Pöttinger TOP zgrabiarka 4-karuzelowa - raitech.pl

TOP zgrabiarka 4-karuzelowa

Seria profesjonalna o szer roboczej 8,00 do 12,50 m

Zalety

Czas podczas zielonych żniw to kluczowy czynnik. Dzięki dużej szerokości pracy zgrabiarka 4-karuzelowa jest do 20% bardziej wydajna i lepiej przystosowana do potrzeb maszyn pracujących w następnej kolejności.

Jedyny w swoim rodzaju napęd hybrydowy

Szerokości robocze:
Szerokości robocze:


Firma PÖTTINGER stworzyła dla zgrabiarek czterokaruzelowych jedyną w swoim rodzaju technikę hybrydową:

 • Napęd karuzeli z przodu hydrauliczny, z tyłu mechaniczny.

 • Szerokość roboczą można przestawiać od 9,50 do 12,50 m w bardzo prosty sposób.

 • Przejeżdżanie przez przeszkody nie stanowi żadnego problemu.

 • Regulacja szerokości roboczej ze względu na wychylne koła jest możliwa również podczas pracy.

Bez konieczności zjazdu z pola na drogę

Szerokość robocza jest regulowana hydraulicznie od 8,0 m do 12,50 m. Napęd hydrauliczny przednich karuzeli umożliwia złożenie ramienia, przez co wysokość transportowa wynosi 4 m bez demontażu ramion palców lub składania ramion ochronnych. Uciążliwy czas zbrojenia należy teraz do przeszłości.

Pozycja transportowa
Pozycja transportowa


 • Napęd hydrauliczny przednich karuzeli umożliwia uniesienie ramion wysięgnika na wysokość transportową wynoszącą tylko 3,99 m bez konieczności zdejmowania ramion przetrząsających lub składania uchwytów ochronnych. Uciążliwy czas zbrojenia należy teraz do przeszłości.

 • Odpowiednio duże rozmiary ogumienia zapewniają dopasowanie do gruntu podczas pracy w polu oraz maksymalny komfort jazdy po jezdni.

 • Do wyboru hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne.

 • Mechaniczna blokada i podparcie dla bezpiecznego transportu drogowego.

System kopiowania nierówności terenu

Technika kopiowania nierówności terenu PÖTTINGER dla najbardziej wymagających. Nie ma nic lepszego. Efektem jest czyste zgrabianie przy jednoczesnej ochronie darni.

Czyste i chroniące darń zgrabianie

Oś tandemowa
Oś tandemowa


 • Osie tandemowe są wyposażone w duże wychylne koła 16 x 6.5-8.

 • Biegnące z przodu koła MULTITAST z osłona przeciw owijaniu się pokosu stanowią wyposażenie seryjne maszyny i gwarantują w połączeniu z przegubowym zawieszeniem karuzeli precyzyjne prowadzenie palców nad nierównościami terenu.

 • Dzięki możliwości przestawiania osi tandemowej można regulować pochylenie poprzeczne karuzeli dopasowując je do warunków pracy.

 • Dodatkowe wewnętrzne koła w pięciokącie (5-kołowe podwozie) są dostępne na życzenie lub zamiast zewnętrznych kół kopiujących MULTITAST.

Komfort obsługi

MULTITAST
MULTITAST


 • Obsługa podnoszenia karuzeli odbywa się przez zawór dwustronnego działania, regulacja szerokości roboczej przez dwa zawory dwustronnego działania

 • Szczególnie wygodna forma obsługi to dostarczany na życzenie elektroniczny sterownik POWER CONTROL z indywidualnym podnoszeniem karuzeli i hydrauliczną regulacją wysokości karuzeli.

 • Nowy sterownik obsługi ISOBUS CCI 100 nie tylko zawiera wszystkie funkcje terminalu POWER CONTROL, ale również umożliwia profesjonalną obsługę wszystkich maszyn pracujących w systemie ISOBUS różnych producentów.

TOPTECH PLUS

Rozwiązania techniczne budzące zaufanie

TOPTECH PLUS
TOPTECH PLUS


Duże krzywki o średnicy do 420 mm i odstępy łożysk w ramionach do 900 mm. Te cechy gwarantują największą wytrzymałość ramion i małe obciążenie dla łożysk. Krzywkę można bezstopniowo regulować w zależności od ilości paszy i warunków pracy. Przekładnia karuzeli pracuje w płynnym smarze i nie wymaga konserwacji.

Krzywka jest zamknięta w absolutnie szczelnej obudowie

Nie ma potrzeby jej konserwowania. TopTech plus jest wolna od problemów ze szczelnością i nie potrzebuje kontroli oleju ani jego wymiany.

Niezawodnie i długowiecznie

Karuzela TOPTECH PLUS

Duża średnica krzywki i mały kąt sterowania zapewniają ergonomiczne wyciąganie palców z pokosu. Nie wymagające konserwacji stalowe rolki sterujące, wytrzymałe wałki i duży odstęp łożysk ramion stanowią gwarancję dużej wytrzymałości i małego obciążenia łożysk. Łożyska ramion nie wymagają konserwacji.

Mocny profil palców jest odporny na skręcanie i wyginanie. O czystą pracę troszczy się 10 do 15 ramion na karuzele w zależności od szerokości roboczej. Do transportu lub przechowywania ramiona można zdemontować.

Hydr. regulacja wysokości

Regulacja wysokości
Regulacja wysokości


Wysokość robocza jest przestawiana przy wyprostowanej sylwetce przy pomocy korby. Korba jest łatwodostępna i nie wymaga konserwacji. Skala w zgrabiarkach dwukaruzelowych ułatwia Państwu równe ustawienie obudwu karuzeli.

Przyjazny serwis karuzeli

Wymiana palców
Wymiana palców


Przy uszkodzeniu wymiana całego mocowania jest szybka i prosta. Należy wykręcić tylko śruby i wyciągnąć wałek sterowania wraz z rolką sterująca z obudowy karuzeli.

 • Problem wycieku smaru nie istnieje.

 • Szybki powrót do pracy.

Palce

Najlepsza pasza

Zgrabianie w decydujący sposób wpływa pod koniec procesu żniwnego na czystość paszy. Palce nie moga dotykać ziemi, lecz muszą delikatnie wyczesywać paszę nie uszkadzając darni.

Palce TOP zapewniają milimetrową dokładność

Palce
Palce


Proste palce bez mocnego wygięcia są prowadzone bezpośrednio pod uchwytem tuż nad ziemią. Opór masy zielonej przesuwa palce lekko w tył, nie powoduje jednak ich uniesienia - palce precyzyjnie zgrabiają. Palce, aby czysto zgrabiały nie musza być ustawione nisko. Przez to są chronione krzywka i rolka sterowania. Darń i pasza są równiez chronione. Długie palce są łagodnie wyciągane z pokosu, nie naruszając jego struktury. Zewnętrzne pary palców są nieco krótsze, nie zbierają całej masy zielonki, przez co obciążenie jest mniejsze. Wewnętrzne pary palców wykonują precyzyjną pracę.

Ostrożności nigdy za wiele

Zabezpueczenie palców
Zabezpueczenie palców


Mocno skręcone

Mocowanie palców przy pomocy formowanego talerza tworzy mocne połączenie.

Zabezpieczenie przed utratą palców

Zabezpieczenie zapobiega gubieniu palców w pokosie Element zabezpieczający jest skutecznie zamocowany przez zewnętrzną śrubę palców.

TOP 722 / 812 zgrabiarka odkładająca boczny

Wszystkie filmy »

PROSPEKTY


TOP zgrabiarka 4-karuzelowa

Pobierz plik PDF