Pöttinger SYNKRO T ciagniony 3-belkowy kultywator - raitech.pl

SYNKRO T ciagniony 3-belkowy kultywator

o szerokosci roboczej 5 i 6 m

SYNKRO T - Ciągniony kultywator trzybelkowy

SYNKRO T - Ciągniony kultywator trzybelkowy
SYNKRO T - Ciągniony kultywator trzybelkowy


System transportowy odpowiada za to, by napęd podnośnika oraz oś tylna ciągnika nie zostały przeciążone. Podwozie jest szeroko rozstawione i ma nisko ulokowany punkt ciężkości. Dzięki temu jazda jest bezpieczna i stabilna. Do transportu po drogach można go obniżyć. Automatyczna blokada jest jednocześnie zabezpieczeniem podczas transportu.

Dla dużej wydajności

Podniesione podwozie transportowe
Podniesione podwozie transportowe


SYNKRO 4030 T / SYNKRO 5030 T / SYNKRO 6030 T

Podczas pracy wózek transportowy jest podniesiony. Dzieki temu powstaje dodatkowe obciążenie narzędzi roboczych. Sprawia to, że nawet na ciężkiej i suchej glebie jest dobre zagłębianie.

Również w przypadku składanych i ciągnionych kultywatorów wzdłużne nośniki są wyciągnięte w przód w kierunku kozła zawieszenia. Perfekcyjne prowadzenie siły na całej szerokości roboczej.

Mała wysokość transportowa
Mała wysokość transportowa


Kultywator jest składany w dwóch częściach, przez co uzyskiwana jest mała wysokość transportowa. Odblokowywanie i zablokowywanie następuje automatycznie przez siłownik hydrauliczny w połączeniu ze sworzniem.

Uznany przez praktyków dyszel

Uznany przez praktyków dyszel
Uznany przez praktyków dyszel


Dyszel jest zamontowany na standardowym koźle zawieszenia. Regulowane ramiona cięgła górnego umożliwiają dokładane dopasowanie do ciągnika. Optymalny prześwit od podłoża na uwrociu i podczas transportu. Wahliwe cięgła dolne z podwójnie podpartym sworzniem kat. 3 szer. 2 i szer. 3 Kat. 4 jako opcja. Dyszel teleskopowy z różnymi wariantami podłączenia jako opcja. Kąt skrętu do 95° jest przez to możliwy z ciągnikami o szerokości zewnętrznej do 4,2 m. Uchwyty na węże i stopy podporowe stanowią wyposażenie standardowe.

Podwozie i ustawienie

Wydajność i komfort

Regulacja głębokości następuje przez system przełożenie na systemie otworów
Regulacja głębokości następuje przez system przełożenie na systemie otworów


Ustawienie głębokości pracy następuje szybko i łatwo przez system otworów na każdej połowie maszyny. Dostęp jest łatwy i bezpieczny.

 • Tylko jeden punkt regulacji z lewej i prawej strony z przodu – również w przypadku kultywatorów składanych.

 • Pozycja wału jest ustawiana na rzędzie otworów, co skutkuje dodatkowym przeniesieniem ciężaru wału na kultywator.

Koła podporowe zapewniają spokojne prowadzenie

Dwa koła podporowe 260/70-15.3 z przodu stanowią wyposażenie dodatkowe. Ich zadaniem jest polepszenie prowadzenia maszyny. Ustawienie głębokości następuje przez grzechotkę cięgła górnego.

Wielkowymiarowe podwozie

Wielkowymiarowe podwozie
Wielkowymiarowe podwozie


Podwozie jest zamontowame z tyłu i z przodu podparte do kozła zawieszenia. Perfekcyjne dopasowanie do wału i odpowiednia wysokość uniesienia są zagwarantowane. Standardowe ogumienie to 500/45-17, na mniej nośne gleby 550/45-22,5.

Bezpieczny w drodze
Bezpieczny w drodze


Bezpieczny w drodze

Hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne jako opcja gwarantują bezpieczeństwo przy dopuszczonych prawem prędkościach. Hamulec ręczny zabezpiecza maszynę podczas przechowywania.

Zabezpieczenie przeciwkamieniowe NOVA

Praca NON STOP

SYNKRO NOVA zabezpieczenie przeciwamieniowe
SYNKRO NOVA zabezpieczenie przeciwamieniowe


NOVA zabezpieczenie przeciwkamieniowe z poziomym zestaw sprężyn
NOVA zabezpieczenie przeciwkamieniowe z poziomym zestaw sprężyn


SYNKRO NOVA są wyposażone w zabezpieczenie przeciwkamieniowe. PÖTTINGER całkowicie zmodernizował zabezpieczenie przeciwkamieniowe NOVA. Nowym elementem zabezpieczenia jest teraz poziomy zestaw sprężyn. Skuteczne wychylenie przy napotkaniu na przeszkodę oraz duża wysokość wychylenia gwarantują niezakłóconą pracę.

 • Siła wyzwolenia 550 kg zmniejsza się wraz z wzrastającą wysokością wychylenia - bez wyciągania lub naruszania dużych kamieni. Taki system chroni zarówno kultywator jak i ciągnik.

 • Również w SYNKRO NOVA pierwszy rząd zębów jest możliwie blisko przesunięty w przód, aby ciężar znajdował się blisko ciągnika.

 • Dwie pozycje zębów zapewniajace dobre zagłębianie.

 • Zęby sa dodatkowo zabezpieczone kołkami ścinającymi.

Nie wymagające konserwacji, sprężynowane kroje wyrównujące
Nie wymagające konserwacji, sprężynowane kroje wyrównujące


Nie wymagające konserwacji, sprężynowane kroje wyrównujące

Kroje wyrównujące w SYNKRO NOVA są także wyposażone w nie wymagające konserwacji zabezpieczenie przeciw przeciążeniom.

 • Od lat sprawdzone i uznane, nie wymagajace konserwacji zabezpieczenie przeciwkamieniowe z gumowymi elementami grubości 40 mm.

 • Łożyskowanie jest stale smarowane i nie wymaga uciążliwej konserwacji.

 • Uszczelka kasetonowa absolutnie szczelnie zamyka łożyska kulkowe.

Jako alternatywa w ofercie zęby wyrównujące.

DURASTAR

Dłuższe użytkowanie z DURASTAR

Końcówki redlic i skrzydełka DURASTAR
Końcówki redlic i skrzydełka DURASTAR


Sprawdzone i cenione na każdej glebie

Końcowki redlic SYNKRO i skrzydełka troszczą się o niezależne mieszanie przez regulowane ustawienie skrzydełek. Zależnie od prędkości jazdy i rodzaju gleby narzędzia te są bardziej lub mniej aktywne. Szczególnie na piaszczystych i zakamienionych glebach obciążenia są duże. Warstwa DURASTAR znacząco zwiększa żywotność narzędzi.

Końcowki redlic

 • Podwójny czas użytkowania końcówek redlic w porównaniu z końcówkami standardowymi.

 • Wysokiej jakości powłoka na przedniej części końcówek.

 • Wysoki udział wolframowo-karbidowy zapewnia wyższą wytrzymałość.

 • Wytrzymałe rówież na zakamienionych polach.

 • Specjalna forma końcówki zapewniająca mniejsze zużycie.

DURASTAR PLUS
DURASTAR PLUS


DURASTAR PLUS końcowki redlic

 • Wysokiej jakości materiał podstawowy i hartowany metal końcówek

 • Wyraźnie dłuższa żywotnośc i wytrzymałość na pęknięcia

 • Żywotność zwiększona sześciokrotnie - dzięki temu oszczędność kosztów i czasu

 • Lepsze zagłębianie, mniejsze zapotrzebowanie mocy dzięki ostrzejszym krawędziom tnącym

 • Optymalne spulchnianie i mieszanie gleby
Uskrzydlająca odporność

 • Powłoka na dolnej części skrzydełek.

 • Podwójna żywotność w porównaniu ze skrzydełkami standardowymi.

 • Znacząco dłuższa wytrzymałość dzięki wysokiej jakości materiału podstawowego.

 • Powłoka wytrzymująca również kolizje z kamieniami.

Wały

Masz wybór … W zależności od typu gleby, PÖTTINGER oferuje szeroki wybór wałow, które zapewnią uzyskanie optymalnej struktury gruzełkowatej. Wszystkie wały z oferty charakteryzują się precyzjną pracą oraz solidną konstrukcją.

Wał rurowy

Wał rurowy
Wał rurowy


Idealny wał na suche, niekleiste gleby. Dla optymalnego umocnienia wtórnego gleby wał jest wyposażony w mocne profile rurowe.

Średnica 540 mm, 11 sztab;

Średnica 660 mm, 12 sztab.

Podwójny wał rurowy

Podwójny wał rurowy
Podwójny wał rurowy


Podwójny wał rurowy charakteryzuje się zróżnicowaną średnicą (540 mm z przodu i 420 mm z tyłu). Wał jest zawieszony wahliwie przez co zapewnia optymalne dopasowanie do nierówności terenu i tworzenie gruzełkowatej struktury gleby.

Tnący wał pierścieniowy

Tnący wał pierścieniowy
Tnący wał pierścieniowy


Zaletami wału pierścieniowego (540 mm średnicy) jest wzmocniony efekt gruzełkowatości gleby i ugniecenie wtórne przez stożkowate pierścienie. Noże między pierścienami rozdrabniają części gleby i porządkują przestrzeń między nożem i pierścieniem. W wyniku pasowego umocnienia woda lepiej wnika do gleby. Właściwy wybór na suche, ciężkie gleby.

Tnący wał Packera

Tnący wał Packera
Tnący wał Packera


Zamknięte po bokach pierścienie Packera mają średnicę 550 mm. Na metr szerokości roboczej przypada osiem pierścieni. Wał pozostawia pasowo umocniona glebę: polepszenie warunków wymiany wody i gazu w glebie. Idealny wał, gdy gleba jest zakamieniona i wilgotna, a na polu zalega duża ilość resztek organicznych. Skrobaki są wzmocnione.

Wał CONOROLL

CONOROLL
CONOROLL


CONOROLL
CONOROLL


Wał ten składa się z pierścieni o średnicy 540 mm. Cztery pojedyńczo przykręcane segmenty na pierścień mają kształt stożka i są na przemian pochylone w lewo lub w prawo. Rowek wysiewu jest formowany z pogłębieniem, raz z lewej raz z prawej strony. Dzięki temu woda pozostaje w segmentach i nie odpływa w sposób niekontrolowany. Optymalna struktura zapobiega erozji wierzchniej warstwy gleby przez deszcz. Luźna gleba w przestrzeni między pierścieniami łatwo wchłania wodę.

Odstęp od pierścienia do pierścienia wynosi 15 cm. Między nimi znajduje się skrobak, ze sprężystymi płytkami. Troszczą się one o tworzenie dobrej gruzełkowatej struktury i czyszczą przestrzenie międzywałowe. Nośność wału stożkowego jest ograniczona na bardzo lekkich glebach. Wał idealnie nadaje się na ciężkie i średniociężkie gleby. Boczne segmenty są osłonięte. Bezproblemowa praca na polach z duża ilością resztek pożniwnych i dużą iloscią kamieni.

Wał tandem CONOROLL

Tandem CONOROLL
Tandem CONOROLL


Tandem CONOROLL składa się z 2 wałów. Średnica pierścieni wynosi 560 mm. Cztery pojedyńczo przykręcana segmenty na pierścień mają kształt stożka i są na przemian pochylone w lewo lub w prawo. Optymalna struktura zapobiega erozji wierzchniej warstwy gleby przez deszcz. Luźna gleba w przestrzeni między pierścieniami łatwo wchłania wodę. Odstęp między pierścieniami wynosi 15 cm. Dobrna nośność na lekkich glebach. Najlepiej nadaje się do maszyn ciągnionych. Pochylenie wału jest regulowane: indywidulane dopasowanie do głębkości roboczej i warunków pracy. Bezproblemowa praca na polach z duża ilością resztek pożniwnych i dużą iloscią kamieni.

Wahliwy Rotopack

Wahliwy Rotopack
Wahliwy Rotopack


Wał Rotopack znany jest z bardzo intensywnego mieszania gleby. Idealnie nadaje się na niekleiste gleby od lekkich do ciężkich. Resztki pożniwne pozostają na powierzchni i chronią glebę przed wysuszeniem. Szerokość robocza 3,0 m.

Gumowy wał Packera

Gumowy wał Packera
Gumowy wał Packera


Idealny wał na mocno zmieniające się gleby. Specjalny wał do pracy z urządzeniami ciągnionymi, które z innymi walcami zbliżają się do granicy maksymalnej nośności. Średnica 590 mm i specjalny profil umożliwiają pasowe, wtórne umocnienie gleby. Skrobaki są wzmocnione.

TEGOSEM siewnik do poplonów

TEGOSEM 200 / TEGOSEM 500

Agregat TEGOSEM łączy w sobie uprawę gleby i wysiew poplonów w jednym przejździe roboczym oszczędzając w ten sposób czas i koszty. TEGOSEM może współpracować zarówno z kultywatorem SYNKRO jak i broną talerzową TERRADISC. Praca jest możliwa z maszynami na zaczepie trzypunktowym i maszynami ciąganymi.

Wyposażenie seryjne i obsługa

Sterownik
Sterownik


Czujnik DGPS do sygnału prędkości
Czujnik DGPS do sygnału prędkości


TEGOSEM jest obsługiwany przez sterownik, wygodnie i komfortowo z kabiny ciągnika.

Funkcje

 • Regulacja i kontrola wałka wysiewającego, elektronicznie przestawiana ilość wysiewu

 • Dawka wysiewu w kg/ha

 • Dozowanie wstępne

 • Sterowanie na uwrociu

 • Automatyczna próba kręcona

 • Całkowity i dzienny licznik hektarów

 • Przycisk próby kręconej - próba na przycisk guzika

 • Opróżnianie zbiornika z resztek ziarna i funkcja opróżniania

 • Czujnik poziomu napełnienia

 • Czujnik DGPS do sygnału prędkości

 • Czujnik przy hydraulicznym napędzie dmuchawy w maszynach ciąganych

 • Czujniki na cięgle górnym względnie na podwoziu do funkcji start i stop dozowania

 • Bezpieczne wejście przez platformę

 • Koło nasion małych i koło nasion dużych

Precyzyjny wysiew

Wylot z blachą rozdzielającą
Wylot z blachą rozdzielającą


Wyloty do rozdzielania ziarna
Wyloty do rozdzielania ziarna


TEGOSEM zapewnia równomierny wysiew ziarna. Dozowanie jest napędzane elektrycznie. Seryjne dwa różnorodne wałki wysiewające umożliwiają precyzyjne dozowanie nasion (małych i dużych), również przy małej ilości wysiewanego ziarna. Za precyzję wysiewu odpowiedzialnych jest osiem wylotów, przez które są rozdzielane nasiona.

Rozdzielanie nasion

Rozdzielenie nasion odbywa się pneumatycznie przez blachy rozdzielające. To gwarantuje niezależne od wiatru dokładne, punktowe rozłożenie ziarna. Blachy rozdzielające można regulować przez przekręcenie wałków pod kątem. Napęd dmuchawy następuje do 4,0 m szerokości roboczej elektrycznie, a od 5,0 m szerokości roboczej hydraulicznie. Dla ciąganych kultywatorów i bron talerzowych jak SYNKRO T i TERRADISC T siewnik TEGOSEM jest dostępny tylko w wersji z hydraulicznym napędem dmuchawy

Próba kręcona

Proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie
Proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie


Przeprowadzenie próby kręconej jest łatwe: proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie. Worek do próby kręconej jest seryjnie dostarczany z maszyną. Próbę kręconą należy przeprowadzić postępując zgodnie z poleceniami w Menu.

Dozowanie start / stop

Przed czujnik na cięgle górnym jest odbierany start i stop procesu dozowania. W maszynach ciąganych odbywa się to przez włącznik ciągany na maszynie.

SYNKRO 1030 Kultywatory

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


SYNKRO T ciagniony 3-belkowy kultywator

Pobierz plik PDF