Weidemann T5522 - raitech.pl

T5522

T5522

Kompaktowe ładowarki teleskopowe

Kompaktowe ładowarki teleskopowe Weideman są wyjątkowym połączeniem wysokości skoku, szerokości i wydajności maszyny. Dzięki napędowi na cztery i wszystkim kołom skrętnym użytkownicy są całkowicie stabilni i dobrze przygotowani do wielu różnorodnych zadań. Osoby, które prowadzą ładowarkę teleskopową Weidemann, nie oddają jej z łatwością.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

Wszystkie koła skrętne, niski punkt ciężkości i wyśmienita stabilność

Dzięki wszystkim kołom skrętnym i niepodzielonej ramie ładowarki teleskopowe marki Weidemann są wyjątkowo zwrotne i bardzo stabilne. Nisko położony punkt ciężkości maszyny dodatkowo wspiera stabilność.

Wysokiej jakości warstwa proszkowa

Jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj...

System wspomagania operatora vls (Vertical Lift System)

vls (Vertical Lift System) umożliwia płynną pracę i ułatwia pracę na trudnym terenie dzięki częściowo zautomatyzowanym ruchom wysięgnika teleskopowego. Dzięki niemal pionowym ruchom podnoszenia i opuszczania stabilność maszyny jest lepsza. System vls sprawdził się już w rolnictwie a nasza innowacja została wielokrotnie wyróżniona w skali międzynarodowej. Więcej o vls można przeczytać tutaj...

Wytrzymałe ramię teleskopowe i duża wysokość skoku

Ramię teleskopowe jest wytrzymałe i stabilnie skonstruowane oraz umieszczone po środku maszyny, co powoduje mniejsze zwichrowanie. Prowadzenie równoległe przebiega hydraulicznie. Elementy prowadzące w rurze wewnętrznej ramienia teleskopowego nie wymagają konserwacji. Wszystkie ważne przewody hydrauliczne są doskonale zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki naszym kompaktowym ładowarkom teleskopowym marki Weidemann można osiągnąć zdumiewające wysokości skoku przy najlepszej stabilności i kompaktowych wymiarach.

Wysoka siła ciągu dzięki osi planetarnej

Napęd za pomocą osi planetarnej zwiększa moment obrotowy na kole i dzięki temu poprawia siłę ciągu. Dzięki optymalnemu stosunkowi siły ciągu do wydajności maszyny można pracować elastycznie i ekonomicznie.

100% blokada mechanizmu różnicowego

100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, gdyż jest wyłączona w normalnym trybie jazdy.

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiednie dla danej maszyny…

Duży wybór osprzętu

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze jest odpowiedni dla danej maszyny…

Wał odbioru mocy i trzypunktowy układ zawieszenia

Opcjonalnie ładowarki teleskopowe marki Weidemann można wyposażyć z tyłu w wał odbioru mocy i trzypunktowy układ zawieszenia Opcje te wraz z odpowiednią hydrauliką tylną umożliwiają obsługę tylnego osprzętu dodatkowego. To sprawia, że maszyna ma bardziej uniwersalne zastosowanie.Kompaktowa konstrukcja, kompaktowe wymiary

Kompaktowe wymiary w klasie 2 x 2 metry

Ładowarki teleskopowe Weidemann mają bardzo kompaktową konstrukcję. Wysokość i szerokość wszystkich maszyn wynosi poniżej 2 m. Dzięki temu nasze ładowarki teleskopowe idealnie nadają się do zastosowania w ciasnych miejscach i są wyjątkowe pod względem połączenia wysokości skoku, szerokości i wydajności maszyny.

Mały promień wewnętrzny

Wszystkie ładowarki teleskopowe naszej serii produkcyjnej, od T4108 aż po T6025, wyposażone są w bardzo małe promienie wewnętrzne. Osiągnięta w ten sposób zwrotność sprawia, że maszyny te są uniwersalne w każdym miejscu zastosowania.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Trzy sposoby sterowania zapewniające maksymalną uniwersalność

Układ kierowniczy ze wszystkimi kołami skrętnymi

Sterowanie osią przednią

Jazda bokiem

Pełna zwrotność i wykorzystanie mocy na małej powierzchni Do bezpiecznej jazdy także przy wysokich prędkościach. Jazda bokiem zapewniająca dokładne manewrowania w ciasnych miejscach, np. podczas przesuwania przy ścianach.


Optymalny dostęp serwisowy

Łatwa do otwierania pokrywa silnika

Do regularnego serwisu i konserwacji pokrywę silnika z gazowym elementem sprężystym można otworzyć za pomocą jednego ruchu ręką w górę. Zbiornik oleju hydraulicznego, filtr powietrza, napełnianie oleju silnikowego, prętowy wskaźnik poziomu oleju i woda chłodząca są dzięki temu szybko i łatwo dostępne – to prawdziwa zaleta pod względem wygody.


Miejsce pracy, które motywuje

Wygodna kabina i dobry widok we wszystkich kierunkach

Przestronna kabina spełnia aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/EG) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS i zapewnia dużo miejsca na nogi i głowę. Dzięki całkowitemu oszkleniu kierowca ma doskonały widok na cały obszar pracy.

Ergonomiczne miejsce pracy

Większa przestronność w kabinie, która została opracowana według najnowszych osiągnięć dotyczących techniki bezpieczeństwa i ergonomii. Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Dobra widoczność po prawej stronie

W wielu ładowarkach teleskopowych widoczność po prawej stronie jest często niewystarczająca. W maszynach Weideman widoczność ta jest zapewniona dzięki prawej szybie o dużych wymiarach, niskiej pozycji ramienia teleskopowego i stromo opadającej pokrywie silnika. Dzięki temu operator ma zawsze optymalną widoczność na obszar po prawej stronie maszyny i na prawe lusterko.

Dobra widoczność na ładunek

Ładowarka teleskopowa ukazuje swoje zalety, gdy trzeba układać ładunek w wysokie stosy. Aby umieść bezpiecznie ładunek także na dużej wysokości, duże znaczenia ma przede wszystkim widoczność w górę. W ładowarkach teleskopowych marki Weidemann kabina i szyba są tak skonstruowane, że operator zawsze ma na widoku ładunek nawet przy maksymalnej wysokości skoku.

Ergonomiczny joystick – wszystko pod ręką

Idealne sterowanie maszyną i funkcjami za pomocą dżojstiku najnowszej generacji. Innowacyjny joystick z ergonomicznymi, podświetlanymi przyciskami umożliwia łatwość obsługi i wielofunkcyjność.

Łatwe wsiadanie

Wystarczy jeden krok, aby wygodnie dostać się do kabiny maszyny. Umożliwia to niska konstrukcja i związana z nią niska wysokość wejścia.

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.


Pedał hamowania impulsowego

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.

T5522 Parametry techniczne

Dane silnika 

Producent  Perkins
Typ silnika (opcjonalnie) 404D-22 (404F-22T)
Liczba cylindrów  4
Moc (maks.) / opcjonalnie 36,3 / 44,7 ( 49 / 61 ) kW (KM)
przy (maks.)  2800 obr./min.
Pojemność skokowa  2216 cm³
Chłodzenie  Woda

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  12 V
Akumulator  77 Ah

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  4200 kg
Obciążenie użyteczne (maks.)  2.200 kg

Dane pojazdu 

Oś  PAL 1530
Stanowisko operatora  Kabina
Prędkość jazdy (opcjonalnie) 0-20 ( 30 ) km/h
Biegi  2
Pojemność zbiornika paliwa  70 l
Olej hydrauliczny  55 l
Całkowity kąt obrotu nośnika osprzętu  144 °
Całkowity kąt wychylenia  16 °
Skręt (maks.)  2 x 40 °
Siłownik podnoszenia: podniesiony / opuszczony  6,2/4,2 s
Siłownik wysuwu: wysunięty / wsunięty  5,1/2,5 s
Siłownik przechyłu: przechylony do góry / wypróżniony  3,1/2,2 s

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika robocza - Wydatek (opcjonalnie) 70 (106) l/min
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  225 bar

Napęd 

Rodzaj napędu  Hydrostatyczny
Napęd jezdny  Wał przegubowy

Param. ciśn. akustycz. 

Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  103 dB(A)
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA  82 dB(A)

Wartości sekundowe mierzone bez vls (Vertical Lift System)


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje przenoszone na kończyny górne: wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s².
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji zgodnie z ISO/TR 25398: 2006 zaleca się zastosowanie wartości podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.


Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
‎Ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
> 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Eksploatacja V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

T5522 Wymiary

 • A
  Długość całkowita
  4.576 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  3.747 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  581 mm
 • D
  Rozstaw kół
  2.449 mm
 • E
  Występ tylnej części
  472 mm
 • F
  Wysokość z kabiną
  1.950 mm
 • H
  Wysokość fotela
  962 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  6.074 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  5.471 mm
 • L1
  Wysokość przeładunku Wysunięte ramię teleskopowe
  3.638 mm
 • L
  Wysokość przeładunku Złożone ramię teleskopowe
  5.056 mm
 • M1
  Wysokość wysypu Wysunięte ramię teleskopowe
  3.103 mm
 • M
  Wysokość wysypu Złożone ramię teleskopowe
  4.520 mm
 • N
  Zasięg dla M
  293 mm
 • O
  Głębokość kopania
  111 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.808 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  1.530 mm
 • S
  Prześwit
  256 mm
 • T
  Maksymalny promień
  4.153 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  3.281 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  1.193 mm
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  46,5 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  34,5 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  41 °
wszystkie wartości z łyżką standardową i standardowymi oponami

T5522 Osprzęt

 • Okrągła łyżka do materiałów lekkich
  Okrągła łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka z chwytakiem
  Łyżka z chwytakiem
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Urządzenie do przesuwania skrzyń
  Urządzenie do przesuwania skrzyń
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Widły paletowe o kształcie widelca
  Widły paletowe o kształcie widelca
 • Widły paletowe w kształcie sierpa
  Widły paletowe w kształcie sierpa
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 25
  Zamiatarka typu 25
 • Zamiatarka typu 30
  Zamiatarka typu 30
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Mulczer
  Mulczer
 • Kosiarka do trawy
  Kosiarka do trawy
 • Świder ziemny
  Świder ziemny
 • Chwytak doniczek
  Chwytak doniczek
 • Stalowy kontener
  Stalowy kontener
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Szczypce do kiszonki
  Szczypce do kiszonki
 • Wykrawacz kiszonki
  Wykrawacz kiszonki
 • Przecinak do beli
  Przecinak do beli
 • Szczypce do bel okrągłych
  Szczypce do bel okrągłych
 • Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
  Szczypce do bel okrągłych i kwadratowych
 • Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
  Chwytak do bel kwadratowych i okrągłych
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Widły do dużych bel
  Widły do dużych bel
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Urządzenie do posypywania paszy
  Urządzenie do posypywania paszy
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Pług śnieżny typu V
  Pług śnieżny typu V
 • Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
  Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
 • Duży rozsiewacz drogowy, 300 l
  Duży rozsiewacz drogowy, 300 l

T5522 Ogumienie

 • 10,5 / 80 - 18 AS
  10,5 / 80 - 18 AS
 • 325 / 70 - 18 AS
  325 / 70 - 18 AS
 • 15,5 / 55 - 18 EM
  15,5 / 55 - 18 EM

T5522 Wyposażenie standardowe

Silnik

 • Perkins 404 D-22 (36,3 kW / 49 PS)

Napęd

 • Oś planetarna PAL 1530
 • Hydrostatyczny napęd na wszystkie koła, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: hydrostatyczny układ napędowy działający na wszystkie 4 koła (odporny na zużycie)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • Ogumienie 10,5 / 80 - 18 AS ET0

Układ kierowniczy

 • Hydraulicznie wszystkie koła skrętne, kąt skrętu 2 x 40°

Hydraulika

 • 3 Obwód sterowniczy z przodu, proporcjonalnie przez dżojstik
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • vls (Vertical Lift System)

Stanowisko operatora

 • Wygodna kabina z ogrzewaniem i wentylacją, z certyfikatem ROPS / FOPS
 • Komfortowy fotel z pasem bezpieczeństwa
 • Hydraulicznie sterowany joystick z przełącznikiem kierunku jazdy i proporcjonalną funkcją teleskopu

Inne

 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik napięcia baterii
 • Wskaźnik paliwa
 • Światło przednie, (2 przednie, 2 tylne)
 • Mechaniczny system szybkiej wymiany osprzętu

T5522 Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 • Perkins 404 F-22 T (44,7 kW / 61 PS)
 • Gaz ręczny
 • Wstępne ogrzewanie silnika

Stanowisko operatora

 • Klimatyzacja
 • Podgrzewanie siedzenia
 • Radio
 • Regulowana kolumna kierownicy
 • Amortyzowany powietrzem fotel komfortowy

Oświetlenie

 • Reflektor (1 na ramieniu teleskopowym)
 • Światło przednie LED (2 przednie, 2 tylne)
 • Reflektor LED (1 na ramieniu teleskopowym)
 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym
 • Światło obrotowe

Osie / napęd

 • 100% blokada mechanizmów różnicowych (oś przednia i tylna)
 • Prędkość jazdy do 30 km/h
 • Hamowanie impulsowe (kontrola wolnej jazdy)
 • Jazda bokiem

Hydraulika

 • Bezciśnieniowy przepływ powrotny (z przodu lub z tyłu)
 • 3 obwód sterowniczy elektryczny, proporcjonalny, szeregowy
 • Zawór przełączający z przodu na 3 obwodzie sterującym (3 obwód sterowniczy z 4 przyłączami)
 • 4 obwód sterowniczy, elektryczny o podwójnym działaniu
 • Szybkozłącze Faster (po stronie maszyny lub osprzętu dodatkowego)
 • Hydraulika wysokiego przepływu jednostronnego działania
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (o podwójnym działaniu)
 • Trzypunktowy układ zawieszenia
 • Wał odbioru mocy przy 540 1/min (19 kW)

Przyłącza elektryczne

 • Gniazdo 7-polowe z przodu
 • Gniazdo 3-polowe z przodu (podwójna funkcja)
 • Gniazdo 7-polowe, tylne

Inne

 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu
 • Sygnalizacja dźwiękowa cofania
 • Zaczep, przegub kulkowy
 • Zaczep, sprzęg manewrowy
 • Dodatkowe lusterko do zaczepu
 • Praska smarowa
 • Torba (trójkąt ostrzegawczy / apteczka)
 • Skrzynka narzędziowa
 • Certyfikaty TÜ
 • System stabilizacji jazdy
 • Układ centralnego smarowania
 • Specjalny lakier
Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
T4512 / T5522 / T6027 T4512 / T5522 / T6027 Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Weidemann T5522

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.