Obydwa walce są napędzane.

 • Niebrudzący się, nie wymagający dużego nakładu prac konserwacyjnych napęd zgniatacza walcowego przez paski klinowe.

 • Zazębiające się walce równomiernie zgniatają źdźbła i odkładają równomierną warstwę paszy.

 • Górny walec ma opcje przestawiania wysokości, odstęp walców jest regulowany.

 • Nacisk spulchniania regulowany jest po obu stronach poprzez sprężyny spiralne.

 • Możliwość skontrolowania naciągnięcia pasków klinowych od zewnątrz.

 • Aby zapewnić sobie dobry dostęp, listwę smarowania można wysunąć na zewnątrz.

NOVACAT Kosiarki dyskowe [polski]

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


NOVACAT kosiarki dyskowe tylne

Pobierz plik PDF