Weidemann 2070LP - raitech.pl

2070LP

2070LP

Silne ładowarki kołowe

Ładowarki kołowe Weidemann sprawiają, że każdą pracę można wykonać jeszcze wydajniej. Ponieważ oprócz wysokiej funkcjonalności, dużego komfortu pracy i doskonałych standardów bezpieczeństwa ładowarki te mają dużo mocy i wytrwałości – Weidemann oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdego zadania.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

 

Zginany wahadłowy układ kierowniczy marki Weidemann

Podstawa konstrukcji Weidemann: legendarny zginany wahadłowy układ kierowniczy. Wszystkie cztery koła mają stabilny kontakt z podłożem i maszyna porusza się z maksymalną trakcją. Poza tym maszyna jest wyjątkowo zwrotna

Wysokiej jakości warstwa proszkowa.

Jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj »

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

100% blokada mechanizmu różnicowego

100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, które jest wyłączone w normalnym trybie jazdy.

Dwa mocne siłowniki podnoszenia

We wszystkich modelach urządzeń Hoftrac i ładowarek kołowych firma Weidemann zawsze umieszcza dwa siłowniki podnoszenia. Zapewnia to zawsze optymalne rozłożenie obciążenia na ramieniu załadowczym. Poza tym całe urządzenie załadowcze zyskuje na stabilności. Rozmiar siłownika podnoszenia dostosowany jest do danego rozmiaru maszyny.

Idealnie dopasowana kinematyka P-Z.

Wygięte ramię załadowcze jest wyjątkowo stabilne i zaprojektowane tak, aby było odporne na skręcanie. W urządzeniach marki Weidemann kinematyka dostosowana jest do wielkości maszyny – zapewnia to optymalną równowagę sił w każdej maszynie. Kinematyka P-Z to dobre połączenie obydwóch rodzajów kinematyki. Umożliwia znaczną siłę skrawania i podnoszenie i ma poza tym dokładnie dopasowane prowadzenie równoległe.

Ograniczniki skrętu ze stali nierdzewnej

Przy pełnym wychyleniu kół przednich na zakrętach porusza się półwozie tylne i przednie maszyny. W urządzeniach Weidemann obszar ten jest chroniony wyjątkowo dobrze za pomocą ograniczników skrętu ze stali nierdzewnej i lakier na maszynie nie zostaje uszkodzony. To zapewnia zachowanie wartości!

Duży wybór osprzętu.

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze jest odpowiedni dla danej maszyny »

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiedni dla danej maszyny »


Możliwość wyboru stanowiska operatora

Bezpieczny dach operatora w pozycji „niskiej" Bezpieczny dach operatora, "wysoki" Kabina "niska" Kabina "wysoka"

 

Nasze modele LP serii 20, 30 i 40 można w zależności od wymagań wyposażyć w różne stanowiska operatora. Zarówno kabina, jak i bezpieczny dach operatora spełniają aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/WE) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS. Zestawienie różnych wysokości maszyno znajduje się tutaj »

LP = Low Position

Głęboko osadzona pozycja siedzenia operatora umożliwia niewielką wysokość maszyny. Dzięki temu niskie wysokości przejazdu nie stanowią problemu, nawet z bezpiecznym dachem operatora zamontowanym na stałe lub z kabiną.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

 

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Optymalny dostęp serwisowy

Dobry dostęp do punktów wymagających konserwacji także w modelach LP

Stanowisko operatora można zdjąć a pokrywę silnika można otworzyć szeroko do tyłu. Dzięki temu także w naszych modelach LP silnik, system hydrauliczny i elektryka są łatwo dostępne.

Łatwo dostępne punkty smarowe

Regularne naoliwianie wszystkich punktów smarowych w maszynie jest niezbędne do poprawnej i skutecznej konserwacji i tym samym do zachowania wartości maszyny. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę, punkty smarowe w urządzeniach Weidemann zawsze umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu. Opcjonalnie dostępny jest układ centralnego smarowania, który odpowiedzialny jest za naoliwianie.

Krótkie węże hydrauliczne

W maszynach Weidemann duże znaczenie ma niewielka długość węży hydraulicznych – węże podzielone są w wielu miejscach. Jeśli konieczna jest wymiana węża hydraulicznego, nie trzeba wymieniać całego węża w układzie hydraulicznym, lecz jedynie uszkodzona część. Zapewnia to znaczne przyśpieszenie pracy i oszczędność pieniędzy.


Miejsce pracy, które motywuje

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.

Ergonomiczny joystick

Joystick leży w dłoni bezpiecznie i wygodnie. Sterowanie jest jednocześnie mocne i czułe. Dzięki temu maszyny i najważniejsze funkcje są zawsze pod kontrolą.

Dobry widok – ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Przyjemny klimat pracy

Klimat pracy w kabinie jest znakomity dzięki skutecznie pracującym systemom ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, filtrem powietrza pierwotnego i dobrze umieszczonymi dyszami powietrza.

Miejsce pracy izolowane przed drganiami

Drgania i wstrząsy są przechwytywane przez maszynę. Ciało operatora jest bardzo dobrze chronione i operator może przez dłuższy czas pracować w bardziej zrelaksowany sposób i bez zmęczenia – i dzięki temu jest także bardziej skoncentrowany.


Pedał hamowanie impulsowego

 

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.

 

2070LP Parametry techniczne

2070 CX50 LP 2070 CX80 LP

Dane silnika 

Producent  Perkins Deutz
Typ silnika  404 D-22 TD2011 L04w
Liczba cylindrów  4 4
Moc (maks.)  kW (KM) 35.7 (49) 55.1 (75)
przy (maks.)  obr./min. 2600 2300
Pojemność skokowa  cm³ 2216 3619
Chłodzenie  woda woda

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  V 12 12
Akumulator  Ah 95 95

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  kg 3270 3360
Siła podnoszenia (maks.)  daN 3.706 3.706
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta  kg 2300 2413
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna załamana  kg 1879 1975
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta  kg 2058 2159
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna załamana  kg 1700 1776

Dane pojazdu 

Oś  PA 1200 PA 1200
Stanowisko operatora (opcjonalnie) FSD (kabina) FSD (kabina)
Prędkość jazdy (opcjonalnie) km/h 0 - 20 (28) 0 - 20 (28)
Biegi  2 2
Pojemność zbiornika paliwa  l 55 55
Olej hydrauliczny  l 65 65

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika robocza - Wydatek  l/min 49.4 51.75
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  bar 210 210

Napęd 

Rodzaj napędu  Hydrostatyczny Hydrostatyczny
Napęd jezdny  Wał przegubowy Wał przegubowy

Param. ciśn. akustycz. 

Oznaczony poziom ciśnienia akustyczn. LwA  dB(A) 99,5 99,3
Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  dB(A) 101 101
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA  dB(A) 75 78

Obliczenie ciężaru wywracającego wg ISO 14397

FSD = bezpieczny dach operatora


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje przenoszone na kończyny górne: Wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s².
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji zgodnie z ISO/TR 25398: 2006 zaleca się zastosowanie wartości podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.

Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Eksploatacja V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

 

2070LP Wymiary

 • A
  Długość całkowita
  4.930 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  4.140 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  701 mm
 • D
  Rozstaw kół
  2.050 mm
 • E
  Występ tylnej części
  1.310 mm
 • F
  Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy - niska
  2.160 mm
 • Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy - wysoka
  2.320 mm
 • Wysokość z kabiną - niska
  2.160 mm
 • Wysokość z kabiną - wysoka
  2.370 mm
 • H
  Wysokość fotela
  1.290 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  3.900 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  3.240 mm
 • L
  Wysokość przeładunku
  2.930 mm
 • M
  Wysokość wysypu
  2.390 mm
 • N
  Zasięg dla M
  180 mm
 • O
  Głębokość kopania
  90 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.410 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  1.132 mm
 • S
  Prześwit
  297 mm
 • T
  Maksymalny promień
  3.689 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  3.271 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  1.827 mm
 • W
  Kąt wyboczenia
  44 °
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  49 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  44 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  44 °
wszystkie wartości z łyżką standardową i standardowymi oponami

2070LP Osprzęt

 • Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
  Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
 • Okrągła łyżka do materiałów lekkich
  Okrągła łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka wysokiego podnoszenia
  Łyżka wysokiego podnoszenia
 • Łyżka skarpowa
  Łyżka skarpowa
 • Łyżka z chwytakiem
  Łyżka z chwytakiem
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Hydraulicznie regulowane widły do palet
  Hydraulicznie regulowane widły do palet
 • Urządzenie do przesuwania skrzyń
  Urządzenie do przesuwania skrzyń
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Widły paletowe o kształcie widelca
  Widły paletowe o kształcie widelca
 • Widły paletowe w kształcie sierpa
  Widły paletowe w kształcie sierpa
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 25
  Zamiatarka typu 25
 • Zamiatarka typu 520
  Zamiatarka typu 520
 • Zamiatarka typu 30
  Zamiatarka typu 30
 • Szczotka do chwastów
  Szczotka do chwastów
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Mulczer
  Mulczer
 • Mulczer ze zbiornikiem
  Mulczer ze zbiornikiem
 • Nożyce do żywopłotu
  Nożyce do żywopłotu
 • Pilarka do gałęzi
  Pilarka do gałęzi
 • Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
  Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
 • Kosiarka do trawy
  Kosiarka do trawy
 • Świder ziemny
  Świder ziemny
 • Frezarka pni
  Frezarka pni
 • Zrywak
  Zrywak
 • Chwytak doniczek
  Chwytak doniczek
 • Stalowy kontener
  Stalowy kontener
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Szczypce do kiszonki
  Szczypce do kiszonki
 • Szczypce do bel okrągłych
  Szczypce do bel okrągłych
 • Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
  Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
 • Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
  Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do układania bel okrągłych
  Urządzenie do układania bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Wykrawacz kiszonki
  Wykrawacz kiszonki
 • Przecinak do beli
  Przecinak do beli
 • Widły do dużych bel
  Widły do dużych bel
 • Widły do dużych bel, składane
  Widły do dużych bel, składane
 • Urządzenia do układania bel kwadratowych
  Urządzenia do układania bel kwadratowych
 • Dystrybutor karmy
  Dystrybutor karmy
 • Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
  Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zgarniacz paszy
  Zgarniacz paszy
 • Zawór tarczowy (koło do paszy)
  Zawór tarczowy (koło do paszy)
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Urządzenie do posypywania paszy
  Urządzenie do posypywania paszy
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Pług śnieżny typu V
  Pług śnieżny typu V
 • Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
  Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l

2070LP Ogumienie

 • 11,5 / 80 - 15,3 AS
  11,5 / 80 - 15,3 AS
 • 15,0 / 55 - 17 AS
  15,0 / 55 - 17 AS
 • 425 / 55 - 17 AS
  425 / 55 - 17 AS
 • 12 x 16,5 EM
  12 x 16,5 EM
 • 15,5 / 55 - 18 EM
  15,5 / 55 - 18 EM
 • 33 x 15,5 - 15 RP
  33 x 15,5 - 15 RP

2070LP Wyposażenie standardowe

Silnik

 

 • Perkins 404 D-22 (35,7 kW / 49 PS)

 

napęd

 

 • Oś planetarna PA1200
 • Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: hydrostatyczny układ napędowy działający na wszystkie 4 koła (odporny na zużycie)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • 100% blokada mechanizmów różnicowych przełączana elektrycznie i hydraulicznie na osi przedniej i tylnej.
 • Ogumienie 11,5 / 80 - 15,3 AS ET40

 

Układ kierowniczy

 

 • Hydrauliczny z wahadłem przegubowym, kąt zgięcia 12°

 

hydraulika

 

 • 3 obwód sterowniczy z przodu DN12
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • Blokada zaworu sterującego
 • Pozycja pływająca dla siłownika hydraulicznego i siłownika przechyłu

 

Stanowisko operatora

 

 • Bezpieczny dach operatora "niski" (wysokość 2133 mm) lub "wysoki" (wysokość 2248 mm) z szybą przednią i tylną, z certyfikatem ROPS/FOPS
 • Fotel komfortowy z pasem bezpieczeństwa, całkowicie amortyzowany, z regulacją wagi, oparcia i długości
 • Joystick z przełącznikiem kierunku jazdy i zintegrowanym przyciskiem blokady mechanizmu różnicowego
 • Regulowana kolumna kierownicy

 

Kinematyka

 

 • Kinematyka P-Z

 

Inne

 

 • Reflektory (2 przednie, 2 tylni)
 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik akumulatora
 • Wskaźnik paliwa
 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu

 

2070LP Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 

 • Deutz TD2011 L04w (55,1 kW / 75 PS)
 • Wstępne ogrzewanie silnika

 

Stanowisko operatora

 

 • Kabina "niska", z 2 drzwiami, z ogrzewaniem i wentylacją (wysokość 2133 mm)
 • Kabina "wysoka", z 2 drzwiami, z ogrzewaniem i wentylacją (wysokość 2335mm)
 • Amortyzowany powietrzem fotel komfortowy
 • Radio

 

oświetlenie

 

 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym
 • Lampa sygnalizacyjno-ostrzegawcza

 

napęd

 

 • Podwyższenie podwozia (30 mm)
 • Prędkość jazdy do 28 km/h

 

hydraulika

 

 • Bezciśnieniowy powrót oleju (z przodu / z tyłu)
 • 3 obwód sterowniczy Komfort
 • 4 obwód sterowniczy Komfort
 • 4 dodatkowy obwód sterowniczy
 • Pompa hydrauliczna (58,5 l/min)
 • Szybkozłącze Faster (po stronie maszyny lub osprzętu dodatkowego)
 • Nasadka do dźwigni sterującej (prosta)
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (jednostronne działanie)

 

Przyłącza elektryczne

 

 • Gniazdo 3-polowe z przodu (pojedyncza lud podwójna funkcja)
 • Gniazdo 7-polowe do przyłączenia narzędzi z tyłu maszyny

 

Inne

 

 • Balast
 • Akustyczny sygnał ostrzegawczy jazdy wstecznej
 • Zawór hamulca opuszczania
 • Torba z trójkątem ostrzegawczym i apteczką
 • Skrzynka narzędziowa
 • Certyfikaty TÜ
 • Układ centralnego smarowania (w pełni automatyczny)
 • specjalny lakier
 • Praska smarowa
 • System stabilizacji jazdy

 

Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
20er - 50er inkl. LP 20er - 50er inkl. LP Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz