Pöttinger HIT z Przetrząsacz zaczepiany - raitech.pl

HIT z Przetrząsacz zaczepiany

szerokość robocza od 4,70 do 8,86 m

Seria przetrząsaczy z sześcioma karuzelami jest skierowana do rolników, którzy szczególna wagę przykładają do dobrego wyposażenia i wysokiego komfortu pracy. Maszyny te zapewniają precyzyjne kopiowanie nierówności terenu, dokładne podbieranie paszy i równomierne przetrząsanie.

DYNATECH we wszystkich modelach HIT

Karuzela DYNATECH
Karuzela DYNATECH


Kolejna innowacja PÖTTINGER: Jedyna w swoim rodzaju wygięta forma ramion gwarantuje Państwu czysty obraz pola po przetrząsaniu. Wysoka wydajność pracy jest w przypadku naszych zaczepianych i ciąganych przetrząsaczy HIT oczywistością.

DYNATECH we wszystkich modelach HIT

Karuzele o średnicy 1,30 m z pięcioma ramionami znakomicie nadają się do pracy na niską i młoda trawę. Karuzele o średnicy 1,42 m lub 1,67 m z sześcioma ramionami są dostosowane do pracy w każdych warunkach.

Cztery razy czyściej

 • Podbieranie paszy - mała średnica karuzeli gwarantuje czyste podbieranie.

 • Pasza - optymalne kopiowanie nierówności terenu przez pojedyńcze karuzele zapewnia czystą paszę.

 • Obraz pola po przetrząsaniu -idealny kąt przetrząsania zapewnia czyste i równomiernie przetrząsanie paszy.

 • Maszyna - dzięki wygiętej formie palców pasza nie owija sie wokół karuzeli.

Niecodzienna forma ramion palców.

Nadążne prowadzenie palców redukuje obciążenie łożysk. Dodatkowo ciągnione palce pracują lekko, miękko i chronią paszę. Wygięta forma zapobiega również nagromadzaniu sie zielonki na ramionach i owijaniu się wokół karuzeli.

Palce HEAVY DUTY

HEAVY DUTY
HEAVY DUTY


Większe bezpieczeństwo

 • Mocne osadzenie przez śruby.

 • Zabezpieczenie przed utratą palców jest standardem.

Większa żywotność palców

 • Łukowaty uchwyt podtrzymuje wygięcie palców.

 • Duża wolna przestrzeń między wygięciem palców i ramieniem zapewnia najlepszą elastyczność i swobodę ruchu.

 • Mocne palce w jakości Super-C.

Czysta pasza

Nierównej długości ramiona palców podbieraja równomiernie paszę i w istotny stopniu przyczyniają się do polepszenia jakości przetrząsania. Dwa kąty ustawienia pochylenia przez przekręcenie uchwytu o 180 °. Gwarancja czystej paszy.

Stabilne mocowanie palców

Mocowanie ramion palców
Mocowanie ramion palców


Kapsle karuzeli składają się z grubościennych formowanych elementów, w których precyzyjnie wyznaczono miejsca na osadzenie ramion palców. Dodatkowo ramiona są skręcone z piastą, co zwiększa stabilność połączenia.

Podczas przetrząsania palce i ramiona sa najbardziej obciążone. Masywne ramiona są wykonane ze sprasowanej płaskiej stali. Zapewnia to bezpieczne i stabilne osadzenie palców.

MULTITAST

Wyjątkowe kopiowanie nierówności terenu
Koło MULTITAST
Koło MULTITAST


Kopiowanie nierówności terenu i ochrona paszy to priorytety w przetrząsacach HIT. Dodatkowe koło kopiujące na wychylnym koźle kopiuje tuż przed uchwytem palców kontury terenu i reaguje na najmnieszenie nierówności. Efekt: Czysta pasza, mniej popiołu i zdrowsze zwierzęta.

MULTITAST w pracy
MULTITAST w pracy


Koło zawsze z przodu

Dodatkowe koło kopiujące na koźle zawieszenia prowadzi przetrząsacz perfekcyjnie nad nierównościami terenu. Głębokość robocza jest zawsze prawidłowo ustawiona przez to koło. Możecie Państwo jechać szybciej i przy tym zwiększyć wydajność na hektar. Przy tym chroniona jest darń i jednocześnie palce wytrzymują dłużej. Dodatkowe koło kopiujące jest szczególne zalecane do pracy na stoku.

 • Koło można montować dowolnie na listwie z otworami na koźle zawieszenia po lewej i prawej stronie.

 • Cięgło górne jest zahaczane w podłużnym otworze kozła zawieszenia.

 • Regulacje ustawienie w pionie odbywa sie beznarzędziowo.

 • W maszynach ciągnionych koło kopiujące jest montowane na dyszlu.

Wytrzymałość i niezawodność

na wiele lat

Przeguby napędu bez luzu

Podwójny przegub
Podwójny przegub


Stale smarowane przeguby pojedyńcze i podwójne zapewniają płynny, wydajny napęd. Skuteczne przenoszenie siły sprawia, że palce podbierają paszę w precyzyjnych odstępach równomiernie, po czym ją perfekcyjnie roztrząsają. Jednocześnie w każdej pozycji mogą się obracać, co eliminuje szkody spowodowane nieprawidłową obsługą.

Podwójnie osadzone łączenia ramy umożliwiają perfekcyjne kopiowanie nierówności terenu. Można je łatwo konserwować i wyposażyć w tuleje ślizgowe.

HIT - Mocna przekładnia karuzeli

Przekładnia karuzeli
Przekładnia karuzeli


Wałek napędu
Wałek napędu


 • Duże koła zębate i łożyska zapewniają spokojną prace napędu.

 • Zamknięte przekładnie kątowe są zabezpieczone smarem.

 • Bez strat oleju.

 • Przeguby są osadzone na ząbkowanym wałku.

Spokojnie i chroniąc darń

Ochrona gleby
Ochrona gleby


Duże koła balonowe 16 x 6,5-8 karuzeli zapewniają również na nierównych i niestabilnych glebach spokojną jazdę i ochronę darni. Wszystkie koła są wyposażone w kołpaki służące ochronie przed owijaniem się pokosu.

HIT 8.81 / HIT 8.91

Obydwie wewnętrzne karuzele w HIT 8.81 i HIT 8.91 są wyposażone w ogumienie balonowe 16 x 9,50-8. Polepsza to rozłożenie ciężaru podczas pracy i chroni glebę.

Umiejętność adaptacji zapewnia czysta pracę

Beznarzędziowa regulacja
Beznarzędziowa regulacja


Karuzele można bez użycia narzędzi ustawić w trzech pozycjach. Możecie Państwo szybko i w prosty sposób dopasować karuzele do warunków na łące. W efekcie uzyskuje się czysty i równomierny obraz przetrząśniętej masy zielonej.

Najwyższa jakość powłoki lakierniczej

Lakierowanie KTL i pokrywa proszkowa gwarantują elastyczność i dużą żywotność. W połączeniu z estetycznym i nowoczesnym wyglądem podnoszą wartość maszyny na rynku wtórnym.

Montaż

Przetrząsacze te o szerokości roboczej (DIN) 4,40 m i 5,20 m mają kompaktową budowę i doskonale nadają się do pracy na stoku. Zwarty i gotowy do pracy. Sześć ramion palców na karuzele gwarantuje przy każdej paszy optymalny obraz po przetrząśnięciu.

Wyjątkowo krótki kozioł zawieszenia
Wyjątkowo krótki kozioł zawieszenia


Wyjątkowo krótki kozioł zawieszenia

Zawieszane przetrząsacze HIT są znane z krótkiego kozła zawieszenia. Dzięki temu punkt ciężkości znajduje się bliżej ciągnika. Zmniejsza się zapotrzebowania na siłe podnoszenia i zwiększa się bezpieczeństwo jazdy.

Optymalne prowadzenie w zakręcie

 • Zgrabiarki z kozłem wychylnym poruszają się na zakrętach dokładnie po torze ciągnika.

 • Podczas podnosznia sercowaty sworzeń kozła wychylnego ustawia maszynę w pozycji centralnej.

 • Podłużny otwór jest przewidziany do pracy z kołem kopiującym i sztywnym cięgłem górnym.

 • Praktyczny trzymak do wałka przegubowego i ergonomiczny uchwyt do węży ułatwiają zaczepianie i odłączanie maszyny.

 • Blokada transportowa gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


Kompaktowy i bezpieczny podczas transportu

Hydrauliczne podnoszenie karuzeli z kabiny ciągnika to czysty komfort pracy. W pozycji transportowej karuzele można wychylić do wewnątrz. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas jazdy a także ogranicza ilość miejsca przy przechowywaniu. Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

Przetrząsacz sześciokaruzelowy

Seria przetrząsaczy dla rolników, którzy przywiązują dużą wagę do dobrego wyposażenia i wysokiego komfortu obsługi.

Szerokości robocze (DIN) 5,75 m / 6,45 m gwarantuja dużą wydajność pracy Mała średnica karuzeli wynosząca 1,30 m gwarantuje znakomite kopiowanie nierównosści terenu, lepsze podbieranie paszy i równomiernie przetrząsanie.

Krótki kozioł zawieszenia

Krótki kozioł zawieszenia
Krótki kozioł zawieszenia


Przetrząsacze HIT charakteryzują się krótkim 3-punktowym kozłem zawieszenia. Punkt ciężkości przenosi się przez to bliżej ciągnika. Podczas podnosznia sercowaty sworzeń kozła wychylnego ustawia maszynę w pozycji centralnej. Pionowy punkt obrotowy zapobiega nadbieganiu maszyny podczas zjeżdżania ze stoku.

Podłużny otwór umożliwia zastosowanie koła MULTITAST i sztywnego cięgła. Blokada transportowa gwarantuje bezpieczeństwo na drodze. Praktyczny trzymak do wałka przegubowego i ergonomiczny uchwyt do węży ułatwiają zaczepianie i odłączanie maszyny.

Cięgna amortyzujące
Cięgna amortyzujące


Amortyzatory tłumiące w standardzie

Amortyzatory tłumiące podwójnego działania zapewniają najbardziej skuteczne utrzymywanie maszyny w pozycji centralnej. To szczególnie ważne podczas pracy na stoku. Również przy dużej prędkości pracy amortyzatory zapewniają spokojna pracę maszyny Podczas transportu po drogach HIT y są dodatkowo stabilizowane.

Kompaktowy i bezpieczny podczas transportu

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


W pozycji transportowej odchylone w górę karuzele znajdują sie blisko ciągnika. Takie rozłożenie punktu ciężkości korzystnie wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Podwójne przeguby napędu sprawiają, że karuzele obracają się w każdej pozycji. Nie ma więc ryzyka uszkodzenia przy nieprawidłowej obsłudze. Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

LIFTMATIC lub HYDROLIFT

LIFTMATIC zawór
LIFTMATIC zawór


LIFTMATIC
LIFTMATIC


HYDROLIFT
HYDROLIFT


Stanowiący wyposażenie na życzenie zawór LIFTMATIC na koźle zawieszenia blokuje przy podnoszeniu na uwrociu zewnętrzne karuzele . W ten sposób powstaje duży prześwit od podłoża.

W przypadku ciągników z małą wysokością podniesienia na trzypunkcie HYDROLIFT będący wyposażeniem w opcji, unosi zewnętrzne pary karuzeli na uwrociu. Daje to wystarczający prześwit na uwrociu.

Przetrząsacze ośmiokaruzelowe

Wysokie wymagania profesjonalistów firma PÖTTINGER spełnia maszyną 8-karuzelową. Komfortowa obsługa zadowoli najbardziej wymagających. Idealny przetrząsacz do Państwa trzymetrowej kosiarki.

Szerokości robocze (DIN) 7,70 m / 8,60 m gwarantuja dużą wydajność pracy. Mała średnica karuzeli wynosząca 1,30 m w HIT 8.81 gwarantuje znakomite kopiowanie nierównosści terenu, lepsze podbieranie paszy i równomiernie przetrząsanie.

Optymalne prowadzenie w zakręcie

Jazda w zakręcie
Jazda w zakręcie


Zgrabiarki z kozłem wychylnym poruszają się na zakrętach dokładnie po torze ciągnika. Polepsza to rozłożenie ciężaru podczas pracy.

 • Zgrabiarki z kozłem wychylnym poruszają się na zakrętach dokładnie po torze ciągnika.

 • Podczas podnosznia sercowaty sworzeń kozła wychylnego ustawia maszynę w pozycji centralnej.

 • Podłużny otwór jest przewidziany do pracy z kołem kopiującym i sztywnym cięgłem górnym.

 • Praktyczny trzymak do wałka przegubowego i ergonomiczny uchwyt do węży ułatwiają zaczepianie i odłączanie maszyny.

 • Blokada transportowa gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.

Kompaktowy i bezpieczny podczas transportu

Zewnętrzne karuzele można wychylić o kąt 180° dzięki sprzęgłu kłowemu.

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


 • Mała wysokość transportowa.

 • Tablice ostrzegawcze i oświetlenie należą do wyposażenia podstawowego.

 • Przechowywanie w pozycji transportowej.

 • Wysokość odstawienia wynosi tylko 2,87 m / 3,26 m. Przetrząsacze mogą być więc bez problemu przechowywane w halach maszynowych.

HYDROLIFT

HYDROLIFT
HYDROLIFT


W przypadku ciągników z małą wysokością podniesienia na trzypunkcie HYDROLIFT będący wyposażeniem w opcji, unosi zewnętrzne pary karuzeli na uwrociu. Daje to wystarczający prześwit na uwrociu.

HIT 10.11 T karuzelami

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


HIT z Przetrząsacz zaczepiany

Pobierz plik PDF