Pöttinger HIT z Przetrząsacz do pracy na duże areały - raitech.pl

HIT z Przetrząsacz do pracy na duże areały

Maszyny ciagnione- od 8,60 do 12,70 m szer roboczej

Ciągnione przetrząsacze HIT T firmy PÖTTINGER łączą w sobie wysoką wydajność z inteligentną techniką. Nasze obydwa modele są wyposażone w wyrafinowana technikę podnoszenia. Podnoszenie przetrząsacza na uwrociu przebiega szybko i prosto.

Przetrząsacze dziesięcio- i dwunastokaruzelowe

Ciągane przetrząsacze HIT T z 10 lub 12 karuzelami są przystosowane do pracy na dużych powierzchniach. Aby zapewnić najlepsze kopiowanie nierówności terenu również przy dużych szerokościach roboczych, karuzele sa połączone ze sobą przez pojedyńcze przeguby. We współpracy z podwoziem prowadzącym karuzele przetrząsacze HIT T gwarantują perefekcyjna pracę również przy dużych prędkościach jazdy.

Maksymalna wydajność na hektar

Przetrząsacz w pracy
Przetrząsacz w pracy


Aby uzyskać wysokiej jakości paszę w najkrótszym czasie i na dużej powierzchni konieczne są nie tylko wydajne kosiarki, ale również sprawnie i szybko pracujące przetrząsacze. Przetrząsacze o dużych szerokościach roboczych wyposażone w karuzele o idealnej średnicy odgrywają coraz większą rolę w osiąganiu wysokiej jakości paszy. Szerokości robocze od 8,60 m, 10,60 m lub 12,70 m gwarantują Państwu dużą wydajność w pracy. Optymalne uporządkowanie karuzeli DYNATECH zapewnia w połączeniu z podwoziem perfekcyjny obraz przetrząsania.

DYNATECH we wszystkich modelach HIT

Karuzela DYNATECH
Karuzela DYNATECH


Kolejna innowacja PÖTTINGER: Jedyna w swoim rodzaju wygięta forma ramion gwarantuje Państwu czysty obraz pola po przetrząsaniu. Wysoka wydajność pracy jest w przypadku naszych zaczepianych i ciąganych przetrząsaczy HIT oczywistością.

DYNATECH we wszystkich modelach HIT

Karuzele o średnicy 1,30 m z pięcioma ramionami znakomicie nadają się do pracy na niską i młoda trawę. Karuzele o średnicy 1,42 m lub 1,67 m z sześcioma ramionami są dostosowane do pracy w każdych warunkach.

Cztery razy czyściej

 • Podbieranie paszy - mała średnica karuzeli gwarantuje czyste podbieranie.

 • Pasza - optymalne kopiowanie nierówności terenu przez pojedyńcze karuzele zapewnia czystą paszę.

 • Obraz pola po przetrząsaniu -idealny kąt przetrząsania zapewnia czyste i równomiernie przetrząsanie paszy.

 • Maszyna - dzięki wygiętej formie palców pasza nie owija sie wokół karuzeli.

Niecodzienna forma ramion palców.

Nadążne prowadzenie palców redukuje obciążenie łożysk. Dodatkowo ciągnione palce pracują lekko, miękko i chronią paszę. Wygięta forma zapobiega również nagromadzaniu sie zielonki na ramionach i owijaniu się wokół karuzeli.

Palce HEAVY DUTY

HEAVY DUTY
HEAVY DUTY


Większe bezpieczeństwo

 • Mocne osadzenie przez śruby.

 • Zabezpieczenie przed utratą palców jest standardem.

Większa żywotność palców

 • Łukowaty uchwyt podtrzymuje wygięcie palców.

 • Duża wolna przestrzeń między wygięciem palców i ramieniem zapewnia najlepszą elastyczność i swobodę ruchu.

 • Mocne palce w jakości Super-C.

Czysta pasza

Nierównej długości ramiona palców podbieraja równomiernie paszę i w istotny stopniu przyczyniają się do polepszenia jakości przetrząsania. Dwa kąty ustawienia pochylenia przez przekręcenie uchwytu o 180 °. Gwarancja czystej paszy.

Stabilne mocowanie palców

Mocowanie ramion palców
Mocowanie ramion palców


Kapsle karuzeli składają się z grubościennych formowanych elementów, w których precyzyjnie wyznaczono miejsca na osadzenie ramion palców. Dodatkowo ramiona są skręcone z piastą, co zwiększa stabilność połączenia.

Podczas przetrząsania palce i ramiona sa najbardziej obciążone. Masywne ramiona są wykonane ze sprasowanej płaskiej stali. Zapewnia to bezpieczne i stabilne osadzenie palców.

Zaczep i transport

Zaczep na życzenie

Dyszel uniwersalny
Dyszel uniwersalny


Zaczep na cięgłach dolnych
Zaczep na cięgłach dolnych


Dyszel uniwersalny do zaczepu góra lub dół

Zalety ciągnionych przetrząsaczy PÖTTINGER tej generacji zaczynają się już od zaczepu.

Przykręcany dyszel uniwersalny można przekręcić o kąt 180° i w ten sposób zaczepić maszynę na górze lub na dole. W ofercie różne warianty ucha zaczepu lub sprzęg kulowy.

Zaczep na cięgłach dolnych

Jako opcja, dostępny jest również zaczep na cięgłach dolnych dla uzyskania szczególnie dużego kąta skrętu. W ten sposób maszyna lepiej idzie w śladzie ciągnika.

Kompaktowy i bezpieczny podczas transportu

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


Obsługa wszystkich funkcji następuje przez zawór jednostronnego- i dwustronnego działania w ciągniku. Przemyślane sterowanie sekwencyjne przez zawory ułatwia Państwu prace. Boczna osłona rozkłada się automatycznie. Masywna rama główna ze stabilną podporą karuzeli i nisko umiejscowionym punktem zaczepu umożliwiają szybki transport po drodze. Sprzyja temu również duże ogumienie 260/70-15,3 (w opcji 340/55-16). Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

LIFTMATIC PLUS

LIFTMATIC PLUS

LIFTMATIC PLUS
LIFTMATIC PLUS


Jedyna w swoim rodzaju pozycja na uwrociu
Jedyna w swoim rodzaju pozycja na uwrociu


Czysta pasza jest najważniejszym celem podczas zbioru masy zielonej. Jej jakość wpływa znacząco na wydajność i zdrowotność zwierząt. Aby pasza pozostała czysta, ustawienie optymalnej pozycji roboczej przetrząsacza musi być szybkie i łatwe. Nasze HITy T robią wrażenie swoją niezwykłą techniką podnoszenia LIFTMATIC PLUS.

Jedyna w swoim rodzaju pozycja na uwrociu

Przed podniesieniem karuzele są najpierw ustawiane w pozycji poziomej, a następnie unoszone w górę. W ten sposób palce nie haczą o ziemię.

 • Wysoka pozycja uniesienia na uwrociu dająca 90 cm prześwitu.

 • Pasza pozostaje czysta a darń jest chroniona.

Prosta regulacja wysokości karuzeli

Prosta regulacja wysokości karuzeli
Prosta regulacja wysokości karuzeli


Korba umożliwia łatwe i centralne przestawienie wysokości. Łatwy dostęp ułatwa Państwu wykonanie tej ważnej czynności i pozwala oszczędzić czas. Szybkie i prawidłowe ustawienie wysokości karuzeli chroni glebę i paszę.

Techniczne

Przeguby napędu bez luzu

Przeguby napędu bez luzu
Przeguby napędu bez luzu


Stale smarowane przeguby pojedyńcze i podwójne zapewniają niezakłócony, wydajny napęd. Skuteczne przenoszenie siły sprawia, że palce podbierają paszę w precyzyjnych odstępach równomiernie, po czym ją perfekcyjnie rozstrząsają. Jednocześnie w każdej pozycji mogą się obracać, co eliminuje szkody spowodowane nieprawidłową obsługą.

Mocna konstrukcja, duża żywotność

Przegub ramy
Przegub ramy


Karuzele sa mocno przykręcone do ramy. Przednie ramie ochronne jako element nośny zwiększa dodatkowo stabilność. Dla optymalnego kopiowania nierówności terenu każda karuzela jest połączona przez przegubową ramę.

Wysokiej jakości urządzenie do przetrząsania na granicy pola w przetrząsaczach dziesięcio- i dwunastokaruzelowych

Hydrauliczne urządzenie do przetrząsania na skrajach
Hydrauliczne urządzenie do przetrząsania na skrajach


Równomierne rozłożenie paszy
Równomierne rozłożenie paszy


Hydrauliczne urządzenie do przetrząsania na skrajach jako opcja

Obydwie zewnętrzne karuzele z prawej strony są hydraulicznie wychylane skośnie do tyłu o kąt 15°. Skośnie ustawione karuzele rozdzielają pokos, przeciwnie do fartuchów, bez tworzenia skupisk i równomiernie na całej koszonej powierzchni.

 • Skośnie ustawione karuzele rozdzielają pokos, przeciwnie do fartuchów, bez tworzenia skupisk i równomiernie na całej koszonej powierzchni.

 • Pozostaje jeden wolny pas do przyległego pola.

 • Przestawienie odbywa się wygodnie z kabiny ciągnika przez zawór hydrauliczny dwustronnego działania.

Dopasowanie do podłoża

Najlepsze kopiowanie terenu również przy dużych szerokościach roboczych.

Dopasowanie do podłoża
Dopasowanie do podłoża


W dużych ciągnionych przetrząsaczach z dziesięcioma i dwunastoma karuzelami duże kołapodwozia znajdują się blisko uchwytów palców pełniąc role kół kopiujących karuzeli. Dla perfekcyjnego dopasowania do nierówności terenu każda karuzela jest połączona takim samym odstępem z przegubem ramy.

We współpracy z podwoziem prowadzącym karuzele przetrząsacze HIT T gwarantują perefekcyjną pracę rownież przy dużych prędkościach jazdy.

Duże koła podwozia znajdują się blisko uchwytu palców i służą podczas pracy jako koła kopiujące dla karuzeli. W połączeniu z małą średnicą karuzeli zagwarantowana jest najlepsza jakość przetrząsania.

Wałek przegubowy dla perfekcyjnego kopiowania nierówności terenu
Wałek przegubowy dla perfekcyjnego kopiowania nierówności terenu


W HITach 10.11 T i 12.14 T wszystkie karuzele są wyposażone w przeguby pozwalająca na pefekcyjne kopiowanie nierówności terenu.

Podwójnie osadzone łączenia ramy są łatwe w konserwacji i można wyposażyć je w tuleje ślizgowe. Takie przegubowe łączenie gwarantuje również na nierównej łące równomierne podbieranie zielonki.

Rama i podwozie nie obciążają karuzeli. Ciężar jest równomiernie rozłożony na wszystkie koła karuzeli.

HIT 10.11 T karuzelami

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


HIT z Przetrząsacz do pracy na duże areały

Pobierz plik PDF