Weidemann 5080 - raitech.pl

5080

5080

Nowa generacja ładowarek kołowych

Ładowarki kołowe Weidemann sprawiają, że każdą pracę można wykonać jeszcze wydajniej. Ponieważ oprócz wysokiej funkcjonalności, dużego komfortu pracy i doskonałych standardów bezpieczeństwa ładowarki te cechują się dużą mocą i wytrzymałością – Weidemann oferuje odpowiednie rozwiązanie do każdego zadania. Oferujemy nową ekologiczną serię produkcyjną z technologią silników, która spełnia najnowsze normy dotyczące emisji spalin.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

Zginany wahadłowy układ kierowniczy marki Weidemann

Podstawa konstrukcji Weidemann: legendarny zginany wahadłowy układ kierowniczy. Wszystkie cztery koła mają stabilny kontakt z podłożem i maszyna porusza się z maksymalną trakcją. Dzięki temu maszyna jest także wyjątkowo zwrotna.

Wysokiej jakości warstwa proszkowa

Wysoka jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

100% blokada mechanizmu różnicowego

100 % przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową, a przez możliwość wyłączenia w trakcie normalnej jazdy – utrzymuje niskie zużycie opon. To zwiększa skuteczność maszyny!

Dwa mocne siłowniki podnoszenia

We wszystkich modelach urządzeń Hoftrac i ładowarek kołowych firma Weidemann zawsze umieszcza dwa siłowniki podnoszenia. Zapewnia to zawsze optymalne rozłożenie obciążenia na ramieniu załadowczym. Poza tym całe urządzenie załadowcze zyskuje na stabilności. Rozmiar siłownika podnoszenia dostosowany jest do danego rozmiaru maszyny.

Idealnie dopasowana kinematyka Z.

Wygięte ramię załadowcze jest wyjątkowo stabilne i zaprojektowane tak, aby było odporne na skręcanie. W urządzeniach marki Weidemann kinematyka dostosowana jest do wielkości maszyny – zapewnia to optymalną równowagę sił w każdej maszynie. Kinematyka Z zapewnia, że siła zawsze optymalnie wykorzystuje łyżkę przy ładowaniu i rozładowaniu. Kinematyka Z osiąga przy tym dużą siłę podnoszenia i siłę zrywającą w krótkim czasie trwania cyklu.

Ograniczniki skrętu ze stali nierdzewnej

Przy pełnym wychyleniu kół przednich na zakrętach porusza się półwozie tylne i przednie maszyny. W urządzeniach Weidemann obszar ten jest chroniony wyjątkowo dobrze za pomocą ograniczników skrętu ze stali nierdzewnej i lakier na maszynie nie zostaje uszkodzony. To zapewnia zachowanie wartości!

Duży wybór osprzętu

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy i w jakim rozmiarze jest odpowiedni dla danej maszyny»

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiednie dla danej maszyny»


Stanowisko operatora

Wygodna kabina

Przestronna kabina spełnia aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/WE) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS i zapewnia dużo miejsca na nogi i głowę. Dzięki całkowitemu oszkleniu kierowca ma doskonały widok na osprzęt dodatkowy i cały obszar pracy.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Wymiana narzędzia odbywa się metodą oburęczną, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Optymalny dostęp serwisowy

Odchylana kabina

Wyjątkowa cecha maszyn Weidemann: odchylana kabina umożliwia łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i elektryki. Konserwacja i serwis są niezwykle proste!

Łatwa do otwierania maska silnika

Do regularnego serwisu i konserwacji pokrywę silnika można otworzyć za pomocą jednego ruchu ręką w górę. Zbiornik oleju hydraulicznego, filtr powietrza, napełnianie oleju silnikowego, prętowy wskaźnik poziomu oleju i woda chłodząca są dzięki temu szybko i łatwo dostępne.

Łatwo dostępne punkty smarowe

Regularne naoliwianie wszystkich punktów smarowych w maszynie jest niezbędne do poprawnej i skutecznej konserwacji i tym samym do zachowania wartości maszyny. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę, punkty smarowe w urządzeniach Weidemann zawsze umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu. Opcjonalnie dostępny jest układ centralnego smarowania, który odpowiedzialny jest za smarowanie.

Krótkie węże hydrauliczne

W maszynach Weidemann duże znaczenie ma niewielka długość węży hydraulicznych – węże podzielone są w wielu miejscach. Jeśli konieczna jest wymiana węża hydraulicznego, nie trzeba wymieniać całego węża w układzie hydraulicznym, lecz jedynie uszkodzoną część. Zapewnia to znaczne przyśpieszenie pracy i oszczędność pieniędzy.


Miejsce pracy, które motywuje

Regulowane koło kierownicy

Koło kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.

Ergonomiczny joystick – wszystko pod ręką

Idealne sterowanie maszyną i funkcjami za pomocą joysticku najnowszej generacji. Innowacyjny joystick z ergonomicznymi, podświetlanymi przyciskami umożliwia łatwość obsługi i wielofunkcyjność.


Regulacja ilości oleju hydraulicznego za pomocą elementu sterującego „Jog Dial”

W razie potrzeby ilość przepływu oleju hydraulicznego można ustawić ręcznie za pomocą elementu sterującego „Jog Dial”. Jest to znaczna zaleta, kiedy maszyna napędza hydrauliczny osprzęt dodatkowy, który nie wymaga pełnej mocy hydraulicznej maszyny. Daje to kierowcy możliwość delikatnej i chroniącej zasoby naturalne pracy z maszyną i urządzeniami dodatkowymi.

Dobra widoczność we wszystkich kierunkach – ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodny fotel operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Przyjemny klimat pracy

Klimat pracy w kabinie jest znakomity dzięki skutecznie pracującym systemom ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, filtrem powietrza pierwotnego i dobrze umieszczonymi dyszami powietrza. Przy szczególnie wysokiej temperaturze zewnętrznej zalecamy opcjonalnie dostępną klimatyzację.

Klimatyzacja dachowa

Opcjonalnie dostępna klimatyzacja dachowa zapewnia przy wysokich temperaturach zewnętrznych w kabinie przyjemny klimat podczas pracy. Ponadto zapewnia duży przepływ powietrza i przekonuje swoją optymalną wydajnością chłodzenia. Element obsługowy do sterowania oraz dysze powietrza znajdują się na wewnętrznej części dachu w kabinie.

Miejsce pracy izolowane przed drganiami

Drgania i wstrząsy są przechwytywane przez maszynę. Ciało operatora jest bardzo dobrze chronione i operator może przez dłuższy czas pracować w bardziej zrelaksowany sposób oraz bez zmęczenia – a dzięki temu jest także bardziej skoncentrowany.


Pedał hamowania impulsowego

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.


Nowa generacja ładowarek kołowych

Nowa norma emisji spalin poziomu IV – nowa technologia silników

W ostatnich latach w firmie Weidemann zakończyliśmy już pomyślnie poziomy I do III B dotyczące ograniczenia substancji szkodliwych. Jednak na poziomach IV i V trzeba spełnić nowe, zaostrzone wartości graniczne. Ponieważ chcemy dopasować nasze maszyny do zmieniającego się prawa i przy tym rozwijać się, włożyliśmy wiele pracy i know-how w produkcję nowych maszyn. Więcej o nowej technologii silników można przeczytać tutaj »

Cyfrowy wyświetlacz & system diagnostyki i analizy wedias

Cyfrowy wyświetlacz zapewnia przegląd informacji o maszynie. Oprócz standardowych wskaźników, takich jak temperatura, napełnienie zbiornika lub godziny robocze w kabinie wyświetlane są także aktywne funkcje, na przykład włączone funkcje elektryczne pracy ciągłej 3 obwodu sterowniczego lub włączona blokada mechanizmów różnicowych. W nowych typach maszyn za pomocą systemu do diagnostyki i analizy firmy Weidemann można teraz szybko i jednoznacznie ocenić wiele funkcji, m.in. funkcję jazdy, funkcję teleskopu, 3. i 4. obwodu sterowniczego oraz funkcje elektroniczne. Komunikaty o błędach na wyświetlaczu natychmiast informują operatora o ewentualnych błędach i umożliwią szybką reakcję. Dzięki dokładnemu podaniu numeru błędu dystrybutor może przybyć do maszyny przygotowany i z odpowiednimi częściami zamiennymi. Dodatkowa analiza błędów wykonana przez wyszkolonego dystrybutora w ogromny stopniu ułatwia dalszą diagnozę i szukanie błędów. To oszczędza czas, pieniądze i nerwy!

Prędkość 40 km/h

Przez silnik napędowy i większą pompę sterującą, dostępny jest teraz nowy wariant z prędkością 40 km/h. Wraz z tą opcją maszyna otrzymuje amortyzator ramienia załadowczego z trzema różnymi trybami i dostępne jest nawet o 20% więcej siły uciągu. Oczywiście, maszyna może poruszać się również szybciej
z punktu A do punktu B.

Jazda z przyczepą

Wszystkie ładowarki kołowe i kołowe ładowarki teleskopowe Weidemann mogą dzięki opcjonalnemu sprzęgowi holowniczemu przyczepy ciągnąć przyczepę o ciężarze pomiędzy 5 t a 8 t
w zależności od modelu. Dostępny jest automatyczny sprzęg holowniczy przyczepy (stały lub z regulacją wysokości), kulowy sprzęg holowniczy przyczepy z regulacją wysokości lub sprzęg holowniczy przyczepy typu „Hitch”. W Niemczech maszyna musi zostać dopuszczona do ruchu jako samojezdna maszyna robocza ze sprzęgiem holowniczym przyczepy lub jako maszyna ciągnąca. W kwestii międzynarodowych przepisów z przyjemnością poinformuje Państwa lokalny dystrybutor Weidemann.

Redukcja ciśnienia 3. obwód sterowniczy

W celu podłączania i odłączania urządzeń dodatkowych napędzanych hydraulicznie maszyna oferuje szczególną funkcję: Przycisk redukcji ciśnienia 3. obwodu sterowniczego jest dobrze dostępny na zewnątrz na ramieniu teleskopowym. Dzięki temu jeszcze szybciej i skutecznie można wymieniać urządzenia dodatkowe. Działa to również po włączeniu zapłonu lub przy pracującym silniku.

5080 Parametry techniczne

Dane silnika Standard

Producent  Perkins
Typ silnika  854F-E34TA
Liczba cylindrów  4
Moc (maks.)  55,4 (75) kW (KM)
przy (maks.)  2200 obr./min.
Pojemność skokowa  3400 cm³
Chłodzenie  Woda / powietrze doładowujące
Abgasnormstufe  IIIB
Abgasnachbehandlung  DPF

Dane silnika Opcja

Producent  Perkins
Typ silnika  854F-E34TA
Liczba cylindrów  4
Moc (maks.)  90 (122) kW (KM)
przy (maks.)  2200 obr./min.
Pojemność skokowa  3400 cm³
Chłodzenie  Woda / powietrze doładowujące
Abgasnormstufe  IV
Abgasnachbehandlung  DOC+SCR

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  12 V
Akumulator  95 Ah

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  7000 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta  4762 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna załamana  3926 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta  4254 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna załamana  3559 kg

Dane pojazdu 

Oś  PA 1422/2
Stanowisko operatora  Kabina
Prędkość jazdy (opcjonalnie) 0- 20 (30, 40) km/h
Biegi  2
Pojemność zbiornika paliwa  105 l
Olej hydrauliczny  95 l

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika robocza - Wydatek (opcjonalnie) 100 (115-150) l/min
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  210 bar

Napęd 

Rodzaj napędu  hydrostatyczny
Napęd jezdny  Wał przegubowy

Param. ciśn. akustycz. 

Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  103 dB(A)
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA  78 dB(A)

Obliczenie ciężaru wywracającego wg ISO 14397 (pomost podnośnika poziomo)

DPF = filtr cząstek stałych silnika wysokoprężnego
DOC = katalizator oksydacyjny
SCR = selektywna reakcja katalityczna


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje dłoń/ramię: wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s²
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji zgodnie z ISO/TR 25398:2006 zaleca się zastosowanie wartości podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.


Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
‎ Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
‎Ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
> 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Eksploatacja V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

5080 Wymiary

 • A
  Długość całkowita
  6.127 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  4.886 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  990 mm
 • D
  Rozstaw kół
  2.151 mm
 • E
  Występ tylnej części
  1.676 mm
 • F
  Wysokość z kabiną
  2.694 mm
 • H
  Wysokość fotela
  1.570 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  4.428 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  3.686 mm
 • L
  Wysokość przeładunku
  3.325 mm
 • M
  Wysokość wysypu
  2.758 mm
 • N
  Zasięg dla M
  1.009 mm
 • O
  Głębokość kopania
  128 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.990 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  1.422 mm
 • S
  Prześwit
  375 mm
 • T
  Maksymalny promień
  4.172 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  3.683 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  1.878 mm
 • W
  Kąt wyboczenia
  42 °
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  38 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  28 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  44 °

5080 Osprzęt

 • Okrągła łyżka do materiałów lekkich
  Okrągła łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka wysokiego podnoszenia
  Łyżka wysokiego podnoszenia
 • Łyżka skarpowa
  Łyżka skarpowa
 • Łyżka z chwytakiem
  Łyżka z chwytakiem
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Platforma robocza
  Platforma robocza
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Hydraulicznie regulowane widły do palet
  Hydraulicznie regulowane widły do palet
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Widły paletowe o kształcie widelca
  Widły paletowe o kształcie widelca
 • Widły paletowe w kształcie sierpa
  Widły paletowe w kształcie sierpa
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 25
  Zamiatarka typu 25
 • Zamiatarka typu 30
  Zamiatarka typu 30
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Szczypce do kiszonki
  Szczypce do kiszonki
 • Wykrawacz kiszonki
  Wykrawacz kiszonki
 • Przecinak do beli
  Przecinak do beli
 • Szczypce do bel okrągłych
  Szczypce do bel okrągłych
 • Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
  Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
 • Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
  Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do układania bel okrągłych
  Urządzenie do układania bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Sieczkarnia do bel kwadratowych i okrągłych
  Sieczkarnia do bel kwadratowych i okrągłych
 • Widły do dużych bel
  Widły do dużych bel
 • Widły do dużych bel, składane
  Widły do dużych bel, składane
 • Urządzenia do układania bel kwadratowych
  Urządzenia do układania bel kwadratowych
 • Popychacz materiału
  Popychacz materiału
 • Grabie do kiszonki
  Grabie do kiszonki
 • Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
  Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zgarniacz paszy
  Zgarniacz paszy
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Duży rozsiewacz drogowy, 300 l
  Duży rozsiewacz drogowy, 300 l

5080 Ogumienie

 • 550 / 45 - 22.5 AS
  550 / 45 - 22.5 AS
 • 405 / 70 - 20 AS
  405 / 70 - 20 AS
 • 500 / 45 - 20 AS
  500 / 45 - 20 AS
 • 405 / 70 - 18 EM
  405 / 70 - 18 EM

5080 Wyposażenie standardowe

Silnik

 • Perkins 854F-E34TA (55,4 kW / 75 KM)

Napęd

 • Oś planetarna PA1422/2
 • Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: Hamulec tarczowy (w połączeniu z hamulcem postojowym)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • 100% blokada mechanizmów różnicowych przełączana elektrycznie i hydraulicznie na osi przedniej i tylnej.
 • Ogumienie 550 / 45 - 22.5 AS ET0

Układ kierowniczy

 • Hydrauliczny z wahadłem przegubowym, kąt zgięcia 12°

Hydraulika

 • 3. Obwód sterowniczy z przodu elektryczny, proporcjonalny, szeregowy przez joystick w tym podwójna nasadka
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • Pozycja pływająca dla siłownika hydraulicznego
 • Regulacja natężenia przepływu oleju za pomocą elementu sterującego „Jog Dial”

Stanowisko operatora

 • Wygodna kabina z ogrzewaniem i wentylacją, z certyfikatem ROPS / FOPS
 • Stanowisko operatora odchylane po boku
 • Fotel komfortowy z pasem bezpieczeństwa, całkowicie amortyzowany, z regulacją wagi, oparcia i długości
 • Hydraulicznie sterowany joystick z przełącznikiem kierunku jazdy, ze zintegrowanym przyciskiem blokady mechanizmu różnicowego
 • Regulowane koło kierownicy (nachylenie), podłokietnik prawa strona

Kinematyka

 • Kinematyka Z

Inne

 • Reflektory (2 przednie, 2 tylni)
 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym
 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik napięcia baterii
 • Wskaźnik paliwa
 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu
 • Wypełnienie opon wodą z przodu

5080 Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 • Perkins 854F-E34TA (90 kW / 122 KM)
 • Gaz ręczny
 • Wstępne ogrzewanie silnika (ciecz chłodząca) + wstępne podgrzewanie oleju hydraulicznego 230 V

Stanowisko operatora

 • Klimatyzacja
 • Fotel komfortowy amortyzowany powietrzem
 • Podgrzewanie siedzenia
 • Radio
 • Gniazdo kabiny 230 V
 • Krata ochronna szyby przedniej
 • Skrzynka do przechowywania z uchwytem na butelki (po lewej stronie obok fotela operatora)

Oświetlenie

 • Reflektory LED (2 przednie, 2 tylne)
 • Reflektory MEGA (2 przednie, 2 tylne)
 • Ostrzegawcze światło obrotowe

Napęd

 • Zwiększenie prędkości jazdy do 30 km/h.
 • Zwiększenie prędkości jazdy do 40 km/h.
 • Hamowanie impulsowe (kontrola wolnej jazdy)

Hydraulika

 • powrót bezciśnieniowy (z przodu/z tyłu)
 • 3. obwód sterowniczy Flow Sharing (100 l/min)
 • 3. obwód sterowniczy Flow Sharing (115 l/min)
 • 4. obwód sterowniczy Flow Sharing (100 l/min)
 • 4. obwód sterowniczy Flow Sharing (115 l/min)
 • Czujniki obciążenia High Flow Load-Sensing – mocna hydraulika o podwójnym działaniu (150 l/min)
 • 3. obwód sterowniczy elektryczny, proporcjonalny, szeregowy
 • 4. obwód sterowniczy dodatkowy, elektryczny, proporcjonalny, równoległy
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu, o podwójnym działaniu przez zawór przełączający (l/min jak 3. obwód sterowniczy z przodu)
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (63 l/min), o podwójnym działaniu, proporcjonalnie (2 sprzęgi), wraz z odrębnym zaworem sterującym
 • 2x przyłącze hydrauliczne z tyłu (63 l/min), o podwójnym działaniu, proporcjonalnie (4 sprzęgi), wraz z odrębnym zaworem sterującym

Przyłącza elektryczne

 • Gniazdo 3-stykowe z przodu (podwójna funkcja)
 • Gniazdo przednie, 7-stykowe do oświetlenia przednich urządzeń dodatkowych
 • Gniazdo 3-stykowe do przyłączenia narzędzi z tyłu maszyny
 • Gniazdo 7-stykowe do przyłączenia narzędzi z tyłu maszyny

Inne

 • Akustyczny sygnał ostrzegawczy jazdy wstecznej
 • Torba z trójkątem ostrzegawczym i apteczką
 • Skrzynka narzędziowa
 • Zestaw narzędzi
 • Układ centralnego smarowania (w pełni automatyczny)
 • Specjalny lakier
 • Praska smarowa
 • System stabilizacji jazdy
 • Zawór hamulca opuszczania (zabezpieczenie przed pęknięciem przewodu rurowego, siłownik hydrauliczny i siłownik przechyłu)
 • Immobilizer (obsługa za pomocą zakodowanego kluczyka zapłonu)
 • Osłona wału kardana
 • Bio-olej hydrauliczny (HLP Synt46)
 • Gaśnica 2 kg
 • Odłącznik 2 obwodów (odłączenie instalacji pokładowej i generatora)
 • Uchwyt na tablice rejestracyjne
 • Certyfikat TÜV dla poruszania się po drogach publicznych (wpis w dokumentach pojazdu)
 • Automatyczny sprzęg holowniczy przyczepy
 • Sprzęg holowniczy przyczepy typu „Hitch”
 • Zezwolenie jako samojezdna maszyna robocza ze sprzęgiem holowniczym
 • Zezwolenie na stosowanie jako maszynę ciągnącą
 • Wypełnienie opon wodą
Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
20er - 50er inkl. LP 20er - 50er inkl. LP Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Weidemann 5080

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.