Weidemann T4512 - raitech.pl

T4512

T4512

Kompaktowe ładowarki teleskopowe

Kompaktowe ładowarki teleskopowe Weideman są wyjątkowym połączeniem wysokości skoku, szerokości i wydajności maszyny. Dzięki napędowi na cztery i wszystkim kołom skrętnym użytkownicy są całkowicie stabilni i dobrze przygotowani do wielu różnorodnych zadań. Osoby, które prowadzą ładowarkę teleskopową Weidemann, nie oddają jej z łatwością.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

Wszystkie koła skrętne, niski punkt ciężkości i wyśmienita stabilność

Dzięki wszystkim kołom skrętnym i niepodzielonej ramie ładowarki teleskopowe marki Weidemann są wyjątkowo zwrotne i bardzo stabilne. Nisko położony punkt ciężkości maszyny dodatkowo wspiera stabilność.

Wysokiej jakości warstwa proszkowa

Jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj...

System wspomagania operatora vls (Vertical Lift System)

vls (Vertical Lift System) umożliwia płynną pracę i ułatwia pracę na trudnym terenie dzięki częściowo zautomatyzowanym ruchom wysięgnika teleskopowego. Dzięki niemal pionowym ruchom podnoszenia i opuszczania stabilność maszyny jest lepsza. System vls sprawdził się już w rolnictwie a nasza innowacja została wielokrotnie wyróżniona w skali międzynarodowej. Więcej o vls można przeczytać tutaj...

Wytrzymałe ramię teleskopowe i duża wysokość skoku

Ramię teleskopowe jest wytrzymałe i stabilnie skonstruowane oraz umieszczone po środku maszyny, co powoduje mniejsze zwichrowanie. Prowadzenie równoległe przebiega hydraulicznie. Elementy prowadzące w rurze wewnętrznej ramienia teleskopowego nie wymagają konserwacji. Wszystkie ważne przewody hydrauliczne są doskonale zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki naszym kompaktowym ładowarkom teleskopowym marki Weidemann można osiągnąć zdumiewające wysokości skoku przy najlepszej stabilności i kompaktowych wymiarach.

Nagroda za wzornictwo iF Product Design Award - praca może być tak estetyczna

Ładowarka teleskopowa T4512 marki Weidemann została wyróżniona renomowaną nagrodą za wzornictwo iF Product Design Award 2011 za swoją funkcjonalną jakość konstrukcji.

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

100% blokada mechanizmu różnicowego

100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, gdyż jest wyłączona w normalnym trybie jazdy.

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiednie dla danej maszyny…

Duży wybór osprzętu

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze jest odpowiedni dla danej maszyny…

Wał odbioru mocy i trzypunktowy układ zawieszenia

Opcjonalnie ładowarki teleskopowe marki Weidemann można wyposażyć z tyłu w wał odbioru mocy i trzypunktowy układ zawieszenia Opcje te wraz z odpowiednią hydrauliką tylną umożliwiają obsługę tylnego osprzętu dodatkowego. To sprawia, że maszyny ma bardziej uniwersalne zastosowanie.Kompaktowa konstrukcja, kompaktowe wymiary

Kompaktowe wymiary w klasie 2 x 2 metry

Ładowarki teleskopowe Weidemann mają bardzo kompaktową konstrukcję. Wysokość i szerokość wszystkich maszyn wynosi poniżej 2 m. Dzięki temu nasze ładowarki teleskopowe idealnie nadają się do zastosowania w ciasnych miejscach i są wyjątkowe pod względem połączenia wysokości skoku, szerokości i wydajności maszyny.

Mały promień wewnętrzny

Wszystkie ładowarki teleskopowe naszej serii produkcyjnej, od T4108 aż po T6025, wyposażone są w bardzo małe promienie wewnętrzne. Osiągnięta w ten sposób zwrotność sprawia, że maszyny te są uniwersalne w każdym miejscu zastosowania.

Bezproblemowy transport

Ładowarki teleskopowe marki Weidemann T4108 i T4512 mogą być bez problemów transportowane na przyczepie o ciężarze 3,5 t wraz z osprzętem dodatkowym. Dzięki temu maszyny są szybkie i można je regulować w drodze w zależności od zastosowania.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Optymalny dostęp serwisowy

Łatwa do otwierania pokrywa silnika

Do regularnego serwisu i konserwacji pokrywę silnika można z łatwością otworzyć w kilku ruchach ręką. Zbiornik oleju hydraulicznego, filtr powietrza, napełnianie oleju silnikowego, prętowy wskaźnik poziomu oleju i woda chłodząca są dzięki temu szybko i łatwo dostępne – to prawdziwa zaleta pod względem wygody.


Miejsce pracy, które motywuje

Wygodna kabina i dobry widok we wszystkich kierunkach

Przestronna kabina spełnia aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/EG) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS i zapewnia dużo miejsca na nogi i głowę. Dzięki całkowitemu oszkleniu kierowca ma doskonały widok na cały obszar pracy.

Ergonomiczne miejsce pracy

Większa przestronność w kabinie, która została opracowana według najnowszych osiągnięć dotyczących techniki bezpieczeństwa i ergonomii. Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Dobra widoczność po prawej stronie

W wielu ładowarkach teleskopowych widoczność po prawej stronie jest często niewystarczająca. W maszynach Weideman widoczność ta jest zapewniona dzięki prawej szybie o dużych wymiarach, niskiej pozycji ramienia teleskopowego i stromo opadającej pokrywie silnika. Dzięki temu operator ma zawsze optymalną widoczność na obszar po prawej stronie maszyny i na prawe lusterko.

Dobra widoczność na ładunek

Ładowarka teleskopowa ukazuje swoje zalety, gdy trzeba układać ładunek w wysokie stosy. Aby umieść bezpiecznie ładunek także na dużej wysokości, duże znaczenia ma przede wszystkim widoczność w górę. W ładowarkach teleskopowych marki Weidemann kabina i szyba są tak skonstruowane, że operator zawsze ma na widoku ładunek nawet przy maksymalnej wysokości skoku.

Ergonomiczny joystick

Joystick leży w dłoni bezpiecznie i wygodnie. Sterowanie jest jednocześnie mocne i czułe. Dzięki temu maszyny i najważniejsze funkcje są zawsze pod kontrolą.

Łatwe wsiadanie

Wystarczy jeden krok, aby wygodnie dostać się do kabiny maszyny. Umożliwia to niska konstrukcja i związana z nią niska wysokość wejścia.

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.


Pedał hamowania impulsowego

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.

T4512 Weidemann – Teleskoplader T4512 Einsatz in der Landwirtschaft

T4512 Weidemann – Teleskoplader T4512 Einsatz auf einem Pferdehof

T4512 Parametry techniczne

mały silnik duży silnik

Dane silnika 

Producent  Yanmar Yanmar
Typ silnika  3TNV82A 3TNV84T
Liczba cylindrów  3 3
Moc (maks.)  kW (KM) 22,6 (31) 29,6 (40)
przy (maks.)  obr./min. 3000 2800
Pojemność skokowa  cm³ 1331 1496
Chłodzenie  Woda Woda

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  V 12 12
Akumulator  Ah 77 77

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  kg 2700 2700
Obciążenie użyteczne (maks.)  kg 1.200 1.200

Dane pojazdu 

Oś  PAL 1155 PAL 1155
Stanowisko operatora (opcjonalnie) FSD (kabina) FSD (kabina)
Prędkość jazdy (optional) km/h 0 - 20 0 - 20
Biegi  2 2
Pojemność zbiornika paliwa  l 25 25
Olej hydrauliczny  l 40 40
Całkowity kąt obrotu nośnika osprzętu  ° 148 148
Całkowity kąt wychylenia  ° 14 14
Skręt (maks.)  ° 2 x 38 2 x 38
Siłownik podnoszenia: podniesiony / opuszczony  s 6,1 / 4,8 6,1 / 4,8
Siłownik wysuwu: wysunięty / wsunięty  s 4,9 / 3,9 4,9 / 3,9
Siłownik przechyłu: przechylony do góry / wypróżniony  s 2,6 / 2,3 2,6 / 2,3

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika robocza - Wydatek (opcjonalnie) l/min 42 (75) 40 (70)
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  bar 220 220

Napęd 

Rodzaj napędu  Hydrostatyczny Hydrostatyczny
Napęd jezdny  Wał przegubowy Wał przegubowy

Param. ciśn. akustycz. 

Oznaczony poziom ciśnienia akustyczn. LwA  dB(A) 97,7 99,3
Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  dB(A) 101 101
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA  dB(A) 84 84

FSD = bezpieczny dach operatora

Wartości sekundowe mierzone bez vls (Vertical Lift System)


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje dłoń/ramię: wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s².
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji zgodnie z ISO/TR 25398: 2006 zaleca się zastosowanie wartości podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.


Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
‎Ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
> 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Eksploatacja V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

T4512 Wymiary

 • mały silnik
 • A
  Długość całkowita
  3.879 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  2.916 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  425 mm
 • D
  Rozstaw kół
  1.920 mm
 • E
  Występ tylnej części
  391 mm
 • F
  Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy - stała
  1.940 mm
 • Wysokość z kabiną
  1.940 mm
 • H
  Wysokość fotela
  974 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  5.211 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  4.503 mm
 • L1
  Wysokość przeładunku Wysunięte ramię teleskopowe
  2.909 mm
 • L
  Wysokość przeładunku Złożone ramię teleskopowe
  4.123 mm
 • M1
  Wysokość wysypu Wysunięte ramię teleskopowe
  2.375 mm
 • M
  Wysokość wysypu Złożone ramię teleskopowe
  3.589 mm
 • N
  Zasięg dla M
  543 mm
 • O
  Głębokość kopania
  92 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.560 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  1.296 mm
 • S
  Prześwit
  290 mm
 • T
  Maksymalny promień
  3.398 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  2.607 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  821 mm
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  52 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  31 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  44 °
wszystkie wartości z łyżką standardową i standardowymi oponami

T4512 Osprzęt

 • Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
  Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka skarpowa
  Łyżka skarpowa
 • Łyżka z chwytakiem ze zdejmowanymi częściami bocznymi
  Łyżka z chwytakiem ze zdejmowanymi częściami bocznymi
 • Łyżka z chwytakiem
  Łyżka z chwytakiem
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Hydraulicznie regulowane widły do palet
  Hydraulicznie regulowane widły do palet
 • Urządzenie do przesuwania skrzyń
  Urządzenie do przesuwania skrzyń
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Widły paletowe o kształcie widelca
  Widły paletowe o kształcie widelca
 • Widły paletowe w kształcie sierpa
  Widły paletowe w kształcie sierpa
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 25
  Zamiatarka typu 25
 • Zamiatarka typu 520
  Zamiatarka typu 520
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Mulczer
  Mulczer
 • Mulczer ze zbiornikiem
  Mulczer ze zbiornikiem
 • Nożyce do żywopłotu
  Nożyce do żywopłotu
 • Pilarka do gałęzi
  Pilarka do gałęzi
 • Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
  Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
 • Kosiarka do trawy
  Kosiarka do trawy
 • Świder ziemny
  Świder ziemny
 • Chwytak doniczek
  Chwytak doniczek
 • Urządzenie do tworzenia torów i areny
  Urządzenie do tworzenia torów i areny
 • Stalowy kontener
  Stalowy kontener
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Szczypce do kiszonki
  Szczypce do kiszonki
 • Szczypce do bel okrągłych
  Szczypce do bel okrągłych
 • Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
  Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
 • Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
  Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Widły do dużych bel
  Widły do dużych bel
 • Widły do dużych bel, składane
  Widły do dużych bel, składane
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zgarniacz paszy
  Zgarniacz paszy
 • Zawór tarczowy (koło do paszy)
  Zawór tarczowy (koło do paszy)
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Urządzenie do posypywania paszy
  Urządzenie do posypywania paszy
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Pług śnieżny typu V
  Pług śnieżny typu V
 • Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
  Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l

T4512 Ogumienie

 • 10,0 / 75 - 15,3 AS
  10,0 / 75 - 15,3 AS
 • 31 x 15,5 - 15 AS
  31 x 15,5 - 15 AS
 • 10,0 x 16,5 EM
  10,0 x 16,5 EM

T4512 Wyposażenie standardowe

Silnik

 • Yanmar 3TNV82A (22,6 kW / 31 PS)

Napęd

 • Oś planetarna PAL 1155
 • Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: hydrostatyczny układ napędowy działający na wszystkie 4 koła (odporny na zużycie)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • Ogumienie 10,0 / 75 - 15,3 AS ET-40

Układ kierowniczy

 • Hydraulicznie wszystkie koła skrętne, kąt skrętu 2 x 38°

Hydraulika

 • 3 obwód sterowniczy z przodu DN10
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • vls (Vertical Lift System)

Stanowisko operatora

 • Bezpieczny dach operatora z systemem zabezpieczającym, z certyfikatem ROPS/FOPS, szyba po prawej stronie
 • Komfortowy fotel z pasem bezpieczeństwa
 • Joystick z przełącznikiem kierunku jazdy i zintegrowanym przyciskiem funkcji teleskopu

Inne

 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik napięcia baterii
 • Wskaźnik paliwa
 • Mechaniczny system szybkiej wymiany osprzętu

T4512 Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 • Yanmar 3TNV84T (29,6 kW / 40 PS)
 • Gaz ręczny
 • Wstępne ogrzewanie silnika

Stanowisko operatora

 • Całkowita szyba przednia z wycieraczką
 • Całkowita szyba tylna
 • Kabina z ogrzewaniem i wentylacją
 • Regulowana kolumna kierownicy
 • Amortyzowany powietrzem fotel komfortowy

Oświetlenie

 • Światło przednie, 2 przednie, 1 tylni
 • 1 reflektor na ramieniu teleskopowym
 • Światło przednie LED, 2 przednie, 1 tylne
 • 1 reflektor LED na ramieniu teleskopowym
 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym, łącznie z gniazdem 7-polowym
 • Światło obrotowe

Osie / napęd

 • 100% blokada mechanizmów różnicowych (oś przednia i tylna)
 • 45% automatyczny mechanizm różnicowy z lamelami
 • Hamowanie impulsowe (kontrola wolnej jazdy)

Hydraulika

 • Bezciśnieniowy powrót oleju (z przodu)
 • 3 obwód sterowniczy Komfort
 • Zawór przełączający z przodu na 3 obwodzie sterującym (3 obwód sterowniczy z 4 przyłączami)
 • Hydraulika wysokiego przepływu jednostronnego działania
 • Szybkozłącze Faster (po stronie maszyny lub osprzętu dodatkowego)
 • Nasadka do dźwigni sterującej (prosta / podwójna)
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (o podwójnym działaniu)
 • Trzypunktowy układ zawieszenia
 • Wał odbioru mocy przy 540 1/min (10kW)

Przyłącza elektryczne

 • Gniazdo 3-polowe z przodu (podwójna funkcja)

Inne

 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu
 • Mały balast (-148 kg)
 • Sygnalizacja dźwiękowa cofania
 • Zaczep, sprzęg manewrowy
 • Urządzenie sprzęgające „Rockinger"
 • Praska smarowa
 • Skrzynka narzędziowa
 • Certyfikaty TÜ
 • Układ centralnego smarowania
 • Specjalny lakier
Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
T4512 / T5522 / T6027 T4512 / T5522 / T6027 Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Weidemann T4512

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.