Rolnictwo precyzyjne | Raitech.pl

ROLNICTWO PRECYZYJNE (PLM®)

Nowe podejście marki New Holland do precyzyjnego zarządzania gospodarstwem (PLM®) można podsumować w czterech słowach: otwartość, łączność, efektywność, wsparcie. Oferujemy kompletną gamę systemów nawigacyjnych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Modułowe rozwiązania New Holland wykorzystujące pełną gamę sygnałów korekcyjnych można zastosować w każdej maszynie. Intuicyjne, łatwe w obsłudze interfejsy sprawiają, że można używać systemu nawigacyjnego bezżadnego ryzyka, a stworzone na potrzeby rolnictwa precyzyjnego oprogramowanie Precision Land Management pozwala pobierać i analizować dane plonu, aby precyzyjnie dopasować parametry wejściowe i obniżyć koszty.


Infolinia Rolnictwa Precyzyjnego    +48 52 311 12 00


Będąc liderem w zakresie czystej energii marka New Holland aktywnie wspiera działania mające na celu poprawę oddziaływania rolnictwa na środowisko naturalne i rozwiązania rolnictwa precyzyjnego (PLM®) stanowią kluczowy element tej strategii. Ograniczenie liczby przejazdów po polu pozwala oszczędzić znaczne ilości paliwa, a wskutek tego ślad węglowy gospodarstwa rolnego. Na tym jednak nie koniec - kontrola środków rolniczych, takich jak nawozy sztuczne, pozwala na znaczne ograniczenie wpływu gospodarstwa na środowisko naturalne. Zdaje się oczywiste, że tego można oczekiwać od lidera w dziedzinie czystej energii. Jeżeli chcesz zacząć oszczędzać czas i pieniądze, pracować w bardziej komfortowy sposób oraz zwiększać wydajność i opłacalność w każdym sezonie dzięki narzędziom do rolnictwa precyzyjnego, pakiet PLM® opracowany przez markę New Holland już na Ciebie czeka.

WYŚWIETLACZE

WYŚWIETLACZ INTELLIVIEW™ 12

Dzięki monitorowi IntelliView™ 12 wiele funkcji maszyny jest w zasięgu ręki. Będący ewolucją wcześniejszego wyświetlacza IntelliView™ IV, nowy model „12” to smukły wyświetlacz o samochodowej stylistyce i nowoczesnej konstrukcji, stanowiący wyznacznik przyszłości takich rozwiązań. Nie tylko umożliwia obsługę najważniejszych funkcji sprzętu, ale także korzystanie z zastosowań precyzyjnych, takich jak automatyczne prowadzenie i mapowanie według zastosowania.

WYŚWIETLACZ INTELLIVIEW™ IV

IntelliView™ IV to intuicyjny, kolorowy wyświetlacz dotykowy, który można zintegrować fabrycznie z różnymi modelami pojazdów New Holland. Jest też dostępny w zestawie umożliwiającym montaż w niemal każdym pojeździe rolniczym.

WYŚWIETLACZ SERII XCN

Wyświetlacze serii XCN są odpowiednie dla klientów, którzy chcą wyposażyć starsze maszyny lub flotę maszyn różnych producentów w rozwiązania do precyzyjnego rolnictwa. Wszystkie funkcje oraz interfejs użytkownika wyświetlacza są oparte na dobrze znanym systemie Android™.

ODBIORNIKI GPS I SYGNAŁY KOREKCYJNE

ODBIORNIK NH 392

NH 392 to nasz najbardziej zaawansowany odbiornik GNSS, który współpracuje z systemem IntelliView IV i IntelliSteer w prawie wszystkich pojazdach New Holland. NH 392 ma możliwość odbioru sygnałów z konstelacji: GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, umożliwiając maksymalny czas działania i szeroki zakres opcji dokładności od podstawowej do wysokiej precyzji.

ODBIORNIK NH 372

Odbiornik NH 372 to najwyższy model zgodny z satelitarnymi systemami GPS i GLONASS. Jest także w pełni kompatybilny ze źródłami korekcji DGPS.

PLM CYGNUS™ MAP

Jeżeli potrzebujesz odbiornika tylko do monitorowania plonu, nowy model PLM Cygnus Map to doskonały wybór. PLM Cygnus Map obsługuje wszystkie rozwiązania zapewniające dużą dokładność — od WAAS/EGNOS do precyzyjnego PLM 3.

PLM CYGNUS™

Nowy odbiornik PLM Cygnus zapewnia najnowocześniejszą technologię, która nie ma sobie równych w rolnictwie precyzyjnym.Odbiornik ten wykorzystuje najnowszą technologię i funkcje będące wynikiem ciągłych badań i rozwoju w dziedzinie GNSS i rolnictwa precyzyjnego. Technologia ta przekłada się na szereg specyficznych cech, które zapewniają rolnikom wymierne korzyści. Technologia ma znaczenie dla rolnika tylko wtedy, gdy zmniejsza koszty pracy w polu i zwiększa zysk z operacji w polu - a kiedy PLM Cygnus jest połączony z systemem IntelliSteer w ciągnikach PLM Intelligence, dokłądnie to właśnie robi.

NAV-900

Sterownik prowadzenia NAV-900 posiada zintegrowaną antenę, odbiornik i system kompensacji ukształtowania terenu z opcjonalnym radiem. Sterownik prowadzenia NAV-900 zapewnia maksymalny czas współpracy z systemem GNSS oraz oferuje szereg opcji zapewniających precyzję — od podstawowej do wysokiej. Przeznaczono go do montażu na dachu większości pojazdów rolniczych. Umożliwia wyświetlanie informacji o położeniu i wskazówek nawigacyjnych na wyświetlaczach i systemach prowadzenia.

NAV-500

Odbiornik NAV-500 GPS posiada zintegrowaną antenę, odbiornik i system kompensacji ukształtowania terenu. Model NAV-500 to najbardziej opłacalne rozwiązanie dla klientów, którzy oczekują wysokiej skuteczności prowadzenia ręcznego i automatycznego, ale nie potrzebują dużej dokładności pozycjonowania. Przeznaczono go do montażu na dachu większości pojazdów rolniczych. Umożliwia wyświetlanie informacji o położeniu i wskazówek nawigacyjnych na wyświetlaczach i systemach prowadzenia.

SYGNAŁ KOREKCYJNE

Standardowy sygnał GPS wykorzystywany w telefonicznych i samochodowych systemach nawigacji satelitarnej nie zapewnia dokładności odpowiedniej do zastosowań rolniczych. Dlatego firma New Holland opracowała uniwersalną gamę urządzeń obsługujących sygnały korekcyjne służące do korygowania standardowego sygnału GPS i uzyskanie dokładnego pozycjonowania niezbędnego wśród zastosowań rolniczych. W New Holland jesteśmy świadomi, że wymagania klientów i zastosowania rolnicze są różne na całym świecie, dlatego systemy wysyłania sygnałów korekcyjnych opracowano tak, aby spełniały wszystkie wymagania i zapewniały podstawową, średnią lub wysoką dokładność.

PROWADZENIE I KIEROWANIE

ZINTEGROWANY UKŁAD PROWADZENIA: INTELLISTEER™

IntelliSteer to całkowicie zintegrowany i opracowany przez New Holland system automatycznego prowadzenia. To najbardziej zaawansowane rozwiązanie z zakresu prowadzenia, zapewniające pełną kontrolę nad kierunkiem jazdy maszyny poprzez proste naciśnięcie jednego przycisku.

AUTOPILOT™ — AUTOMATYCZNE PROWADZENIE WE FLOTACH MIESZANYCH

Zintegrowany system sterowania Autopilot można zintegrować z ciągnikami i maszynami żniwnymi większości marek. Do automatycznego prowadzenia wykorzystuje on układ elektrohydrauliczny maszyny. System Autopilot używany z sygnałem RTK zapewnia powtarzalność na poziomie poniżej 1 cala w przypadku wszystkich prac polowych, od siania, po żniwa, na polu o dowolnej charakterystyce.

ROZWIĄZANIA DO STEROWANIA NARZĘDZIEM

Zestaw funkcji wyświetlacza XCN-2050 można rozszerzyć o jedno z opcjonalnych rozwiązań do sterowania narzędziem: TrueTracker i TrueGuide.

ROZWIĄZANIA DO WSPOMAGANIA PROWADZENIA

IntelliSteer MotorDrive to zaawansowane i atrakcyjne cenowo rozwiązanie do wspomagania prowadzenia, estetycznie wbudowane w kolumnę kierowniczą pojazdu. EZ-Pilot to zaawansowane i atrakcyjne cenowo rozwiązanie do wspomagania prowadzenia, estetycznie wbudowane w kolumnę kierowniczą pojazdu. Dzięki zintegrowaniu silnika siłownika sterującego z kolumną kierowniczą kabina jest lepiej uporządkowana. EZ-Steer to prosty przenośny system prowadzenia przeznaczony dla wszystkich starszych i nowszych modeli, który nie wymaga dotykania kierownicy. System EZ-Steer obraca kierownicą za użytkownika, wykorzystując koło cierne i silnik napędowy sterowany pośrednio dzięki danym z wyświetlacza systemu prowadzenia.

STEROWANIE ZASTOSOWANIAMI ISOBUS

PLM ISOBUS: TERMINAL UNIWERSALNY (UT) I STEROWNIK ZADAŃ

Terminal uniwersalny ISOBUS umożliwia obsługę szerokiej gamy narzędzi, w tym pras i opryskiwaczy. Jeden monitor steruje wszystkimi zastosowaniami. Używając jednego ekranu, można szybciej przełączać się miedzy zadaniami i uzyskać lepszą widoczność informacji. Sterownik zadań ISOBUS wysyła polecenia do narzędzia zgodnego z magistralą ISOBUS w celu modyfikacji jego działania na podstawie pozycji GPS.

INTELLISPRAY™

System sterowania dyszami IntelliSpray™ służy do sterowania dozowaniem produktu i dyszami za pośrednictwem terminala uniwersalnego ISOBUS.

SYSTEM FIELD IQ™

System dozowania środków rolniczych Field-IQ to rozwiązanie do sterowania sekcjami o zmiennej szybkości współpracujące z monitorami FM-750, FM-1000, XCN 2050. Zapobiega pokrywaniu się obszarów zasiewu i nawożenia, steruje szybkością podawania materiału oraz monitoruje podawanie nasion.

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU AUTOMATYZACJI

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU AUTOMATYZACJI PRACY KOMBAJNÓW

Automatyczny system podawania masy żniwnej IntelliCruise dopasowuje prędkość kombajnu do ilości zbiorów. System New Holland IntelliSense stale i automatycznie dostosowuje ustawienia młócenia, separacji i kosza sitowego, aby zmniejszyć straty ziarna, zwiększyć jakość ziarna oraz ograniczyć zużycie paliwa. Ponadto system będzie zawsze dążył do zwiększenia wydajności kombajnu w ramach limitów strat ustawionych przez operatora.

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU AUTOMATYZACJI SIECZKARNI SAMOBIEŻNYCH

Obsługa sieczkarni wymaga wszechstronnego doświadczenia i maksymalnej koncentracji. Aby operator mógł się maksymalnie skupić na przepływie plonu i jeździe maszyny po polu, zaawansowany system IntelliFill™ oparty na kamerze 3D automatycznie wykrywa krawędź przyczepy i monitoruje napełnianie. Niezależnie od gabarytów czy kształtu przyczepy automatycznie steruje ruchem strumienia, aby idealnie napełnić przyczepę po brzegi bez strat plonów.

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU AUTOMATYZACJI PRACY PRAS

IntelliCruise™ pozwala na działanie prasy z optymalną wydajnością poprzez sterowanie prędkością ciągnika. System IntelliBale automatyzuje zatrzymywanie ciągnika, owijanie bel oraz działanie funkcji podnoszenia i opuszczania klapy tylnej w prasach rolujących New Holland.

SYSTEMY REJESTRACJI DANYCH POLA

ROZWIĄZANIA DO REJESTRACJI DANYCH POLA PRZEZ KOMBAJN

Systemy New Holland do monitorowania plonów umożliwiają wyświetlanie danych o plonach i wilgotności w czasie rzeczywistym oraz śledzenie wydajności różnych odmian i wersji hybrydowych, co ułatwia podejmowanie świadomych decyzji umożliwiających zwiększenie zysków końcowych. Opatentowany czujnik plonów o wysokiej dokładności opracowany przez New Holland jest uznawany za najlepszy w swojej klasie.

ROZWIĄZANIA DO REJESTRACJI DANYCH POLA PRZEZ KOMBAJN DO ZBIORU PASZ

Precyzyjne dane o plonach są widoczne na wyświetlaczu IntelliView™ IV dzięki czujnikom umieszczonym na połączeniach rolki podającej, mierzącym przepustowość masy żniwnej. Umożliwia to operatorowi szybkie podejmowanie decyzji na podstawie dostępnych w czasie rzeczywistym informacji o plonach i wilgotności. Te dane można wyeksportować automatycznie za pośrednictwem funkcji przesyłania plików PLM do portalu MyPLM™ Connect w celu przeprowadzenia dalszej analizy plonów i podjęcia świadomych decyzji o możliwych plonach oraz przychodach w kolejnym sezonie.

ROZWIĄZANIA DO REJESTRACJI DANYCH POLA PRZEZ PRASĘ

Czujniki masy beli są wbudowane w zsuwnię wyładowczą maszyny BigBaler i rejestrują masę beli w punkcie wyjścia ze zsuwni, tuż przed upadkiem na ziemię. Działanie systemu ActiveWeigh™ jest niezależne od długości beli, warunków na polu i ruchu prasy. Wszystkie dane automatycznej pracy, w tym masa pojedynczej beli, masa średnia, masa łączna i liczba ton na godzinę są widoczne na wyświetlaczu IntelliView™. Dodatkowo wszystko to ma miejsce podczas nieprzerywanego belowania. To nie wszystko: dokładność na poziomie 2% oznacza możliwość produkcji bel dokładnie spełniających wymagania użytkownika.

ROZWIĄZANIA Z ZAKRESU ZBIORU WINOGRON I OLIWEK

SYSTEM ENO CONTROL

Maszyny do zbioru winogron EnoControl™ odczytują wcześniej przygotowane mapy zbiorów w czasie rzeczywistym w celu sortowania winogron różnej jakości do dwóch różnych zasobników, aby zapewnić produkcję wina tylko z najlepszych owoców. Strategia uprawy winorośli najwyższej jakości zapewnia zwiększenie zysków. Ponadto mapy takie umożliwiają kontrolę danych wejściowych w celu ujednolicenia plonów i zarządzania kosztownymi nakładami. Zdobywca nagrody FORCE-A czujnik antocyjanów Multiplex® umożliwia uzyskiwanie informacji o dojrzałości winogron w czasie rzeczywistym w maszynach Braud 9000.

SYSTEM ŚLEDZENIA RZĘDÓW

Technologia śledzenia rzędów wykorzystuje sygnały korekcji prowadzenia i antenę zamontowaną na maszynie w celu zapewnienia przejazdu po każdym rzędzie tylko raz. Dzięki temu powielone rzędy i zmarnowane materiały to przeszłość, wydajność i efektywność zbiorów są większe, a operator podczas długiego dnia pracy nie czuje tak dużego zmęczenia.

MYPLM CONNECT

MYFARM

MyPLM®Connect to portal telematyczny dla pojazdów zgodnych z rozwiązaniem PLM Intelligence i innych platform. My PLM® Connect może Ci pomóc w optymalizacji wykorzystania dużych flot maszyn: wykonanie kolejnej czynności możesz planować na podstawie aktualnego położenia maszyny. Mając dostęp do pulpitu nawigacyjnego pojazdu w trybie online, można zmaksymalizować dostępność, poprawić wydajność i efektywność, a nawet zoptymalizować zużycie paliwa. Aplikacja MyFarm zawiera narzędzia do cyfrowego zarządzania danymi gospodarstwa i pola.

MYFLEET

MyPLM®Connect to portal telematyczny dla pojazdów zgodnych z rozwiązaniem PLM Intelligence i innych platform. My PLM® Connect może Ci pomóc w optymalizacji wykorzystania dużych flot maszyn: wykonanie kolejnej czynności możesz planować na podstawie aktualnego położenia maszyny. Mając dostęp do pulpitu nawigacyjnego pojazdu w trybie online, można zmaksymalizować dostępność, poprawić wydajność i efektywność, a nawet zoptymalizować zużycie paliwa. W portalu MyPLM®Connect dostępny jest szereg narzędzi do zarządzania flotą, umożliwiających staranną optymalizację wszystkich operacji wykonywanych przez maszynę.

INTELLIFIELD™

IntelliField to rozwiązanie do współdzielenia danych pola wykorzystujące infrastrukturę chmurową oraz technologię danych komórkowych do łatwiejszej wymiany danych między pojazdami. Dane są przesyłane do/z chmury z każdego pojazdu realizującego zadanie, co pozwala uzyskać dane pokrycia dla wszystkich pojazdów niemal w czasie rzeczywistym. W przypadku pracy w obszarze o odpowiednim zasięgu sieci komórkowej typowe opóźnienie to mniej niż 2 sekundy. Technologia IntelliField™ może obsługiwać do 6 maszyn jednocześnie.