Pöttinger TERRADISC T - raitech.pl

TERRADISC T

Ciągnione krótkie brony talerzowe

TERRADISC T

Praktyczny dyszel

Podwozie
Podwozie


System transportowy odpowiada za to, by napęd podnośnika oraz oś tylna ciągnika nie zostały przeciążone.

TERRADISC 4001 T / TERRADISC 5001 T / TERRADISC 6001 T Ciągnione, składane krótkie brony talerzowe

Praktyczny dyszel
Praktyczny dyszel


Dyszel jest zaczepiony w ramiona cięgieł dolnych i górnych. Ustawienie ramienia cięgła górnego można dopasować do ciągnika na rzędzie otworów tak, aby zapewnić optymalny prześwit na uwrociu i podczas transportu. Również w bronach TERRADISC K jest możliwe doposażenie w dyszel i wózek transportowy. Daje to możliwość elastycznego wykorzystania maszyny.

 • Zaczep na cięgłach dolnych następuje przez wahacz z podwójnie podpartymi ramionami.

 • W opcji dostępny dyszel teleskopowy. Możliwe jest wówczas wychylenie do 95° do szerokości zewnętrznej ciągnika 4,20 m.

 • Jako opcja w ofercie również ucho zaczepu.

Mocne podwozie transportowe

Mocne podwozie transportowe
Mocne podwozie transportowe


Podwozie jest zamontowane na ramie głównej i podparte z kierunku kozła zawieszenia. Szerokie podwozie z ogumieniem 500/45-17 zapewnia spokojny transport po drodze.

 • Jako dodatkowe wyposażenie w ofercie hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne.

 • Hamulce te stanowią gwarancję bezpieczeństwa podczas jazdy z dopuszczalną prędkością maksymalną, a w połączeniu z hamulcem ręcznym wypełniają wszystkie przepisy ustawodawcy.

Podwozie w pozycji roboczej
Podwozie w pozycji roboczej


Podwozie w pozycji roboczej jest wychylone mocno do przodu i znajduje się przed wałem. Ciągane maszyny są wyposażone w system amortyzacji hydraulicznej dzięki czemu pracuja spokojniej. Dodatkowe obciążenie brony talerzowej gwarantuje pewne zagłębienie w każdych warunkach pracy.

Frontboard
Frontboard


 • Maszyny ciągane mogą pracować z wałem rurowym, podwójnym wałem rurowym, tnącym wałem packera i gumowym wałem packera.

 • Na uwrociu TERRADISC T jest niesiony przez wał a ciężar jest rozłożony na całej szerokości roboczej.

 • Dzięki temu ciągane brony TERRADISC również na uwrociu chroną glebę.

 • W opcji frontboard do wyrównania gleby przed talerzami.

TWIN ARM System

Dobrze wymieszana gleba oraz równomierny obraz uprawionego pola to wymagania stawiane przez praktykę. Firma PÖTTINGER zmodernizowała formę, wielkość, kąt ustawienia i natarcia talerzy. Efekt: perfekcyjne zagłębianie, najlepsza gruzełkowata struktura i wymieszanie gleby.

System ramion bliźniaczych TWIN ARM - serce maszyny

TWIN ARM system
TWIN ARM system


Dwa masywne, kute ramiona nośne są przyspawane do obejmy zaciskowej. Rozwiązanie to powoduje, że talerze zawsze utrzymuja swoją pozycję i ustawienie. Na ciężkich glebach nie wychylają się samoczynnie – twarde ślady po kołach z pewnością zostaną spulchnione.

Mocne, ząbkowane kroje talerzowe wykonane ze wzmocnionej specjalnej stali mają średnicę 58 cm. Z ośmioma talerzami na metr szerokości roboczej odstęp wynosi tylko 12,5 cm. Optymalne złożenie kąta natarcia i ustawienia gwarantuje pewne zagłębianie w glebę. Przesunięte ustawienie agresywnych narzędzi roboczych troszczy sie o dobre wymieszanie mieszanki ziemi i słomy.

Zabezpieczenie przeciwkamieniowe NON STOP

Zabezpieczenie przeciwkamieniowe NON STOP
Zabezpieczenie przeciwkamieniowe NON STOP


Od lat sprawdzone i uznane, nie wymagajace konserwacji zabezpieczenie przeciwkamieniowe Non Stop z gumowymi elementami grubości 40 mm. Obejmy zaciskowe są zamontowane na grubościennym profilu i są łożyskowane przez gumowe elementy. Mocowanie szerokich obejm na czterech gumowych elementach gwarantuje bezpieczne zagłębianie talerzy.

Łożyskowanie talerzy
Łożyskowanie talerzy


Duże prędkości jazdy i głębokość robocza do 12 cm oznaczają dla łożyskowania talerzy duże obciążenia. Firma PÖTTINGER zmodernizowała więc wysokiej jakości łożyska na łożyska o dużej żywotnosci.

Specjalne dwurzędowe skośne łożyska kulkowe zostały przejęte z przemysłu ciężkiego. Charakteryzując sie potężną budową i dużą wytrzymałością. Obciążenia sa perfekcyjne przejmowane.

 • Stale smarowane, dwurzędowe skośne łożyska kulkowe są absolutnie szczelne.

 • Uszczelka kasetonowa absolutnie szczelnie zamyka łożyska kulkowe.

 • Metalowa pokrywa dodatkowo chroni uszczelkę kasetonową od zewnątrz.

 • Łożyska ze sworzniami są przymocowane do ramienia nośnego talerzy.

 • Nakrętki sa chronione osłonkami.

Duży prześwit od podłoża

Duży prześwit od podłoża
Duży prześwit od podłoża


Pożądany efekt pracy może być osiągnięty tylko dzięki wysokiej jakości technice i przemyślanemu uporządkowaniu narzędzi roboczych.

 • Duża wolna przestrzeń między talerzami i ramieniem nośnym.

 • Ramiona otwierają się w kierunku obrotu, przez co nie zakleszczają się kamienie i resztki pożniwne.

 • Duży odstep między talerzami i obejmami zaciskowymi dla bezpiecznego przelotu dużej ilości resztek organicznych.

Obsługa i transport

Hydrauliczne ustawienie głębokości
Hydrauliczne ustawienie głębokości


Wał pełni funkcję prowadzenia na głębokości brony talerzowej. Przy pomocy hydraulicznej regulacji można szybko i bezpiecznie przestawić głębokość roboczą. Ciężar wału jest przenoszony podczas pracy na bronę talerzową. Rozwiązanie to gwarantuje pewne zagłębienie na suchych, twardych glebach.

Komfort ustawiania

Ustawienie maszyny w różnorodnych warunkach pracy musi przebiegać szybko i sprawnie. W krótkich bronach wirnikowych TERRADISC problem ten został rozwiązany przy pomocy hydraulicznej regulacji ustawienia głębokości.

 • Głębokość robocza jest regulowana przy pomocy składanych, 5mm szerokości klipsów.

 • Zagrabiacz jest perfekcyjnie przestawiany przez zawieszenie wału.

 • Nieustanne poprawianie ustawienia nie jest potrzebne – komfort, na który zasługuje każdy operator.

Transport drogowy

Transport drogowy
Transport drogowy


Zewnętrzne pary talerzy są do transportu hydraulicznie składane do góry . Krój skrajny można złożyć - do szerokości transportowej 3,0 m i 4,0 m.

 • Brona TERRADISC 3501 może być transportowana bez asysty w przypadku, gdy do ruchu drogowego dopuszczona jest szerokość 3,50 m.

 • Oznacza to 17 % większą wydajność w porównaniu z maszyną 3,0 m.

Talerze, zagarniacze i kroje skrajne

Regulowane kroje zewnętrzne

Regulowane kroje zewnętrzne
Regulowane kroje zewnętrzne


Ustawienie głębokości zewnętrznych kroi talerzowych reguluje się z lewej i prawej strony. Dzięki temu powstaje jednolity obraz pola.

Zagrabiacz niwelujący

Stalowe palce zagrabiacza prowadzą strumień ziemi pod wałem, grupują mieszankę gleby i słomy i wyrównują ją. Zagrabiacz 14 mm grubości o wygiętych palcach jest prowadzony przez zaczep wału.

 • Ustawienie podstawowe wysokości i pochylenia następuje przez proste przełożenie sworzni.

 • Pozycja zagrabiacza dopasowuje się przy zmianie głębokości roboczej. Im niżej, tym większy jest wolny wylot z tyłu.

Blachy skrajne w standardzie

Dla uzyskania równomiernego gładkiego obrazu pola, firma PÖTTINGER oferuje po obydwu stronach kroje skrajne o regulowanym ustawieniu.

Wały

Masz wybór … W zależności od typu gleby, PÖTTINGER oferuje szeroki wybór wałow, które zapewnią uzyskanie optymalnej struktury gruzełkowatej. Wszystkie wały z oferty charakteryzują się precyzjną pracą oraz solidną konstrukcją.

Wał rurowy

Wał rurowy
Wał rurowy


Idealny wał na suche, niekleiste gleby. Dla optymalnego umocnienia wtórnego gleby wał jest wyposażony w mocne profile rurowe.

Średnica 540 mm, 11 sztab;

Średnica 660 mm, 12 sztab.

Wał rurowy

Wał rurowy
Wał rurowy


Podwójny wał rurowy charakteryzuje się zróżnicowaną średnicą (540 mm z przodu i 420 mm z tyłu). Wał jest zawieszony wahliwie przez co zapewnia optymalne dopasowanie do nierówności terenu i tworzenie gruzełkowatej struktury gleby.

Tnący wał Packera

Tnący wał Packera
Tnący wał Packera


Zamknięte po bokach pierścienie Packera mają średnicę 550 mm. Na metr szerokości roboczej przypada osiem pierścieni. Wał pozostawia pasowo ugniecioną glebę: polepszenie warunków wymiany wody i gazu w glebie. Idealny wał, gdy gleba jest zakamieniona i wilgotna, a na polu zalega duża ilość resztek organicznych. Skrobaki są wzmocnione.

Wał tandem CONOROLL

Tandem CONOROLL
Tandem CONOROLL


Tandem CONOROLL składa się z 2 wałów. Średnica pierścieni wynosi 560 mm. Cztery pojedyńczo przykręcana segmenty na pierścień mają kształt stożka i są na przemian pochylone w lewo lub w prawo. Optymalna struktura zapobiega erozji wierzchniej warstwy gleby przez deszcz. Luźna gleba w przestrzeni między pierścieniami łatwo wchłania wodę. Odstęp między pierścieniami wynosi 15 cm. Dobrna nośność na lekkich glebach. Najlepiej nadaje się do maszyn ciągnionych. Pochylenie wału jest regulowane: indywidulane dopasowanie do głębkości roboczej i warunków pracy. Bezproblemowa praca na polach z duża ilością resztek pożniwnych i dużą iloscią kamieni.

Gumowy wał Packera

Gumowy wał Packera
Gumowy wał Packera


Idealny wał na mocno zmieniające się gleby. Specjalny wał do pracy z urządzeniami ciągnionymi, które z innymi wałami zbliżają się do granicy maksymalnej nośności. Średnica 590 mm i specjalny profil umożliwiają pasowe, wtórne ugniecenie gleby. Skrobaki są wzmocnione.

TEGOSEM siewnik do poplonów

TEGOSEM 200 / TEGOSEM 500

Agregat TEGOSEM łączy w sobie uprawę gleby i wysiew poplonów w jednym przejździe roboczym oszczędzając w ten sposób czas i koszty. TEGOSEM może współpracować zarówno z kultywatorem SYNKRO jak i broną talerzową TERRADISC. Praca jest możliwa z maszynami na zaczepie trzypunktowym i maszynami ciąganymi.

Wyposażenie seryjne i obsługa

Sterownik
Sterownik


Czujnik DGPS do sygnału prędkości
Czujnik DGPS do sygnału prędkości


TEGOSEM jest obsługiwany przez sterownik, wygodnie i komfortowo z kabiny ciągnika.

Funkcje

 • Regulacja i kontrola wałka wysiewającego, elektronicznie przestawiana ilość wysiewu

 • Dawka wysiewu w kg/ha

 • Dozowanie wstępne

 • Sterowanie na uwrociu

 • Automatyczna próba kręcona

 • Całkowity i dzienny licznik hektarów

 • Przycisk próby kręconej - próba na przycisk guzika

 • Opróżnianie zbiornika z resztek ziarna i funkcja opróżniania

 • Czujnik poziomu napełnienia

 • Czujnik DGPS do sygnału prędkości

 • Czujnik przy hydraulicznym napędzie dmuchawy w maszynach ciąganych

 • Czujniki na cięgle górnym względnie na podwoziu do funkcji start i stop dozowania

 • Bezpieczne wejście przez platformę

 • Koło nasion małych i koło nasion dużych

Precyzyjny wysiew

Wylot z blachą rozdzielającą
Wylot z blachą rozdzielającą


Wyloty do rozdzielania ziarna
Wyloty do rozdzielania ziarna


TEGOSEM zapewnia równomierny wysiew ziarna. Dozowanie jest napędzane elektrycznie. Seryjne dwa różnorodne wałki wysiewające umożliwiają precyzyjne dozowanie nasion (małych i dużych), również przy małej ilości wysiewanego ziarna. Za precyzję wysiewu odpowiedzialnych jest osiem wylotów, przez które są rozdzielane nasiona.

Rozdzielanie nasion

Rozdzielenie nasion odbywa się pneumatycznie przez blachy rozdzielające. To gwarantuje niezależne od wiatru dokładne, punktowe rozłożenie ziarna. Blachy rozdzielające można regulować przez przekręcenie wałków pod kątem. Napęd dmuchawy następuje do 4,0 m szerokości roboczej elektrycznie, a od 5,0 m szerokości roboczej hydraulicznie. Dla ciąganych kultywatorów i bron talerzowych jak SYNKRO T i TERRADISC T siewnik TEGOSEM jest dostępny tylko w wersji z hydraulicznym napędem dmuchawy

Próba kręcona

Proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie
Proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie


Przeprowadzenie próby kręconej jest łatwe: proces rozpoczyna się od naciśnięcia przycisku na maszynie. Worek do próby kręconej jest seryjnie dostarczany z maszyną. Próbę kręconą należy przeprowadzić postępując zgodnie z poleceniami w Menu.

Dozowanie start / stop

Przed czujnik na cięgle górnym jest odbierany start i stop procesu dozowania. W maszynach ciąganych odbywa się to przez włącznik ciągany na maszynie.

TERRADISC 1001 Brony talerzowe

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


TERRADISC T

Pobierz plik PDF