Pöttinger TOP zgrabiarka odkładająca boczny podwojny pokos - raitech.pl

TOP zgrabiarka odkładająca boczny podwojny pokos

TOPTECH PLUS

Rozwiązania techniczne budzące zaufanie

TOPTECH PLUS
TOPTECH PLUS


Duże krzywki o średnicy do 420 mm i odstępy łożysk w ramionach do 900 mm. Te cechy gwarantują największą wytrzymałość ramion i małe obciążenie dla łożysk. Krzywkę można bezstopniowo regulować w zależności od ilości paszy i warunków pracy. Przekładnia karuzeli pracuje w płynnym smarze i nie wymaga konserwacji.

Krzywka jest zamknięta w absolutnie szczelnej obudowie

Nie ma potrzeby jej konserwowania. TopTech plus jest wolna od problemów ze szczelnością i nie potrzebuje kontroli oleju ani jego wymiany.

Niezawodnie i długowiecznie

Karuzela TOPTECH PLUS

Duża średnica krzywki i mały kąt sterowania zapewniają ergonomiczne wyciąganie palców z pokosu. Nie wymagające konserwacji stalowe rolki sterujące, wytrzymałe wałki i duży odstęp łożysk ramion stanowią gwarancję dużej wytrzymałości i małego obciążenia łożysk. Łożyska ramion nie wymagają konserwacji.

Mocny profil palców jest odporny na skręcanie i wyginanie. O czystą pracę troszczy się 10 do 15 ramion na karuzele w zależności od szerokości roboczej. Do transportu lub przechowywania ramiona można zdemontować.

Hydr. regulacja wysokości

Regulacja wysokości
Regulacja wysokości


Wysokość robocza jest przestawiana przy wyprostowanej sylwetce przy pomocy korby. Korba jest łatwodostępna i nie wymaga konserwacji. Skala w zgrabiarkach dwukaruzelowych ułatwia Państwu równe ustawienie obudwu karuzeli.

Przyjazny serwis karuzeli

Wymiana palców
Wymiana palców


Przy uszkodzeniu wymiana całego mocowania jest szybka i prosta. Należy wykręcić tylko śruby i wyciągnąć wałek sterowania wraz z rolką sterująca z obudowy karuzeli.

  • Problem wycieku smaru nie istnieje.

  • Szybki powrót do pracy.

Palce

Najlepsza pasza

Zgrabianie w decydujący sposób wpływa pod koniec procesu żniwnego na czystość paszy. Palce nie moga dotykać ziemi, lecz muszą delikatnie wyczesywać paszę nie uszkadzając darni.

Palce TOP zapewniają milimetrową dokładność

Palce
Palce


Proste palce bez mocnego wygięcia są prowadzone bezpośrednio pod uchwytem tuż nad ziemią. Opór masy zielonej przesuwa palce lekko w tył, nie powoduje jednak ich uniesienia - palce precyzyjnie zgrabiają. Palce, aby czysto zgrabiały nie musza być ustawione nisko. Przez to są chronione krzywka i rolka sterowania. Darń i pasza są równiez chronione. Długie palce są łagodnie wyciągane z pokosu, nie naruszając jego struktury. Zewnętrzne pary palców są nieco krótsze, nie zbierają całej masy zielonki, przez co obciążenie jest mniejsze. Wewnętrzne pary palców wykonują precyzyjną pracę.

Ostrożności nigdy za wiele

Zabezpueczenie palców
Zabezpueczenie palców


Mocno skręcone

Mocowanie palców przy pomocy formowanego talerza tworzy mocne połączenie.

Zabezpieczenie przed utratą palców

Zabezpieczenie zapobiega gubieniu palców w pokosie Element zabezpieczający jest skutecznie zamocowany przez zewnętrzną śrubę palców.

Mistrz kopiowania nierówności terenu.

Zgrabiarki TOP to gwarancja najwyższej jakości pracy i produktywności. Perfekcyjne kopiowanie terenu zapewnia czyste zgrabianie - nawet przy krótkiej lub ciężkiej, mokrej paszy.

Cztery podwozia karuzeli do pracy w każdych warunkach

Do czystego i chroniącego darń i paszę zgrabiania PÖTTINGER oferuje Państwu cztery rozwiązania pozwalajace na dopasowanie maszyny do warunków panujacych na Państwa polu.

Trzykołowe podwozie
Trzykołowe podwozie


Trzykołowe podwozie

Trzykołowe podwozie oferuje na zupełnie płaskim terenie bardzo dobrą pracę. Standard w TOP 612 C / TOP 702 C / TOP 762 C CLASSIC / TOP 662.

Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST
Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST


Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST

Zewnętrzne koło MULTITAST zwiększa jeszcze efekty pracy.

Pięciokołowe podwozie z osią tandemową
Pięciokołowe podwozie z osią tandemową


Pięciokołowe podwozie z osią tandemową

Pięciokołowe tandemowe podwozie to doskonałe rozwiązanie na nierówne powierzchnie. Standard w TOP 762 C / TOP 842 C / TOP 722 / TOP 812.

Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST
Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST


Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST

5-kołowe podwozie z dodatkowym kołem MULTITAST oferuje nieskończone możliwości dopasowania do nierówności terenu i zapewnia spokojną pracę karuzeli.

TOP oś tandemowa

Nawet na pofałdowanym i nierównym terenie gwarantujemy Państwu obok perefekcyjnego zgrabiania także czystą paszę. Osie tandemowe mają bardzo duży odstęp kół, co zapewnia bardzo dobrą pracę na stoku. Koła są położone bardzo blisko palców.

Precyzyjne ustawienie osi tandemowych i łatwość ich montażu

Przestawienie pochylenia poprzecznego następuje przez mimośród na kołach. Karuzela dla perfekcyjnego zgrabiania powinna być lekko pochylona w kierunku pokosu. Doposażenie zgrabiarki w osie jest szybkie i proste.

Koło MULTITAST

Dobre prowadzenie gwarantuje najlepsza jakość paszy

Zgrabiarka z kołem MULTITAST
Zgrabiarka z kołem MULTITAST


Koło MULTITAST PÖTTINGER wspiera świadomego jakości rolnika w osiąganiu najważniejszego celu zielonych żniw: czystej paszy dla zdrowych i wydajnych zwierząt. Dodatkową zaletą jest ochrona cennej darni.

Przesunięte w bok, biegnące przed karuzelą koło troszczy się o perfekcyjne kopiowanie terenu, bez dotykania ziemi przez palce. Koło MULTITAST PÖTTINGER zapewnia wysoką jakość pracy i produktywność.

Stabilne prowadzenie karuzeli

Zgrabiarka bez koła MULTITAST
Zgrabiarka bez koła MULTITAST


Przez koło MULTITAST trójkąt podparcia został znacząco zwiększony. Rozwiązanie to zwiększa komfort pracy i ogranicza drgania. Koło MULTITAST PÖTTINGER troszczy się o kopiowanie terenu i gwarantuje czystą paszę bez strat.

Zgrabiarka bez koła MULTITAST

Bez koła MULTITAST zgrabiarka zajmuje małą powierzchnię ustawienia. Powoduje to, że praca nie jest już taka płynna a kopiowanie terenu jest mniej dokładne. W efekcie pasza może być zanieczyszczona.

Czysta pasza

Koło MULTITAST zwiększa komfort pracy i ogranicza drgania.

Przy wzniesieniu koło MULTITAST podnosi karuzele. Optymalny odstęp między palcami i ziemią pozostaje nienaruszony. Gwarantuje to czystą paszę.

  • Na odcinku 60 m palce z karuzeli bez koła MULTITAST pięć razy częściej dotykają ziemi (zob. rys)

Koło MULTITAST prowadzi precyzyjnie karuzele nie pozostawiając zielonki na polu.

  • Na takim samym odcinku palce karuzeli bez koła MULTITAST trzykrotnie wypadają z toru zgrabiania i powodują straty paszy-(zob. rys.)

Zalezty zgrabiarki bez dodatkowego podwozia

W praktyce zgrabiarki te ze względu na atrakcyjną cenę i dużą zwrotność znajdują coraz więcej zwolenników. Te boczne zgrabiarki mogą odłożyć jeden duży pokos lub dwa mniejsze.

Optymalna uniwersalność

Hydrauliczna regulacja szerokości roboczej umożliwia formowanie jednego lub dwóch pokosów.

Odłożenie jednego pokosu z boku

Maszyna jest tak ustawiona, że tylne karuzele przejmują paszę od przednich. Fartuch pokosu (opcja) jest podniesiony w górę. Odłożenie dwóch pokosów.

Odłożenie dwóch pojedyńczych pokosów lub jednego pokosu nocnego.

Tylna karuzela jest wychylona w prawo. Przedni fartuch jest odchylony, każda karuzela odkłada własny pokos. Jest też możliwe odłożenie dwóch mniejszych pokosów nocnych, lub przy bardzo dużej ilości masy zielonej odłożenie pokosu o normalnej wielkości.

Perfekcyjne dopasowanie do podłoża

Perfekcyjne dopasowanie do podłoża
Perfekcyjne dopasowanie do podłoża


Dyszel wyposażony jest w dużą płytę podporową, zapewniająca większą stabilność na zboczach i podczas jazdy na zakrętach.

Rama jest tak skonstruowana, że obydwie karuzele mogą niezależnie od siebie dopasowywać się do nierówności terenu. Dopasowanie w pionie zapewnia przegub umieszczony bezpośrednio za przekładnią kątową.

Poprzeczne dopasowanie tylnej karuzeli odbywa się dzięki łożysku obrotowemu w ramie i dodatkowo dzięki przegubowi krzyżowemu między tylnym wspornikiem ramy a karuzelą.

Przyjemność jazdy podczas transportu

Oś tandemowa również jak podwozie transportowe
Oś tandemowa również jak podwozie transportowe


  • Osie tandemowe są wykorzystywane jako podwozie transportowe.

  • Ogumienie balonowe 18,5 x 8,50-8 pozwala na szybka jazdę.

  • Podczas przejazdu przez pokos oraz na uwrociach karuzele są hydraulicznie podnoszone .

  • 50 cm prześwit.

  • Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

Komfortowa obsługa

Fartuch pokosu- podnoszenie
Fartuch pokosu- podnoszenie


Po podnoszenia potrzebne jest jedno przyłącze jednostronnego działania w ciągniku. Hydrauliczna regulacja szerokości roboczej do pokosu pojedyńczego i podwójnego funkcjonuje przy zaworze podwójnego działania.

Zawory krokowe ułatwiają obsługę przy podnoszeniu i opuszczaniu karuzeli.

Hydrauliczne regulacja szerokości roboczej służy jako sterowanie na uwrociu i umożliwia perfekcyjne manewrowanie.

Podnoszenie do transportu następuje hydraulicznie. Siłowniki hydrauliczne na podwoziu i na dyszlu zapewniają 50 cm prześwit od podłoża.

Hydrauliczne podnoszenie fartucha pokosu

Przy wyposażeniu w opcjonalne hydrauliczne składanie fartucha w TOP 611 TOPTECH PLUS możliwe jest uzyskanie szerokości transportowej poniżej 3,0 m bez demontażu ramion, a więc bez konieczności wysiadania z ciągnika.

TOP 722 / 812 zgrabiarka odkładająca boczny

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


TOP zgrabiarka odkładająca boczny podwojny pokos

Pobierz plik PDF