Pöttinger EUROPROFI COMBILINE przyczepa wielofunkcyjna - raitech.pl

EUROPROFI COMBILINE przyczepa wielofunkcyjna

Zapotrzebowanie mocy 130 do 220 KM- 25 do 32 m³

Nowa przyczepa kombi EUROPROFI COMBILINE oferuje maksymalną elastyczność zastosowania i wysoki stopień wykorzystystania. To przyczepa średniej klasy wielkości do współpracy z ciagnikami mocy 162 kW / 220 KM. Napęd przekładnia-rotor, 35-nożowa belka i 20 % większa przepustowość zapewniają duża wydajność nowej przyczepie EUROPROFI COMBILINE. Wykorzystanie przyczepy do transportu poszerza możliwości jej ekonomicznego wykorzystania.

Wysoka wydajność podbieracza

Wahliwy podbieracz zapewniający maksymalną wydajność zbioru

Wahliwy system podbieracza
Wahliwy system podbieracza


Podbieracz PÖTTINGER gwarantuje maksymalną wydajność. Przestrzeń między palcami podbieracza i rotora została zoptymalizowana i dopasowana do odbierania maksymalnej ilości paszy. Wahliwy podbieracz PÖTTINGER z ośmioma rzędami palców wykazuje maksymalną wydaność zbioru również przy dużej prędkości jazdy i trudnych warunkach pracy.

Najlepsze kopiowanie nierówności terenu

Dwa przegubowe ramiona nośne umożliwiają pełną swobodę ruchów podbieracza. Dodatkowo sprężyny troszczą się o mniejszy nacisk na podłoże. Regulowane na wysokości skrętne koła kopiujace 16 x 6,5-8 kopiują pofałdowanie terenu dokładnie w miejscu mocowania palców zapewniając idealne dopasowanie do nierówności a także podczas jazdy w zakręcie.

 • Wyjątkowy zakres wychylenia 180 mm zapewnia perfekcyjne kopiowanie nierówności i precyzyjne prowadzenie po obrysie.

 • Automatyczne wyłączanie podbieracza w modelach EUROPROFI D do rozładunku przy pomocy walców dozujących.

Perfekcyjny przepływ masy

Blacha uderzeniowa z rolką
Blacha uderzeniowa z rolką


Przestawiana w pionie blacha uderzeniowa z wysuniętą rolką dogniatającą pokos gwarantuje perfekcyjny przepływ paszy – również przy wysokiej prędkości załadunku i krótkiej, mokrej zielonce.

Dodatkowa rolka koła kopiującego z tyłu podbieracza

Dodatkowa rolka koła kopiującego
Dodatkowa rolka koła kopiującego


Nowa dodatkowa rolka koła kopiującego jest umieszczona centralnie z tyłu podbieracza. Centralne umieszczenie zapobiega zatapianiu się w śladzie ciągnika i gwarantuje perfekcyjne kopiowanie nierówności.

Prowadzenie w równoległoboku robi różnicę

Dodatkowa rolka koła kopiującego
Dodatkowa rolka koła kopiującego


Prowadzenie w równoległoboku zapewnia wyraźnie lepsze kopiowanie konturów terenu i czystszą paszę również w trudnych warunkach zbioru. Wahliwe zawieszenie podbieracza zachowane w 100%. Ustawienie odbywa się niezależnie od przednich kół kopiujących.

 • Dodatkowa rolka koła kopiującego jest podnoszona wraz z podbieraczem.

 • Zostaje przy tym zachowany pełny prześwit od podłoża.

Sterowany podbieracz dla czystej paszy

Sterowany podbieracz
Sterowany podbieracz


Podbieracz jest obustronnie sterowany przez stalową krzywkę. Stale smarowane dwurzędowe rolki sterowania łożysk stożkowych wytrzymują największe obciążenia.

Palce podbieracza są sterowane nadążnie. Gwarantuje to optymalną ochronę darni, minimalne zabrudzenie ziemią i zapobiega nadmiernemu zużyciu palców.

Przekonujące argumenty

Czysta pasza

dzięki małej liczbie obrotów i sterowanemu podbieraniu. Palce sa sterowane lekko nadążnie i optymalnie dopasowują się do konturów terenu.

Perfekcyjne przekazywanie masy

na rotor w każdych warunkach pracy, maksymalnie reagujące na całej swej długości palce.

Nalepsza jakość cięcia

Pasza nie jest "wyczesywana" a źdźbła są podawane na rotor prawie wyłącznie w ustawieniu poprzecznym.

Prosta konserwacja

Główne łożyska mają interwał konserwacyjny co 80 przyczep i są łatwodostępne.

EUROMATIC PLUS

Lekkość uciągu i oszczędność paliwa

EUROMATIC PLUS
EUROMATIC PLUS


EUROMATIC PLUS to serce przyczep serii EUROPROFI. Mocny i sprawny rotor gwarantuje wysoką wydajność przy cięciu i zagęszczaniu. EUROMATIC PLUS zapewnia lekkie i bez dużego zapotrzebowania mocy zagłębianie się w zielonce i perefkcyjne zbieranie paszy przez podbieracz.

 • Rotor załadunkowy z ośmioma spiralnie ułożonymi rzędami palców ma średnicę 800 mm.

 • Rotor jest obustronnie łożyskowany na łożyskach samonastawnych.

 • Łożyskowanie znajduje się między rotorem i przekładnią na ramie rotora. Takie rozwiązanie chroni łożyska i przekładnie.

Optymalna forma zębów

Zęby podające
Zęby podające


Zęby wykonane z hartowanej drobnoziarnistej stali Durostat 500 mają o grubości 10 mm zapewniają maksymalną wydajność również przy mokrej i krótkiej paszy. Zoptymalizowana forma zębów i duża powierzchnia skrobaków troszczą się o najlepsze zagęszczenie w przestrzeni załadunkowej. Pierścienie zębów są zawieszone w wewnętrznym bębnie i kilkukrotnie przyspawane.

Zgarniacz
Zgarniacz


Tył skrobaków ma szerokość 25 mm. Każdy skrobak jest pojedyńczo osadzony i przykręcony. Zapewniają najwięszy stopień zagęszczenia odpowiednio do ustawienia automatyki załadunku.

Niepowtarzalna belka nożowa POWERCUT

EASY MOVE Wychylenie belki nożowej

To jedyne w swoim rodzaju wychylenie belki nożowej w istotny sposób ułatwia wymianę noży.

Po naciśnięciu przycisku z boku przyczepy ramiona nośne belki nożowej wysuwają się w dół i wysuwają belkę. Teraz belkę nożna łatwo wyciągnąć na bok przyczepy.

Naciśnięcie przycisku odblokowujacego noże można przystąpic do beznarzędziowego wyciągania noży.

Sprężyny i dźwignie systemu indywidualnego zabezpieczenia noży znajdują się w chronionej przestrzeni. Dzięki temu znacznie zmniejsza się zanieczyszczenie uchwytów noży. W przypadku powstania zatoru belkę nożową można wychylić bezpośrednio z kabiny ciągnika.

35 noży - 39 mm - odstęp noży

TWIN BLADE nóż bliźniaczy
TWIN BLADE nóż bliźniaczy


TWIN BLADE nóż podwójny

Nowa i opatentowana forma odwracalnego noża TWIN BLADE charakteryzuje się podwójną żywotnością. Gwarancja stale perfekcyjnej jakości cięcia; noże zapasowe są zawsze pod ręką. Wiązki paszy są dokładnie i równomiernie cięte. Pocięta zielonka ma strukturę odpowiednią dla przeżuwaczy. Optymalny odstęp między nożem i zębem zapewnia lekkość uciągu i ochronę noży przed ciałami obcymi.

Noże solidnej jakości

Noże solidnej jakości
Noże solidnej jakości


Noże wykonane z hartowanej stali narzędziowej i z wytłoczonym fałdowanym szlifem gwarantują dokładne cięcie. Bardzo mocna tylna część noża jest gwarancją jego dużej żywotności.

Państwa za- i ubezpieczenie

Zabezpieczenie indywidualne noży
Zabezpieczenie indywidualne noży


PÖTTINGER chroni serce przyczepy opatentowanym zabezpieczeniem. Ciała obce są zagrożeniem dla rotora i belki nożowej, a przestoje kosztują.

Siła wyzwalania jest dopasowana do przepustowości. Pojedyńczo i mocno osadzone noże zapewniają równomierne cięcie.

Opatentowany system zabezpieczający

 • Większe ciała obce oddziałują na nóż krótko, przesuwając go w kierunku przepływu zielonki.

 • Blokada noża zostaje zwolniona.

 • Siła oporu zamniejsza się pod wpływem uderzenia i nóż przepuszcza ciało obce prawie bez oporu. Ostrość noża pozostaje nienaruszona.

 • Noż powraca automatycznie do pozycji wyjściowej.

Kamienie w paszy nie są łupane tak jak w sieczkarni. Bydło pozostawia całe kamienie w żłobie, nie narażając się na uszkodzenia przewodu pokarmowego.

Wielofunkcyjna COMBILINE

Klapa przednia - dwie funkcje

Klapa zagęszczająca
Klapa zagęszczająca


Klapa zagęszczająca może być wyposażona opcjonalnie w siłownik hydrauliczny. Klapa umożliwia szybką zmianę z pracy przyczepy silosowej do pracy jako przyczepa objętościowa.

1. Tryb pracy przyczepy samozbierającej

W trybie pracy jako przyczepa silosowa klapa zagęszczająca paszę jest postawiona w górę i steruje automatyką załadunku. Zagęszczenie jest regulowane przez sprężyny i może być dopasowane w ten sposób optymalnie do mocy ciągnika.

2. Tryb przyczepy objętościowej

Dla pełnego wykorzystania przestrzeni załadunkowej przednia część podnoszona w górę, a klapa zagęszczająca jest opuszczana do środka.

Składane przykrycie kanału załadunku

Składane przykrycie kanału załadunku
Składane przykrycie kanału załadunku


Składane przykrycie kanału jako wyposażenie dodatkowe zapobiega przedostawaniu sie do kanału transportowanego właśnie materiału, gdy przyczepa pracuje jako przyczepa objętościowa. W przyczepach PÖTTINGER przykrycie jest po prostu składane a nie przezbrajane.

Skośne błotniki

Wszystkie przyczepy EUROPROFI COMBILINE mają skośne błotniki a wzdłużne nośniki są zamknięte. Pasza czy sieczka nie pozostaje na błotnikach. Podczas transportu po drodze sieczka nie jest jest więc rozrzucana po drodze.

Przemyślana nabudowa

Nabudowa ze stalowych profili
Nabudowa ze stalowych profili


Stalowy profil nabudowy stanowi jedną zamkniętą konstrukcję. Profile blaszane ze specjalną powłoką gwarantują długą żywotność. Nadwozie nie posiada pałąków ani lin zamykających je od góry, ponieważ boki sięgają ponad klapę do prasowania paszy. Wielkopowierzchniowa klapa zagęszczająca zapewnia najlepsze upakowanie masy i pełne wykorzystanie przestrzeni załadunkowej.

Opcje nabudowy

 • Linki dachowe z plandeką tylną do przewozu załadunku o specyficznym małym zagęszczeniu.

 • Reflektor przestrzeni załadunkowej H3

 • Reflektory robocze LED na przedniej ścianie i błotnikach.

 • System video z monitorem i jedną lub dwoma kamerami.

 • Obracane światło do przyczepy

Automatyka załadunku jako standard

Czujniki na przedniej ścianie i górnej części nabudowy
Czujniki na przedniej ścianie i górnej części nabudowy


Automatyka załadunku gwarantuje stuprocentowe wypełnienie przyczepy, a przez to dużą wydajność transportu. Pasza już w kanale jest zagęszczana,a przestrzeń załadunkowa wykorzystana do końca.

Czujniki na przedniej ścianie i górnej części nabudowy

Jeden czujnik mierzy u dołu przedniej ściany ciśnienie wywierane przez załadowaną mokrą, ciężką trawę i włącza podłogę rusztową. Tym samym zapobiega niszczeniu paszy przy zbyt wysokim nacisku na rotor. Drugi czujnik w klapie zagęszczającej mierzy stopień zagęszczenia w przestrznei załadunkowej. Pasza jest regularnie zagęszczana, a wypełnienie przestrzeni załadunkowej jest optymalne.

Ogumienie - podwozia

Coraz większe objętości ładunku i wysokie prędkości transportu wymagają zawieszeń solidnych i chroniących podłoże.

Firma PÖTTINGER poświęciła wiele uwagi temu zagadnieniu. Odpowiedzią na to są wysokiej jakości, podwójne lub potrójne osie podatne skrętnie i opony o dużej powierzchni kontaktu z podłożem.

Sprężyny paraboliczne podwozia

Oś tandemowa sprężyny paraboliczne 13 t obciążenie osi
Oś tandemowa sprężyny paraboliczne 13 t obciążenie osi


Oś tandemowa BPW 16 t / 18 t
Oś tandemowa BPW 16 t / 18 t


Wahacz zapewnia przez aktywne wyrównanie siły hamowania równe obciążenie kół. Jednocześnie perfekcyjne działanie resorów na pryźmie gwarantuje spokoją jazdę po polu i drodze.

 • Duży odstęp sprężyn podporowych z przodu 1100 mm.

 • Wytrzymałe drążki przejmują przy osiach BPW siłę hamowania i prowadzenie osi.

Opcje podwozi
Opcje podwozi


Opcje podwozi

 • Osie BPW z okładzinami hamulcowymi 410 x 120 mm zapewnianią efektywne działanie hamulców przy dużych prędkościach transportowych.

 • Oś skrętna chroni darń również przy dużym tonażu.

 • Warianty ogumienia

Sterowniki obsługi

DIRECT CONTROL
DIRECT CONTROL


DIRECT CONTROL

W przypadku przyczep bez dozowania wszystkie funkcje są wybierane bezpośrednio. Graficzny wyświetlacz i oświetlenie klawiatury dają sie łatwo ustawić.

POWER CONTROL
POWER CONTROL


POWER CONTROL

Wszystkie funkcje są obsługiwane przez sterownik. Wyświetlane są również komunikaty o błędach. Zintegrowana analiza danych.

 • Automatyczne funkcje za- i wyładunku.

 • Ergonomiczny kształt wypukłych przycisków.

 • Podświetlenie.

POWER CONTROL bezprzewodowy
POWER CONTROL bezprzewodowy


POWER CONTROL bezprzewodowy

Dla komfortowej obsługi przyczepy również poza kabiną ciągnika.

 • Specjalnie do obsługi taśmy poprzecznej.

 • Pas uwalnia obie ręce do obsługi.

 • Duży zasięg do 100 m.

CCI 100 Terminal
CCI 100 Terminal


CCI 100 Terminal

100 % ISOBUS

Komfort ekstra klasy jako opcja. Ten sterownik umożliwia dodatkowo obsługę maszyn ISOBUS innego producenta.

 • Wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz TFT 8,4" z podświetloną klawiaturą.

 • Ekran dotykowy, automatyczne funkcje za- i wyładunku.

 • Wejście na USB, podłączenie kamery M 12x1.

PÖTTINGER Nowa belka nożowa POWERCUT [polski]

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


EUROPROFI COMBILINE przyczepa wielofunkcyjna

Pobierz plik PDF