Weidemann 4080LP - raitech.pl

4080LP

4080LP

Silne ładowarki kołowe

Dzięki ładowarką kołowym Weidemann każdą pracę można wykonać jeszcze wydajniej. Ponieważ oprócz wysokiej funkcjonalności, dużego komfortu pracy i doskonałych standardów bezpieczeństwa ładowarki te mają dużo mocy i wytrwałości – Weidemann oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdego zadania.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

Zginany wahadłowy układ kierowniczy marki Weidemann

Podstawa konstrukcji Weidemann: legendarny zginany wahadłowy układ kierowniczy. Wszystkie cztery koła mają stabilny kontakt z podłożem i maszyna porusza się z maksymalną trakcją. Dzięki temu maszyna jest także wyjątkowo zwrotna.

Wysokiej jakości warstwa proszkowa

Wysoka jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

100% blokada mechanizmu różnicowego

W 100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, które jest wyłączone w normalnym trybie jazdy.

Dwa mocne siłowniki podnoszenia

We wszystkich modelach urządzeń Hoftrac i ładowarek kołowych firma Weidemann zawsze umieszcza dwa siłowniki podnoszenia. Zapewnia to zawsze optymalne rozłożenie obciążenia na ramieniu załadowczym. Poza tym całe urządzenie załadowcze zyskuje na stabilności. Rozmiar siłownika podnoszenia dostosowany jest do danego rozmiaru maszyny.

Idealnie dopasowana kinematyka Z

Wygięte ramię załadowcze jest wyjątkowo stabilne i zaprojektowane tak, aby było odporne na skręcanie. W urządzeniach marki Weidemann kinematyka dostosowana jest do wielkości maszyny – zapewnia to optymalną równowagę sił w każdej maszynie. Kinematyka Z zapewnia, że siła zawsze optymalnie wykorzystuje łyżkę przy ładowaniu i rozładowaniu. Kinematyka Z osiąga przy tym dużą siłę podnoszenia i siłę zrywającą w krótkim czasie trwania cyklu.

Ograniczniki skrętu ze stali nierdzewnej

Przy pełnym wychyleniu kół przednich na zakrętach porusza się półwozie tylne i przednie maszyny. W urządzeniach Weidemann obszar ten jest chroniony wyjątkowo dobrze za pomocą ograniczników skrętu ze stali nierdzewnej i lakier na maszynie nie zostaje uszkodzony. To zapewnia zachowanie wartości!

Duży wybór osprzętu

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze jest odpowiednie dla danej maszyny»

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiednie dla danej maszyny»


Możliwość wyboru stanowiska operatora

Bezpieczny dach operatora, "wysoki" Kabina "wysoka"
Nasze modele LP serii 20, 30 i 40 można w zależności od wymagań wyposażyć w różne stanowiska operatora. Zarówno kabina, jak i bezpieczny dach operatora spełniają aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/WE) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS. Zestawienie różnych wysokości maszyn znajduje się tutaj »

LP = Low Position (niska pozycja)

Głęboko osadzona pozycja siedzenia operatora umożliwia niewielką wysokość maszyny. Dzięki temu niskie wysokości przejazdu nie stanowią problemu, nawet z bezpiecznym dachem operatora zamontowanym na stałe lub z kabiną.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Optymalny dostęp serwisowy

Dobry dostęp do punktów wymagających konserwacji także w modelach LP

Stanowisko operatora można zdjąć a pokrywę silnika można otworzyć szeroko do tyłu. Dzięki temu także w naszych modelach LP silnik, system hydrauliczny i elektryka są łatwo dostępne.

Łatwo dostępne punkty smarowe

Regularne naoliwianie wszystkich punktów smarowych w maszynie jest niezbędne do poprawnej i skutecznej konserwacji i tym samym do zachowania wartości maszyny. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę, punkty smarowe w urządzeniach Weidemann zawsze umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu. Opcjonalnie dostępny jest układ centralnego smarowania, który odpowiedzialny jest za naoliwianie.

Krótkie węże hydrauliczne

W maszynach Weidemann duże znaczenie ma niewielka długość węży hydraulicznych – węże podzielone są w wielu miejscach. Jeśli konieczna jest wymiana węża hydraulicznego, nie trzeba wymieniać całego węża w układzie hydraulicznym, lecz jedynie uszkodzoną część. Zapewnia to znaczne przyśpieszenie pracy i oszczędność pieniędzy.


Miejsce pracy, które motywuje

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.

Ergonomiczny joystick

Joystick leży w dłoni bezpiecznie i wygodnie. Sterowanie jest jednocześnie mocne i czułe. Dzięki temu maszyny i najważniejsze funkcje są zawsze pod kontrolą.

Dobry widok – ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Przyjemny klimat pracy

Klimat pracy w kabinie jest znakomity dzięki skutecznie pracującym systemom ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, filtrem powietrza pierwotnego i dobrze umieszczonymi dyszami powietrza. Przy szczególnie wysokiej temperaturze zewnętrznej zalecamy dostępną opcjonalnie klimatyzację.

Miejsce pracy izolowane przed drganiami

Drgania i wstrząsy są przechwytywane przez maszynę. Ciało operatora jest bardzo dobrze chronione i operator może przez dłuższy czas pracować w bardziej zrelaksowany sposób i bez zmęczenia – i dzięki temu jest także bardziej skoncentrowany.


Pedał hamowania impulsowego

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.


Nowa generacja ładowarek kołowych

Nowa norma dotycząca emisji spalin poziomu III B – nowa technologia silników

W ostatnich latach w firmie Weidemann zakończyliśmy już pomyślnie poziomy I do III A dotyczące ograniczenia substancji szkodliwych. Jednak na poziomach III B i IV (Tier 4 interim i Tier 4 final) trzeba spełnić nowe, zaostrzone wartości graniczne. Ponieważ chcemy dopasować nasze maszyny do zmieniającego się prawa i przy tym rozwijać się, włożyliśmy wiele pracy i know-how w produkcję nowych maszyn. Więcej o nowej technologii silników można przeczytać tutaj »

Cyfrowy wyświetlacz

Najważniejsze funkcje zawsze w zasięgu wzroku. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi najpierw pokazywane są aktywne funkcje, na przykład włączona blokada mechanizmów różnicowych lub funkcje elektroniczne.

System do diagnostyki i analizy wedias firmy Weidemann

Częściowo żmudne wyszukiwanie ukrytych usterek należy do przeszłości. W nowych typach maszyn od 1880 do 5080 za pomocą systemu do diagnostyki i analizy wedias firmy Weidemann można teraz szybko i jednoznacznie ocenić wiele funkcji, m.in. trzeci i czwarty obwód sterowniczy, dane silnika oraz funkcje elektroniczne. Komunikaty o błędach na wyświetlaczu natychmiast informują operatora o ewentualnych błędach i umożliwią szybką reakcję. Dzięki dokładnemu podaniu numeru błędu dystrybutor może przybyć do maszyny przygotowany i z odpowiednimi częściami zamiennymi. Dodatkowa analiza błędów wykonana przez wyszkolonego dystrybutora w ogromny stopniu ułatwia dalszą diagnozę i szukanie błędów. To oszczędza czas, pieniądze i nerwy.

4080LP Ładowarka kołowa 4080LP marki Weidemann do ładowania zboża

4080LP Ładowarka kołowa 4080LP marki Weidemann do nakładania zboża

4080LP Parametry techniczne

Dane silnika 

Producent  Deutz
Typ silnika  TCD 2,9 L4
Liczba cylindrów  4
Moc (maks.)  55,4 (75) kW (KM)
przy (maks.)  2300 obr./min.
Pojemność skokowa  2900 cm³
Chłodzenie  Woda / powietrze doładowujące

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  12 V
Akumulator  95 Ah

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  5800 kg
Siła podnoszenia (maks.)  5.954 daN
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta  3270 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta  3035 kg

Dane pojazdu 

Oś  PA 1422
Stanowisko operatora  FSD (kabina)
Prędkość jazdy  0 – 20 (30) km/h
Biegi  2
Pojemność zbiornika paliwa  82 l
Olej hydrauliczny  66 l

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika robocza - Wydatek  64 (73-115) l/min
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  210 bar

Napęd 

Rodzaj napędu  hydrostatyczny
Napęd jezdny  Wał przegubowy

Param. ciśn. akustycz. 

Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  101 dB(A)

Obliczenie ciężaru wywracającego wg ISO 14397

FSD = Fahrerschutzdach (bezpieczny dach)


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje dłoń/ramię: wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s²
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku

zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki

wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej

wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji

zgodnie z ISO/TR 25398: 2006 zaleca się zastosowanie wartości

podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki

zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.


Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4 500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
Ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
> 4 500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Praca V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

4080LP Wymiary

 • A
  Długość całkowita
  5.760 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  4.828 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  991 mm
 • D
  Rozstaw kół
  2.150 mm
 • E
  Występ tylnej części
  1.531 mm
 • F
  Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy - wysoka
  2.495 mm
 • Wysokość z kabiną
  2.532 mm
 • H
  Wysokość fotela
  1.495 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  4.561 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  3.671 mm
 • L
  Wysokość przeładunku
  3.335 mm
 • M
  Wysokość wysypu
  2.864 mm
 • N
  Zasięg dla M
  875 mm
 • O
  Głębokość kopania
  114 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.742 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  1.432 mm
 • S
  Prześwit
  352 mm
 • T
  Maksymalny promień
  4.242 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  3.785 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  1.931 mm
 • W
  Kąt wyboczenia
  42 °
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  44 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  28 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  38 °

4080LP Osprzęt

 • Okrągła łyżka do materiałów lekkich
  Okrągła łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka wysokiego podnoszenia
  Łyżka wysokiego podnoszenia
 • Łyżka skarpowa
  Łyżka skarpowa
 • Łyżka z chwytakiem
  Łyżka z chwytakiem
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Hydraulicznie regulowane widły do palet
  Hydraulicznie regulowane widły do palet
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Widły paletowe o kształcie widelca
  Widły paletowe o kształcie widelca
 • Widły paletowe w kształcie sierpa
  Widły paletowe w kształcie sierpa
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 25
  Zamiatarka typu 25
 • Zamiatarka typu 30
  Zamiatarka typu 30
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Szczypce do kiszonki
  Szczypce do kiszonki
 • Wykrawacz kiszonki
  Wykrawacz kiszonki
 • Przecinak do beli
  Przecinak do beli
 • Szczypce do bel okrągłych
  Szczypce do bel okrągłych
 • Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
  Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
 • Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
  Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do układania bel okrągłych
  Urządzenie do układania bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Sieczkarnia do bel kwadratowych i okrągłych
  Sieczkarnia do bel kwadratowych i okrągłych
 • Widły do dużych bel
  Widły do dużych bel
 • Widły do dużych bel, składane
  Widły do dużych bel, składane
 • Urządzenia do układania bel kwadratowych
  Urządzenia do układania bel kwadratowych
 • Popychacz materiału
  Popychacz materiału
 • Grabie do kiszonki
  Grabie do kiszonki
 • Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
  Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zgarniacz paszy
  Zgarniacz paszy
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
  Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l

4080LP Ogumienie

 • 12,5 - 20 MPT
  12,5 - 20 MPT
 • 405 / 70 - 20 AS
  405 / 70 - 20 AS
 • 500 / 45 - 20 AS
  500 / 45 - 20 AS
 • 550 / 45 - 22.5 AS
  550 / 45 - 22.5 AS
 • 15,5 / 55 - 18 EM
  15,5 / 55 - 18 EM
 • 405 / 70 - 18 EM
  405 / 70 - 18 EM

4080LP Wyposażenie standardowe

Silnik

 • Deutz TCD 2,9 L4 (55,4 kW / 75 KM)

Napęd

 • Oś planetarna PA1422
 • Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: hydrostatyczny układ napędowy działający na wszystkie 4 koła (odporny na zużycie)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • 100% blokada mechanizmów różnicowych przełączana elektrycznie i hydraulicznie na osi przedniej i tylnej
 • Ogumienie 12,5 – 20 MPT ET0

Układ kierowniczy

 • Hydrauliczny z wahadłem przegubowym, kąt zgięcia 12°

Hydraulika

 • 3 Obwód sterowniczy z przodu DN12
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • Pozycja pływająca dla siłownika hydraulicznego i siłownika przechyłu
 • Blokada zaworu sterującego

Stanowisko operatora

 • Bezpieczny dach operatora, "wysoki" (wysokość 2 495 mm) z szybą przednią i tylną, z certyfikatem ROPS/FOPS
 • Fotel komfortowy z pasem bezpieczeństwa, całkowicie amortyzowany, z regulacją wagi, oparcia i długości
 • Joystick z przełącznikiem kierunku jazdy i zintegrowanym przyciskiem blokady mechanizmu różnicowego
 • Regulowana kolumna kierownicy

Kinematyka

 • Kinematyka Z

Inne

 • Reflektory (2 przednie, 2 tylni)
 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik napięcia baterii
 • Wskaźnik paliwa
 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu dodatkowego

4080LP Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 • Deutz TCD 2,9 L4 (55,4 kW / 75 KM) z filtrem cząstek stałych dla silnika wysokoprężnego
 • Wstępne ogrzewanie silnika / wstępne ogrzewanie oleju silnikowego

Stanowisko operatora

 • Kabina "wysoka", z 2 drzwiami, z ogrzewaniem i wentylacją (wysokość 2 532 mm)
 • Kabina "wysoka", z 1 drzwiami, z ogrzewaniem i wentylacją (wysokość 2 532 mm)
 • Amortyzowany fotel komfortowy (tkanina / sztuczna skóra)
 • Podgrzewanie siedzenia
 • Radio
 • Klimatyzacja

Oświetlenie

 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym
 • Lampa sygnalizacyjno-ostrzegawcza
 • Reflektory MEGA (2 przednie, 2 tylne)
 • Reflektory LED (2 przednie, 2 tylne)

Napęd

 • Zwiększenie prędkości jazdy do 30 km/h.
 • Ręczne hamowanie impulsowe

Hydraulika

 • Bezciśnieniowy powrót oleju (z przodu)
 • Duża pompa hydrauliki roboczej (73 – 103 l/min)
 • Mocna hydraulika High Flow pojedynczego działania (115 l/min) wraz z bezciśnieniowym powrotem oleju i dodatkową chłodnicą oleju hydraulicznego
 • 3 Obwód sterowniczy proporcjonalnie w tym podwójna nasadka przez przełącznik
 • 4 obwód sterowniczy dodatkowo przez zawór czterodrożny
 • Nasadka do dźwigni sterującej (prosta)
 • Powrót bezciśnieniowy z tyłu
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu, o podwójnym działaniu przez zawór przełączający (l/min jak 3. obwód sterowniczy z przodu)
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (51 l/min), o podwójnym działaniu, proporcjonalnie (2 sprzęgi), wraz z odrębnym zaworem sterującym
 • 2x przyłącze hydrauliczne z tyłu (51 l/min), o podwójnym działaniu, proporcjonalnie (4 sprzęgi), wraz z odrębnym zaworem sterującym

Przyłącza elektryczne

 • Gniazdo 7-polowe z przodu do oświetlenia osprzętu dodatkowego wbudowanego z przodu
 • Gniazdo 3-polowe z przodu (podwójna funkcja)
 • Gniazdo 7-polowe do przyłączenia narzędzi z tyłu maszyny
 • Gniazdo z tyłu, 3-polowe

Inne

 • Akustyczny sygnał ostrzegawczy jazdy wstecznej
 • Balast (podstawa 118 kg)
 • Zawór hamulca opuszczania
 • Torba z trójkątem ostrzegawczym i apteczką
 • Skrzynka narzędziowa
 • Certyfikat TÜV
 • Układ centralnego smarowania (w pełni automatyczny)
 • Specjalny lakier
 • Praska smarowa
 • System stabilizacji jazdy
 • Samozabezpieczające sprzęgło
Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
20er - 50er inkl. LP 20er - 50er inkl. LP Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Weidemann 4080LP

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.