Pöttinger TOP C zgrabiarka odkładająca podwójny pokos po środku - raitech.pl

TOP C zgrabiarka odkładająca podwójny pokos po środku

Szerokość robocza od 5,90 do7,60 m

Zaletą naszych zgrabiarek o centralnym odłożeniu jest odkładanie równomiernego i luźnego pokosu. Nasze zgrabiarki gwarantują idealnie przygotowany pokos dla kolejnych maszyn z łańcucha zielonych żniw.

TOPTECH PLUS

Rozwiązania techniczne budzące zaufanie

TOPTECH PLUS
TOPTECH PLUS


Duże krzywki o średnicy do 420 mm i odstępy łożysk w ramionach do 900 mm. Te cechy gwarantują największą wytrzymałość ramion i małe obciążenie dla łożysk. Krzywkę można bezstopniowo regulować w zależności od ilości paszy i warunków pracy. Przekładnia karuzeli pracuje w płynnym smarze i nie wymaga konserwacji.

Krzywka jest zamknięta w absolutnie szczelnej obudowie

Nie ma potrzeby jej konserwowania. TopTech plus jest wolna od problemów ze szczelnością i nie potrzebuje kontroli oleju ani jego wymiany.

Niezawodnie i długowiecznie

Karuzela TOPTECH PLUS

Duża średnica krzywki i mały kąt sterowania zapewniają ergonomiczne wyciąganie palców z pokosu. Nie wymagające konserwacji stalowe rolki sterujące, wytrzymałe wałki i duży odstęp łożysk ramion stanowią gwarancję dużej wytrzymałości i małego obciążenia łożysk. Łożyska ramion nie wymagają konserwacji.

Mocny profil palców jest odporny na skręcanie i wyginanie. O czystą pracę troszczy się 10 do 15 ramion na karuzele w zależności od szerokości roboczej. Do transportu lub przechowywania ramiona można zdemontować.

Hydr. regulacja wysokości

Regulacja wysokości
Regulacja wysokości


Wysokość robocza jest przestawiana przy wyprostowanej sylwetce przy pomocy korby. Korba jest łatwodostępna i nie wymaga konserwacji. Skala w zgrabiarkach dwukaruzelowych ułatwia Państwu równe ustawienie obudwu karuzeli.

Przyjazny serwis karuzeli

Wymiana palców
Wymiana palców


Przy uszkodzeniu wymiana całego mocowania jest szybka i prosta. Należy wykręcić tylko śruby i wyciągnąć wałek sterowania wraz z rolką sterująca z obudowy karuzeli.

 • Problem wycieku smaru nie istnieje.

 • Szybki powrót do pracy.

Palce

Najlepsza pasza

Zgrabianie w decydujący sposób wpływa pod koniec procesu żniwnego na czystość paszy. Palce nie moga dotykać ziemi, lecz muszą delikatnie wyczesywać paszę nie uszkadzając darni.

Palce TOP zapewniają milimetrową dokładność

Palce
Palce


Proste palce bez mocnego wygięcia są prowadzone bezpośrednio pod uchwytem tuż nad ziemią. Opór masy zielonej przesuwa palce lekko w tył, nie powoduje jednak ich uniesienia - palce precyzyjnie zgrabiają. Palce, aby czysto zgrabiały nie musza być ustawione nisko. Przez to są chronione krzywka i rolka sterowania. Darń i pasza są równiez chronione. Długie palce są łagodnie wyciągane z pokosu, nie naruszając jego struktury. Zewnętrzne pary palców są nieco krótsze, nie zbierają całej masy zielonki, przez co obciążenie jest mniejsze. Wewnętrzne pary palców wykonują precyzyjną pracę.

Ostrożności nigdy za wiele

Zabezpueczenie palców
Zabezpueczenie palców


Mocno skręcone

Mocowanie palców przy pomocy formowanego talerza tworzy mocne połączenie.

Zabezpieczenie przed utratą palców

Zabezpieczenie zapobiega gubieniu palców w pokosie Element zabezpieczający jest skutecznie zamocowany przez zewnętrzną śrubę palców.

Mistrz kopiowania nierówności terenu.

Zgrabiarki TOP to gwarancja najwyższej jakości pracy i produktywności. Perfekcyjne kopiowanie terenu zapewnia czyste zgrabianie - nawet przy krótkiej lub ciężkiej, mokrej paszy.

Cztery podwozia karuzeli do pracy w każdych warunkach

Do czystego i chroniącego darń i paszę zgrabiania PÖTTINGER oferuje Państwu cztery rozwiązania pozwalajace na dopasowanie maszyny do warunków panujacych na Państwa polu.

Trzykołowe podwozie
Trzykołowe podwozie


Trzykołowe podwozie

Trzykołowe podwozie oferuje na zupełnie płaskim terenie bardzo dobrą pracę. Standard w TOP 612 C / TOP 702 C / TOP 762 C CLASSIC / TOP 662.

Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST
Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST


Trzykołowe podwozie z kołem MULTITAST

Zewnętrzne koło MULTITAST zwiększa jeszcze efekty pracy.

Pięciokołowe podwozie z osią tandemową
Pięciokołowe podwozie z osią tandemową


Pięciokołowe podwozie z osią tandemową

Pięciokołowe tandemowe podwozie to doskonałe rozwiązanie na nierówne powierzchnie. Standard w TOP 762 C / TOP 842 C / TOP 722 / TOP 812.

Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST
Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST


Pięciokołowe podwozie z osią tandemową i kołem MULTITAST

5-kołowe podwozie z dodatkowym kołem MULTITAST oferuje nieskończone możliwości dopasowania do nierówności terenu i zapewnia spokojną pracę karuzeli.

TOP oś tandemowa

Nawet na pofałdowanym i nierównym terenie gwarantujemy Państwu obok perefekcyjnego zgrabiania także czystą paszę. Osie tandemowe mają bardzo duży odstęp kół, co zapewnia bardzo dobrą pracę na stoku. Koła są położone bardzo blisko palców.

Precyzyjne ustawienie osi tandemowych i łatwość ich montażu

Przestawienie pochylenia poprzecznego następuje przez mimośród na kołach. Karuzela dla perfekcyjnego zgrabiania powinna być lekko pochylona w kierunku pokosu. Doposażenie zgrabiarki w osie jest szybkie i proste.

Koło MULTITAST

Dobre prowadzenie gwarantuje najlepsza jakość paszy

Zgrabiarka z kołem MULTITAST
Zgrabiarka z kołem MULTITAST


Koło MULTITAST PÖTTINGER wspiera świadomego jakości rolnika w osiąganiu najważniejszego celu zielonych żniw: czystej paszy dla zdrowych i wydajnych zwierząt. Dodatkową zaletą jest ochrona cennej darni.

Przesunięte w bok, biegnące przed karuzelą koło troszczy się o perfekcyjne kopiowanie terenu, bez dotykania ziemi przez palce. Koło MULTITAST PÖTTINGER zapewnia wysoką jakość pracy i produktywność.

Stabilne prowadzenie karuzeli

Zgrabiarka bez koła MULTITAST
Zgrabiarka bez koła MULTITAST


Przez koło MULTITAST trójkąt podparcia został znacząco zwiększony. Rozwiązanie to zwiększa komfort pracy i ogranicza drgania. Koło MULTITAST PÖTTINGER troszczy się o kopiowanie terenu i gwarantuje czystą paszę bez strat.

Zgrabiarka bez koła MULTITAST

Bez koła MULTITAST zgrabiarka zajmuje małą powierzchnię ustawienia. Powoduje to, że praca nie jest już taka płynna a kopiowanie terenu jest mniej dokładne. W efekcie pasza może być zanieczyszczona.

Czysta pasza

Koło MULTITAST zwiększa komfort pracy i ogranicza drgania.

Przy wzniesieniu koło MULTITAST podnosi karuzele. Optymalny odstęp między palcami i ziemią pozostaje nienaruszony. Gwarantuje to czystą paszę.

 • Na odcinku 60 m palce z karuzeli bez koła MULTITAST pięć razy częściej dotykają ziemi (zob. rys)

Koło MULTITAST prowadzi precyzyjnie karuzele nie pozostawiając zielonki na polu.

 • Na takim samym odcinku palce karuzeli bez koła MULTITAST trzykrotnie wypadają z toru zgrabiania i powodują straty paszy-(zob. rys.)

Zalety

Podstawową zaletą naszych zgrabiarek o centralnym odłożeniu pokosu jest równomierny i przewiewny, lekki pokos. Nasze zgrabiarki o centralnym odłożeniu pokosu o szerokościach roboczych od 5,90 m do 9,60 m gwarantują perfekcyjnie odłożony pokos dla kolejnych maszyn z łańcucha zielonych żniw.

Kompaktowy zaczep

Kozioł zawieszany
Kozioł zawieszany


Zaczep
Zaczep


Zaczep następuje przez ramie rurowe, które umożliwia kąt skrętu 73°. Uchwyt do wałka przegubowego i uchwyt do węży stanowią wyposażenie standardowe i są wykorzystywane w pozycji spoczynkowej maszyny. Wolne koło jest zintegrowane w napędzie drugiego wałka przegubowego. Interwał konserwacyjny wynosi 50 godzin. Solidna konstrukcja ramy pozwala na pracę w najcięższych warunkach.

Maksymalna zwrotność

Te duże maszyny sa bardzo zwrotne dzięki przegubowemu podwoziu. Wskaźnik kąta skrętu jest dobrze widoczny z kabiny ciągnika. Stabilny drążek prowadzi od rury ramy przez końcówki drążka do przegubów osi.

Osie na wymiar

 • Oś 2,55 m jest oferowana jako opcja i zapewnia szczególnie małą szerokość transportową.

 • Duże ogumienie podwozia, 260/70-15,3 / 340/55-16.

 • Ogumienie w opcji z profilem AS poprawia właściwości jazdne zgrabiarki na stoku.

 • Oświetlenie i błotniki w standardzie.

Komfort obsługi

Zgrabiarka o centralnym odłożeniu pokosu

Zgrabiarka o centralnym odłożeniu pokosu
Zgrabiarka o centralnym odłożeniu pokosu


TOP 612 / 612 C

Szerokość robocza jest stała i wynosi 5,90 m. Odkładany pokos ma szerokość 1 m. W TOP 612 C szerokość pokosu jest ustawiona na stałe.

Szerokości robocze według potrzeb

Śruba regulacji szerokości pokosu
Śruba regulacji szerokości pokosu


Regulacja szerokości roboczej
Regulacja szerokości roboczej


TOP 702 C / 762 C / 842 C / 962 C

Aby precyzyjnie dopasować pokos do Państwa potrzeb, oferujemy trzy możliwości ustawienia szerokości roboczej.

Regulacja mechaniczna

Mechaniczna regulacja odbywa się przez śrubę rzymską. Idealne rozwiązanie dla gospodarstw, w których szerokość robocza jest przestawiana sporadycznie. Szerokość pokosu jest regulowana w zakresie od 1,20 do 2 m.

Regulacja hydrauliczna

Regulacja hydrauliczna występująca jako wyposażenie w opcji, umożliwia bez stosowania fartucha pokosu uzyskanie bardzo wąskiego pokosu. Przy tym cała pasza, jak np lucerna, zostaje przegrabiona - TOP 702 C / 762 C.

 • Optymalne dopasowanie do każdej szerokości podbieracza.

 • Płynne dopasowanie z kabiny ciągnika.

 • Standard TOP 842 C / 962 C

Hydrauliczna regulacja szerokości roboczej jest komfortowym rozwiązaniem dla wielokorotnego dopasowywania wielkości pokosu do maszyn pracujących w następnej kolejności. Wskaźnik szerokości pokosu znacząco ułatwia prawidłowe ustawienie. Fartuch pokosu jako opcja gwarantuje perfekcyjne formowanie pokosu szczególnie na stoku.

Komfort z kabiny ciągnika

Siłownik regulacji szerokości pokosu
Siłownik regulacji szerokości pokosu


Do podnoszenia potrzebne jest jedno przyłącze jednostronnego działania w ciągniku. Jako opcja w ofercie rozdzielacz ilości dla równomiernego podnoszenia karuzeli. Rozwiązanie przydatne szczególnie do pracy na stoku. Do pracy na skraju pola lub do zgrabiania resztek z pola zalecane jest w opcji pojedyńcze podnosznie karuzeli uruchamiane przez elektryczny włącznik wyboru.

Opcjonalna hydrauliczna regulacja szerokości roboczej jest możliwa do zamontowania przy jednym zaworze dwustronnego działania.

Fartuch pokosu w wyposażeniu na życzenie podnosi sie automatycznie. Sprężyny stabilizujące zamontowane na karuzelach powodują , że na uwrociu karuzele przy opuszczaniu lub podnoszeniu nie drapią ziemi.

Wysokość transportowa poniżej 4 m

Wysokość transportowa poniżej 4 m bez demontażu ramion ułatwia przejazd z pola na pole bez konieczności wysiadania z ciągnika.

 • Wysokość odstawienia przy zdemontowanych ramionach 2,92 m / 3,30 m / 3,50 m.

 • Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

TOP 612 maszyna zaczepiana

Szerokość robocza 5,90m, na pola, gdzie często trzeba nawracać. Podczas podnoszenia następuje hydrauliczna blokada w pozycji środkowej. Obustronne seryjne amortyzatory tłumiące.

PÖTTINGER MULTITAST [polski]

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


TOP C zgrabiarka odkładająca podwójny pokos po środku

Pobierz plik PDF