Weidemann 1160 - raitech.pl

1160

1160

Wielofunkcyjne urządzenia Hoftrac

Kompaktowa konstrukcja, niski punkt ciężkości, mały promień skrętu – te cechy od lat wyróżniają serie urządzeń Hoftrac i nieustannie decydują o dużym sukcesie maszyn. Urządzenia Hoftrac bez problemu wykonają każde zadanie a przy tym pracują szybko, elastycznie i bezpiecznie – Hoftrac jest zawsze gotowy do pracy.


Przegląd korzyści urządzeń marki Weidemann

 

Zginany wahadłowy układ kierowniczy marki Weidemann

Podstawa konstrukcji Weidemann: legendarny zginany wahadłowy układ kierowniczy. Wszystkie cztery koła mają stabilny kontakt z podłożem i maszyna porusza się z maksymalną trakcją. Poza tym maszyna jest wyjątkowo zwrotna

Wysokiej jakości warstwa proszkowa.

Jakość tworzy wartość dodaną. Główną cechą wymogów jakościowych marki Weidemann jest warstwa proszkowa W przeciwieństwie do tradycyjnej farby znacznie wydłuża ona żywotność, jest skuteczniejsza i ekologiczna. Więcej o warstwie proszkowej można przeczytać tutaj »

100% blokada mechanizmu różnicowego

100% przełączana blokada mechanizmów różnicowych oferuje w razie potrzeby maksymalną trakcję i siłę uciągową oraz utrzymuje niskie zużycie opon, które jest wyłączone w normalnym trybie jazdy.

Dwa mocne siłowniki podnoszenia

We wszystkich modelach urządzeń Hoftrac i ładowarek kołowych firma Weidemann zawsze umieszcza dwa siłowniki podnoszenia. Zapewnia to zawsze optymalne rozłożenie obciążenia na ramieniu załadowczym. Poza tym całe urządzenie załadowcze zyskuje na stabilności. Rozmiar siłownika podnoszenia dostosowany jest do danego rozmiaru maszyny.

Idealnie dopasowana kinematyka P.

Wygięte ramię załadowcze jest wyjątkowo stabilne i zaprojektowane tak, aby było odporne na skręcanie. W urządzeniach marki Weidemann kinematyka dostosowana jest do wielkości maszyny – zapewnia to optymalną równowagę sił w każdej maszynie. Zaletą kinematyki P jest dokładne prowadzenie równoległe na całym obszarze podnoszenia.

Większa wysokość skoku dzięki dłuższemu ramieniu załadowczemu

W urządzeniach Weidemann można opcjonalnie wyposażyć większość modeli Hoftrac w dłuższe ramię załadowcze. Dzięki dłuższemu ramieniu załadowczemu można w łatwy sposób osiągnąć wyższą wysokość skoku i nie trzeba bezpośrednio stosować większej maszyny.

Duży wybór osprzętu.

Możliwość zastosowania maszyny jako narzędzia wielofunkcyjnego – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór osprzętu dodatkowego. Tutaj można dowiedzieć się, jaki osprzęt dodatkowy w jakim rozmiarze jest odpowiedni dla danej maszyny »

Duży wybór ogumienia

Optymalne ogumienie do każdego podłoża – dla urządzeń Weidemann dostępny jest duży wybór różnych opon. Tutaj można dowiedzieć się, jakie ogumienie jest odpowiedni dla danej maszyny »


Możliwość wyboru stanowiska operatora

Bezpieczny dach operatora z systemem zabezpieczającym

Maksymalne bezpieczeństwo na czasie. Firma Weidemann wyposaża standardowo wszystkie modele Hoftrac w bezpieczny dach operatora z systemem zabezpieczającym. Bezpieczny dach operatora i system zabezpieczający kierowcy są zgodne z aktualną europejską dyrektywą maszynową (2006/42/WE) pod względem ochrony FOPS i ROPS.

Składany bezpieczny dach operatora - EPS (Easy Protection System)

Opcjonalnie można wyposażyć urządzenia Hoftrac marki Weidemann w składany bezpieczny dach operatora eps (Easy Protection System). System eps jest zgodny z aktualną europejską dyrektywą maszynową (2006/42/WE) pod względem ochrony FOPS i ROPS. Kilka prostych ruchów wystarczy, aby przygotować eps (Easy Protection System) do mniejszych wysokości przejazdu. Więcej o eps można przeczytać tutaj »

Wygodna kabina

Przestronna kabina spełnia aktualne europejskie wytyczne maszynowe (2006/42/EG) zgodnie z ochroną ROPS i FOPS i zapewnia dużo miejsca na nogi i głowę. Dzięki całkowitemu oszkleniu kierowca ma doskonały widok na osprzęt dodatkowy i cały obszar pracy.


Łatwiejsza i szybsza wymiana narzędzi

Wymiana narzędzi 1

Wymiana narzędzi 2

Wymiana narzędzi 3

 

Dzięki hydraulicznemu szybkozłączu można bezproblemowo i szybko wymienić dodatkowe urządzenia. W ten sposób maszyna jest szybko gotowa do pracy. To zwiększa wydajność oraz ekonomiczność. Narzędzia wymieniane są oburącz, co uniemożliwia niezamierzoną wymianę – w urządzeniach Weidemann bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze!


Optymalny dostęp serwisowy

Odchylane stanowisko kierowcy

Wyjątkowa cecha maszyn Weidemann: odchylane stanowisko operatora umożliwia łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i elektryki. Konserwacja i serwis są niezwykle proste!

Odchylana kabina

Wyjątkowa cecha maszyn Weidemann: odchylana kabina umożliwia łatwy dostęp do silnika, systemu hydraulicznego i elektryki. Konserwacja i serwis są niezwykle proste!

Łatwa do otwierania pokrywa silnika

Do regularnego serwisu i konserwacji pokrywę silnika można otworzyć za pomocą jednego ruchu ręką do tyłu. Zbiornik oleju hydraulicznego, filtr powietrza, napełnianie oleju silnikowego, prętowy wskaźnik poziomu oleju i woda chłodząca są dzięki temu szybko i łatwo dostępne.

Łatwo dostępne punkty smarowe

Regularne naoliwianie wszystkich punktów smarowych w maszynie jest niezbędne do poprawnej i skutecznej konserwacji i tym samym do zachowania wartości maszyny. Aby zaoszczędzić czas i ułatwić pracę, punkty smarowe w urządzeniach Weidemann zawsze umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu. Opcjonalnie dostępny jest układ centralnego smarowania, który odpowiedzialny jest za naoliwianie.

Krótkie węże hydrauliczne

W maszynach Weidemann duże znaczenie ma niewielka długość węży hydraulicznych – węże podzielone są w wielu miejscach. Jeśli konieczna jest wymiana węża hydraulicznego, nie trzeba wymieniać całego węża w układzie hydraulicznym, lecz jedynie uszkodzona część. Zapewnia to znaczne przyśpieszenie pracy i oszczędność pieniędzy.


Miejsce pracy, które motywuje

Regulowana kolumna kierownicy

Kolumnę kierownicy można ustawić indywidualnie zgodnie z wymaganiami operatora. W ten sposób zapewniamy, że każdy operator może pracować na maszynie ergonomicznie i bez zmęczenia.

Ergonomiczny joystick

Joystick leży w dłoni bezpiecznie i wygodnie. Sterowanie jest jednocześnie mocne i czułe. Dzięki temu maszyny i najważniejsze funkcje są zawsze pod kontrolą.

Dobry widok – ergonomiczne miejsce pracy

Dużo przestrzeni na nogi, przejrzyście ułożone przyrządy połączone, wygodne siedzenie operatora i optymalny widok na osprzęt dodatkowy. Miejsce pracy, które motywuje i całkowicie wspiera operatora.

Przyjemny klimat pracy

Klimat pracy w kabinie jest znakomity dzięki skutecznie pracującym systemom ogrzewania i wentylacji z dmuchawą, filtrem powietrza pierwotnego i dobrze umieszczonymi dyszami powietrza.


Pedał hamowanie impulsowego

 

W maszynach Weidemann napęd hydrostatyczny na wszystkie koła jest wyposażony w pedał hamulca. Poprzez "calowanie" pedał umożliwia pełzanie pojazdu aż do jego zatrzymania. Za pomocą częściowo wciśniętego pedału hamowania impulsowego można jechać powoli z milimetrową dokładnością w trybie pełzania przy pełnej prędkości obrotowej silnika i jednocześnie szybko podnosić ładunek. Jeśli pedał zostanie głębiej wciśnięty, ruch maszyny zostanie zahamowany. Zaletą pedału hamowania impulsowego jest optymalne rozłożenie wydajności silnika. Poza tym nie jest możliwe tłumienie maszyny.

1160 Hoftrac marki Weidemann 1160 zastosowanie w zagrodzie konnej

1160 Hoftrac marki Weidemann 1160 pomaga przy budowie areny do parkuru

1160 Hoftrac marki Weidemann 1160 zastosowanie z kosiarką z nożami sierpowatymi

1160 Parametry techniczne

Dane silnika (Standard)

Producent  Perkins
Typ silnika  403 D-11
Liczba cylindrów  3
Moc (maks.)  17,9 (24) kW (KM)
przy (maks.)  2800 obr./min.
Pojemność skokowa  1131 cm³
Chłodzenie  woda
Abgasnormstufe  Stufe V
Abgasnachbehandlung  nein

Dane silnika (Optional)

Producent  Perkins
Typ silnika  403 D-15
Liczba cylindrów  3
Moc (maks.)  23.4 ( 32 ) kW (KM)
przy (maks.)  2600 obr./min.
Pojemność skokowa  1496 cm³
Chłodzenie  Wasser
Abgasnormstufe  Stufe III A
Abgasnachbehandlung  nein

Instalacja elektryczna 

Napięcie robocze  12 V
Akumulator  77 Ah
Prądnica  40 (65) A

Ciężary 

Ciężar roboczy (standard)  1910-2250 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna prosta  905 kg
Ciężary wywracające na czerpaku - maszyna załamana  660 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna prosta  718 kg
Ciężary wywracające na widłach do palet - maszyna załamana  521 kg

Dane pojazdu 

Oś (opcjonalnie) K80 (T80, T94)
Stanowisko operatora (opcjonalnie) FSD (eps)
Prędkość jazdy (opcjonalnie) 0 - 13 (20, 30) km/h
Biegi (opcjonalnie) 1 (2)
Pojemność zbiornika paliwa  20 l
Olej hydrauliczny  20 l

Instalacja hydrauliczna 

Hydraulika jazdy - Ciśnienie robocze  305 (450) bar
Hydraulika robocza - Wydatek (optional) 30.8 l/min
Hydraulika robocza - Ciśnienie robocze  225 bar

Napęd 

Rodzaj napędu  Hydrostatyczny
Napęd jezdny (optional) Silnik wysokoprężny

Param. ciśn. akustycz. 

Oznaczony poziom ciśnienia akustyczn. LwA  98,8 dB(A)
Gwarantowany poziom ciśnienia akustyczn. LwA  101 dB(A)
Podany poziom ciśnienia akustyczn. LpA  85 dB(A)

*Ciężar wywracający z żeliwnym obciążnikiem tylnym

Obliczenie ciężaru wywracającego wg ISO 14397

FSD = bezpieczny dach operatora

eps = Easy Protection System (składany bezpieczny dach operatora)


Wibracje (średnia wartość skuteczna)

Wibracje przenoszone na kończyny górne: Wibracje dłoń/ramię wynoszą nie więcej niż 2,5 m/s².
Wibracje przenoszone na całe ciało: ta maszyna wyposażona jest w fotel kierowcy, który spełnia wymagania normy EN ISO 7096:2000.

W przypadku zgodnego z przeznaczeniem zastosowania ładowarki wibracje przenoszone na całe ciało zmieniają się od wartości poniżej 0,5 m/s² do krótkotrwałej wartości maksymalnej.

Do obliczenia wartości wibracji zgodnie z ISO/TR 25398: 2006 zaleca się zastosowanie wartości podanych w tabeli. Należy przy tym uwzględnić rzeczywiste warunki zastosowania.

Ładowarki teleskopowe należy zaklasyfikować według ciężaru roboczego, tak jak ładowarki kołowe.

Wartość średnia Odchylenie standardowe (s)
Rodzaj ładowania Typowy stan pracy 1,4*aw,eqx 1,4*aw,eqy aw,eqz 1,4*sx 1,4*sy sz
[m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²] [m/s²]
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,94 0,86 0,65 0,27 0,29 0,13
‎Kompaktowe ładowarki kołowe
(ciężar roboczy
< 4500 kg)
Load & carry (transport i ładowanie) 0,84 0,81 0,52 0,23 0,2 0,14
Zastosowanie w wydobyciu (surowe warunki zastosowania) 1,27 0,97 0,81 0,47 0,31 0,47
Przejazd transportowy 0,76 0,91 0,49 0,33 0,35 0,17
Eksploatacja V 0,99 0,84 0,54 0,29 0,32 0,14

 

1160 Wymiary

 • 1160 (FSD)
  1160 (Kabine)
 • A
  Długość całkowita
  3.983 mm
  3.983 mm
 • B
  Całkowita długość bez czerpaka
  3.005 mm
  3.005 mm
 • C
  Środek osi do punktu obrotu łyżki
  508 mm
  508 mm
 • D
  Rozstaw kół
  1.468 mm
  1.468 mm
 • E
  Występ tylnej części
  917 mm
  917 mm
 • F
  Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy - stała
  2.237 mm
 • Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy składany (eps)
  2.341 mm
 • Wysokość z bezpiecznym dachem kierowcy składany, w złożeniu (eps)
  1.928 mm
 • Wysokość z kabiną
  2.302 mm
 • H
  Wysokość fotela
  1.273 mm
  980 mm
 • J
  Całkowita wysokość robocza
  3.423 mm
  3.423 mm
 • K
  Wysokość punktu obrotu czerpaka (maks.)
  2.740 mm
  2.740 mm
 • L
  Wysokość przeładunku
  2.421 mm
  2.421 mm
 • M
  Wysokość wysypu
  1.799 mm
  1.799 mm
 • N
  Zasięg dla M
  498 mm
  498 mm
 • O
  Głębokość kopania
  97 mm
  97 mm
 • P
  Szerokość całkowita
  1.044 mm
  1.044 mm
 • Q
  Rozstaw kół
  780 mm
  780 mm
 • S
  Prześwit
  255 mm
  255 mm
 • T
  Maksymalny promień
  2.592 mm
  2.831 mm
 • U
  Promień na zewnętrznej krawędzi
  2.138 mm
  2.415 mm
 • V
  Promień wewnętrzny
  1.017 mm
  1.311 mm
 • W
  Kąt wyboczenia
  50 °
  43 °
 • X
  Kąt staczania przy maks. wys. podnoszenia
  50 °
  50 °
 • Y
  Kąt wysypu (maks.) (maks.)
  40 °
  40 °
 • Z
  Kąt staczania przy gruncie
  49 °
  49 °

eps (Easy Protection System) = składany bezpieczny dach operatora

1160 Osprzęt

 • Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
  Czterokątna łyżka do materiałów lekkich
 • Łyżka do ziemi
  Łyżka do ziemi
 • Łyżka wielofunkcyjna
  Łyżka wielofunkcyjna
 • Łyżka do kamieni
  Łyżka do kamieni
 • Łyżka wysokiego podnoszenia
  Łyżka wysokiego podnoszenia
 • Łyżka skarpowa
  Łyżka skarpowa
 • Łyżka z chwytakiem ze zdejmowanymi częściami bocznymi
  Łyżka z chwytakiem ze zdejmowanymi częściami bocznymi
 • Pojemnik na odpady
  Pojemnik na odpady
 • Widły do palet
  Widły do palet
 • Składane widły do palet
  Składane widły do palet
 • Hydraulicznie regulowane widły do palet
  Hydraulicznie regulowane widły do palet
 • Urządzenie do przesuwania skrzyń
  Urządzenie do przesuwania skrzyń
 • Urządzenie do wyrównywania podłoża
  Urządzenie do wyrównywania podłoża
 • Zamiatarka typu 20
  Zamiatarka typu 20
 • Zamiatarka typu 520
  Zamiatarka typu 520
 • Szczotka do chwastów
  Szczotka do chwastów
 • Zamiatarka
  Zamiatarka
 • Mulczer
  Mulczer
 • Mulczer ze zbiornikiem
  Mulczer ze zbiornikiem
 • Nożyce do żywopłotu
  Nożyce do żywopłotu
 • Pilarka do gałęzi
  Pilarka do gałęzi
 • Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
  Mechanizm tnący o podwójnych ostrzach
 • Kosiarka do trawy
  Kosiarka do trawy
 • Świder ziemny
  Świder ziemny
 • Frezarka pni
  Frezarka pni
 • Chwytak doniczek
  Chwytak doniczek
 • Urządzenie do tworzenia torów i areny
  Urządzenie do tworzenia torów i areny
 • Zacisk typu krokodylek, mały
  Zacisk typu krokodylek, mały
 • Duży zacisk typu krokodylek
  Duży zacisk typu krokodylek
 • Widły do obornika
  Widły do obornika
 • Urządzenie do transportu bel okrągłych
  Urządzenie do transportu bel okrągłych
 • Urządzenie do owijania bel okrągłych
  Urządzenie do owijania bel okrągłych
 • Kolec do beli
  Kolec do beli
 • Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
  Łyżka do dozowania paszy ze ślimakiem
 • Hydrauliczny zgarniacz paszy
  Hydrauliczny zgarniacz paszy
 • Zgarniacz paszy
  Zgarniacz paszy
 • Zawór tarczowy (koło do paszy)
  Zawór tarczowy (koło do paszy)
 • Zasuwa gumowa
  Zasuwa gumowa
 • Urządzenie do posypywania paszy
  Urządzenie do posypywania paszy
 • Organizer boksów
  Organizer boksów
 • Pług śnieżny
  Pług śnieżny
 • Pług śnieżny typu V
  Pług śnieżny typu V
 • Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l
  Mały rozsiewacz drogowy, 110 l / 170 l

1160 Ogumienie

 • 10,0 / 75 - 15,3 AS
  10,0 / 75 - 15,3 AS
 • 7,00 - 12 AS
  7,00 - 12 AS
 • 26,0 x 12 - 12 AS
  26,0 x 12 - 12 AS
 • 31 x 15,5 - 15 AS
  31 x 15,5 - 15 AS
 • 27 x 8,5 - 15 EM
  27 x 8,5 - 15 EM
 • 27 x 10,5 - 15 EM
  27 x 10,5 - 15 EM
 • 26,0 x 12 - 12 RP
  26,0 x 12 - 12 RP
 • 10,0 x 16,5 EM
  10,0 x 16,5 EM
 • 10,0 / 75 - 15 3 RP
  10,0 / 75 - 15 3 RP

1160 Wyposażenie standardowe

Silnik

 

 • Perkins 403 D-11 (17,9 kW / 24 PS)

 

napęd

 

 • Oś kompaktowa K80
 • Automatyka jazdy poprzez silniki wysokoprężne na osiach, kierunek jazdy wybierany za pomocą joysticka
 • Hamulec roboczy: hydrostatyczny układ napędowy działający na wszystkie 4 koła (odporny na zużycie)
 • Centralny hamulec roboczy i postojowy w układzie przeniesienia napędu działający na wszystkie 4 koła
 • Ogumienie 10,0 / 75 - 15,3 AS ET10

 

Układ kierowniczy

 

 • Hydrauliczny z wahadłem przegubowym, kąt zgięcia 12°

 

hydraulika

 

 • 3 obwód sterowniczy z przodu DN10
 • Chłodnica oleju hydraulicznego
 • Blokada zaworu sterującego
 • Pozycja pływająca dla siłownika hydraulicznego i siłownika przechyłu

 

Stanowisko operatora

 

 • Bezpieczny dach operatora z systemem zabezpieczającym, z certyfikatem ROPS/FOPS, stanowisko operatora odchylane na bok
 • Fotel komfortowy z pasem bezpieczeństwa, całkowicie amortyzowany, z regulacją wagi, oparcia, długości, ugięcie sprężyny 60 mm
 • Dżojstik z przełącznikiem kierunku jazdy

 

Inne

 

 • Reflektory (2 przednie, 1 tylni)
 • Licznik godzin pracy
 • Odłącznik akumulatora
 • Wskaźnik paliwa
 • Mechaniczny system szybkiej wymiany osprzętu

 

1160 Wyposażenie opcjonalne

Silnik

 

 • Perkins 403 D-15 (23,4 kW / 32 PS)
 • Wstępne ogrzewanie silnika

 

Stanowisko operatora

 

 • Podłokietniki po prawej stronie
 • eps (Easy Protection System) - składany bezpieczny dach operatora
 • Kabina
 • Regulowana kolumna kierownicy
 • Amortyzowany powietrzem fotel komfortowy

 

oświetlenie

 

 • Reflektory na ramieniu załadowczym
 • Oświetlenie zgodne z niemieckimi przepisami o ruchu drogowym
 • Lampa sygnalizacyjno-ostrzegawcza

 

Osie / napęd

 

 • T80 łącznie z przekładnią różnicową i wałem przegubowym
 • T94 łącznie z z przekładnią różnicową i wałem przegubowym (układ napędowy wysokiego ciśnienia)
 • 100% blokada mechanizmów różnicowych (tylko na osi T80 i T94)
 • Poszerzenie rozstawu kół (30 mm)
 • Prędkość jazdy do 30 km/h

 

hydraulika

 

 • Bezciśnieniowy powrót oleju (z przodu)
 • 3 obwód sterowniczy z przodu DN12
 • 3 obwód sterowniczy Komfort
 • 4 obwód sterowniczy Komfort
 • Jednostronne działanie High Flow (65 l/min)
 • Szybkozłącze Faster (po stronie maszyny lub osprzętu dodatkowego)
 • Nasadka do dźwigni sterującej (prosta / podwójna)
 • Przyłącze hydrauliczne z tyłu (jedno- lub dwustronnego działania)

 

Przyłącza elektryczne

 

 • Z przodu gniazdo 3- lub 7-polowe (pojedyncze lud podwójna funkcja)
 • Gniazdo 7-polowe do przyłączenia narzędzi z tyłu maszyny

 

Inne

 

 • Duża wysokość skoku
 • Hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu
 • Balast (płyta dolna)
 • Waga tylnej odlewanej części.
 • Akustyczny sygnał ostrzegawczy jazdy wstecznej
 • Zawór hamulca opuszczania
 • Torba z trójkątem ostrzegawczym i apteczką
 • Wskaźnik stanu łyżki
 • Samozabezpieczające sprzęgło
 • Skrzynka narzędziowa
 • Certyfikaty TÜ
 • Układ centralnego smarowania
 • specjalny lakier

 

Karta Informacyjna Produktu

Wszystkie dane techniczne tego produktu zebraliśmy dla przejrzystości na Karcie Informacyjnej Produktu.

Pobierz broszurę informacyjną
11er - 18er inkl. Hoftrac 11er - 18er inkl. Hoftrac Pobierz
Urządzenia dodatkowe Urządzenia dodatkowe Pobierz
Wysyłanie zapytania o dostępność maszyny - Weidemann 1160

Administratorem danych osobowych Raitech.pl jest Raitech Sp. z o.o., Bydgoska 41, 86-061 Brzoza k/Bydgoszczy, NIP: 953-21-88-486, REGON: 091570360.